آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 15 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71264
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۸
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد حمایت حقوقی‌های سنتی بازار با هدف سبزپوش شدن نماگرها بودند. بازاری که پیش‌روهای آن پس از هلدینگ خلیج فارس در گروه‌های خودرویی و فلزات اساسی این‌ روزها خودنمایی می‌کند.

  تقویت ۳۱۱ واحدی شاخص کل بورس تهران/ رنگ انتخاباتی نماگرهای بازار سهام

  آوای شمال، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۳۰ فرودین‌ماه ۹۶ با افزایش ۳۱۱ واحدی روی رقم ۷۸ هزار و ۶۵۱ واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۸۸ واحدی به عدد ۱۷ هزار و ۹۱ واحد رسید. امروز همچنین شاخص سهام آزادشناور با افزایش ۳۵۹ […]

  آوای شمال،

  شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۳۰ فرودین‌ماه ۹۶ با افزایش ۳۱۱ واحدی روی رقم ۷۸ هزار و ۶۵۱ واحد ایستاد.

  شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۸۸ واحدی به عدد ۱۷ هزار و ۹۱ واحد رسید. امروز همچنین شاخص سهام آزادشناور با افزایش ۳۵۹ واحدی به عدد ۸۶ هزار ۸۰۲ واحد رسید.

  شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۳۶۵ واحدی به رقم ۵۴ هزار و ۹۲۹ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۹۷۴ واحدی عدد ۱۷۲ هزار و ۳۹۳ واحد را تجربه کرد. شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز امروز با افزایش ۲ واحدی روی رقم ۹۰۷ واحد بسته شد.

  براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۷۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان با ۴۳ واحد و گروه مپنا با ۳۳ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

  در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت مخابرات ایران با ۶۱ واحد، پالایش نفت تهران با ۸ واحد و خدمات انفورماتیک با ۷ واحد بالاترین تأثیر منفی را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

  به گزارش فارس، ارزش معاملات کل بورس امروز تهران به بیش از ۲۸۶ میلیارد تومان بالغ که ناشی از دست به دست یک میلیارد و ۲۵۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۹ هزار و ۱۵۸ نوبت داد و ستد بود.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های شهد، صنعت‌سازی خاور، گواهی سپرده عام بانک پارسیان، شکر از سوی ناظر سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه حافظ، سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر، سیمان لار سبزوار، اوراق اجاره «صمپنا»، اوراق مرابحه فولاد مبارکه، فنرسازی خاور، صنایع مس شهید باهنر، پشم شیشه ایران، زغال‌سنگ نگین طبس، سیمان دورود، سیمان مازندران و قراردادهای اختیارمعاله اوراق اسناد خزانه اسلامی بازگشایی شدند.

  به گزارش فارس امروز در بازار ۲ بورس تهران ۲۷۸ میلیون سهم سرمایه‌گذاری غدیر به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد تومان در دامنه منفی قیمت‌ها کد به کد شد.

  در ریل‌پرداز سیر اما اندکی بیش از ۳۵ میلیون سهم این شرکت به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان کد به کد شد. همچنین ۳۰ میلیون سهم بانک حکمت ایرانیان به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان با معاملات کد به کد روبه‌رو بود.

  براساس این گزارش،‌ امروز بورس تهران با ورود حقوقی‌های سنتی بازار به رهبری هلدینگ خلیج فارس شاهد حمایت نماگرهای بازارسهام در آستانه داغ‌تر شدن فضای انتخابات ریاست جمهوری بود.

  در این بین گروه خودرویی‌ها با پیش‌رو شدن گروه سایپا در حالی همچنان با معاملات پرحجم همراه شده که شاهد اعلام تعدیل سود و در عین حال واگذاری برخی دارایی‌ها باعث افزایش امیدها برای جمع‌آوری این سهم از سوی حقیقی‌ها شده است، هرچند که در این زمینه آنچه می‌توان پیش‌بینی کرد انگیزه برخی سهامداران عمده برای واگذاری این سهم در سقف قیمتی حکایت دارد.

  به گزارش فارس، بورس تهران در حالی با رنگ و بوی انتخاباتی شاهد سبزپوش شدن نماگرهای خود است که در کنار توقف پرتعداد نمادهای معاملاتی این روزها بازار پایه توافقی به مظهر خوش‌شانسی برای معامله‌گران بازار تبدیل شده است.

  برخی کارشناسان در این زمینه معتقدند بازار پایه توافقی که در آن مجموعه‌ای از شرکت‌های اخراجی از تابلوهای برتر بورس و شرکت‌های غیر شفاف حضور دارند، در حالی به عنوان بازار شاگرد تنبل‌های تالار شیشه‌ای از آنها یاد می‌شود که به نظر می‌رسد، این روزها بدون آنکه وصله ناجور به آنها بچسبد.

  در سایه امن فرابورس میزان بازدهی‌های عجیب و غریب برای عده‌ای نوسان‌گیر شده است. این در حالی است که در سایر بازارها و تابلوهای برتر بازار سهام که شفافیت و نقدشوندگی را یدک می‌کشند، این ‌روزها کمتر در کانون توجه معامله‌گران حقیقی قرار گرفتند.

  به گزارش فارس امروز بازار سهام بازاری پرانگیزه و به نسبت پرحجم بود که در کنار خودنمایی سهم‌های غیرشفاف در بازار بازار توافقی شاهد تقویت نماگرهای بورس به پشتوانه هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری پتروشیمی و البته گروه خودرویی‌ها بود.

   

  برچسب ها :

  نظرات