آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , Friday 10 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71146
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نزاجا گفت: در سایه اقتدار و قدرت ارتش جمهوری اسلامی ایران، امن‌ترین آسمان غرب آسیا و آسیا را دارد.

  ایران امن‌ترین آسمان منطقه را دارد

  آوای شمال/کیومرث شرفی در مراسم رژه روز ارتش که با حضور مسؤولان لشکری و استانی در خیابان حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی ارومیه برگزار شد، اظهار  داشت: ارتش نخستین نهادی است که بعد از انقلاب امام خمینی(ره) تشکیل دادند و با صدور اعلامیه‌ای روز ۲۹ فروردین ۵۸، را روز ارتش نامیدند. فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نزاجا افزود: […]

  آوای شمال/کیومرث شرفی در مراسم رژه روز ارتش که با حضور مسؤولان لشکری و استانی در خیابان حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی ارومیه برگزار شد، اظهار  داشت: ارتش نخستین نهادی است که بعد از انقلاب امام خمینی(ره) تشکیل دادند و با صدور اعلامیه‌ای روز ۲۹ فروردین ۵۸، را روز ارتش نامیدند.

  فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نزاجا افزود: ارتش مردانه پای انقلاب ایستاد و در دوران دفاع مقدس شجاعانه از مرز و بوم ایران اسلامی دفاع کرد و در این راه شهیدان بسیاری را تقدیم انقلاب کرد که امروزه امنیت ایران مدیون خون پاک این شهیدان است.

  شرفی با اشاره به حضور گروهک‌های معاند در اوایل انقلاب در آذربایجان‌غربی، ادامه داد: در آذربایجان‌غربی ارتش قبل از حمله صدام به ایران شجاعانه در برابر گروهک‌های ضد انقلاب ایستاد و دست آنان را از این خطه کوتاه کرد و در این زمینه ارتش نقش بسزایی داشت.

  وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران حافظ دین و قرآن بوده و مقبولیت و مشروعیت الهی دارد، خاطرنشان کرد: در رأس ارتش ایران رهبری قرار دارد و این افتخار در هیچ‌یک از ارتش‌های دنیا پیدا نمی‌شود.

  شرفی ارتش را سپر دفاعی مردم در برابر تهدیدها و توطئه‌های دشمنان دانست و عنوان کرد: ارتش برای این منظور روز به روز به ظرفیت و امکانات خود می‌افزاید و در جهت دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی مصمم‌تر است.

  فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نزاجا گفت: در سایه اقتدار و قدرت ارتش، جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین آسمان غرب آسیا و آسیا را دارد.

  وی با بیان اینکه دکترین ارتش بازدارندگی است، تصریح کرد: این یعنی ما قصد تعدی به هیچ کشوری را نداریم و در عین حال اجازه تعدی به هیچ کشوری را هم نخواهیم داد.

  شرفی جنگ‌های آینده را انسان محور خواند و افزود: ارتش، سپاه و بسیج مملو از انسان‌های مؤمن و فداکار هستند و با کمک آنان امروزه در ساخت سلاح فاصله بین طرح، ایده و محصول کم شده است و عمده تجهیزات ارتش ساخت صنایع دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

  حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود و با اشاره به نام‌گزاری ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش توسط رهبر کبیر انقلاب، اظهار داشت: در اوایل انقلاب که هجمه تهدیدها و توطئه‌ها بر علیه ارتش وجود داشت امام با کیاست و تدبیری الهی خویش تشخیص دادند که ارتش نباید منحل شود بلکه به عنوان یک نیروی دفاعی، حافظ انقلاب و نظام باید به وظیفه خود عمل کند.

  وی افزود: ارتش با جان‌فشانی‌های خویش در هشت سال دفاع مقدس جواب این اعتماد امام (ره) را داد و با نیروی ایمان و اعتقاد از ارزش‌های نظام و انقلاب دفاع کرده و می‌کند.

  قریشی ارتش ایران را از دیگر ارتش‌های دنیا متمایز و خاص دانست و خاطرنشان کرد: ارتش ایران در زیر سایه پرچم توحید از کشور و مردم دفاع می‌کند و از برابر قرآن رژه می‌رود و تحت رهبری مقام ولایت‌فقیه در اجرای احکام و قوانین الهی در کشور گام برمی‌دارد.

  اهدای لوح تقدیر از طرف شهروندان به سه تن از فرماندهان دوران دفاع مقدس به کیومرث شرفی، سید عباس موسوی‌شناس، موسی حامد‌بابایی و علی حاجی‌لو و رژه نیروها و یگان‌های مختلف ارتش از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

   

  برچسب ها :

  نظرات