آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 7 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71222
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: ۵۲ هزار کلاس درس در کشور نیاز داریم که از این مجموع ۲۵ هزار کلاس درس در مسکن‌ مهر باید ساخته شود.

  ۵۲ هزار کلاس درس در کشور نیاز داریم

  آوای شمال/محمدتقی نظرپور در حاشیه نوزدهمین جشن خیران مدرسه‌ساز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس قانون ساخت مدرسه در مسکن مهر وظیفه راه و شهرسازی است که به علت اولویت در افتتاح برخی از طرح‌های مسکن مهر، مدرسه در این مناطق احداث نشده که در برنامه ششم توسعه ساخت این مدارس دیده شده است. وی […]

  آوای شمال/محمدتقی نظرپور در حاشیه نوزدهمین جشن خیران مدرسه‌ساز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس قانون ساخت مدرسه در مسکن مهر وظیفه راه و شهرسازی است که به علت اولویت در افتتاح برخی از طرح‌های مسکن مهر، مدرسه در این مناطق احداث نشده که در برنامه ششم توسعه ساخت این مدارس دیده شده است.

  وی با بیان اینکه اعتبار مناسب برای نگهداری و تعمیر مدارس در نظر گرفته نشده است، افزود: سال ۹۷ طرحی به مجلس در راستای ایجاد ردیف ملی نگهداری و تعمیرات مدارس ارائه می‌شود که با تصویب آن ماندگاری مدارس افزایش می‌یابد.

  معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اعتبارات نگهداری و تعمیر مدارس بیان کرد: در برنامه ششم توسعه حدود ۳ میلیارد تومان برای این بخش در نظر گرفته شده که با اعتبارات برنامه ششم بخشی از نیازها تأمین می‌شود.

  نظرپور با اشاره به بهسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس گفت: سیستم گرمایشی و سرمایشی۵۰ درصد معادل ۱۳۰ هزار کلاس درس انجام که نیمی از کلاس‌های مدارس باقی مانده است.

  وی با اشاره به بخش مقاوم‌سازی خاطرنشان کرد: در این بخش به علت اینکه باید مدارس تخلیه و مکان مناسب فراهم شود تنها ۴۷ درصد مدارس مقاوم‌سازی شده‌اند.

  معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشارکت خیران افزود: سال ۹۵ خیران استان چهارمحال و بختیاری به ۹۵ درصد از تعهدات خود عمل کرده در صورتی که در کشور حدود ۴۰ درصد از تعهدات عملیاتی شده است.

  نظرپور با بیان اینکه خیران در ساخت ۲۰ درصد فضاهای آموزشی کشور مشارکت دارند، تصریح کرد: سال ۹۵ تعهد خیران ۹۰۰ میلیارد تومان بود که ۴۰ درصد از آن تحقق که امیدوار هستیم با برنامه‌ها و جشنواره‌ها این تعهدات به هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

  وی با اشاره به فعالیت خوب خیران در استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان از جمله استان‌هایی است که نیازمند توجه خیران مدرسه‌ساز است.

  برچسب ها :

  نظرات