آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 7 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71301
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  وزیر سابق نفت گفت: در دولت نهم و دهم ۱۸ فاز جدید در اوج تحریم‌ها شروع شد و افتتاح این پروژه‌ها در این روزهای قبل از انتخابات نتیجه تصمیم شجاعانه‌ای بود که در شرایط تحریم‌های ظالمانه گرفته شد.

  افتتاح فازهای پارس جنوبی نتیجه تصمیم شجاعانه دوران تحریم بود / برای تکمیل ۲۰درصدی پروژه‌ها ۴ سال زمان صرف کردند

  رستم قاسمی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در دولت‌های سازندگی و اصلاحات ۱۰ فاز پارس جنوبی شروع شد ۵ فاز تمام شد و ۵ فاز نیمه‌تمام به دولت بعد تحویل شد که به اتمام رسید. وی ادامه داد: در دولت نهم و دهم ۱۸ فاز جدید در اوج تحریم‌ها شروع شد و افتتاح این پروژه‌ها در […]

  رستم قاسمی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در دولت‌های سازندگی و اصلاحات ۱۰ فاز پارس جنوبی شروع شد ۵ فاز تمام شد و ۵ فاز نیمه‌تمام به دولت بعد تحویل شد که به اتمام رسید.

  وی ادامه داد: در دولت نهم و دهم ۱۸ فاز جدید در اوج تحریم‌ها شروع شد و افتتاح این پروژه‌ها در این روزهای قبل از انتخابات نتیجه تصمیم شجاعانه‌ای بود که در شرایط تحریم‌های ظالمانه گرفته شد.

  وزیر سابق نفت گفت: بعضی از این فازها مثل ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در دولت قبل افتتاح شد، پروژه پتروشیمی کاویان نیز در دولت قبل به پیشرفت ۹۹درصدی رسید و با انجام تست‌های مربوطه افتتاح شد.

  وی اضافه کرد: فاز ۱۲ پارس جنوبی نیز به ۹۵ درصد پیشرفت رسیده و در مرحله راه‌اندازی بود و برخی فازها هم با ۸۰ درصد پیشرفت تحویل دولت یازدهم شد.

  قاسمی تصریح کرد: نتیجه ۵۰ میلیارد دلار قرارداد دولت قبل در پارس جنوبی دو برابر شدن برداشت گاز ایران از پارس جنوبی بوده است.

  وی با بیان اینکه گفته شده فازها ۳۵ماهه باید تمام می‌شد، ادامه داد: شما این فازها را با ۸۰ درصد پیشرفت تحویل گرفته‌اید و برای تکمیل ۲۰ درصد باقی‌مانده ۴ سال زمان صرف کرده‌اید.

  وزیر سابق نفت تأکید کرد: بعضی از این فازها باید یک یا دو سال بعد به بهره‌برداری می‌رسید اما با تأخیر یک‌ساله و دوساله ده‌ها میلیارد دلار به این کشور خسارت زده شده است.

  وی با ابراز اینکه آنهایی که باعث این تأخیرها شده‌اند باید پاسخگو باشند، گفت: متأسفانه دولت حرف، اقدامات مردم و متخصصان و صنعت‌گران را به برجام گره می‌زند.

  برچسب ها :

  نظرات