آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ , Monday 13 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71136
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  یکی از اراذل منطقه مرتضی گرد به اتهام قتل عمـد جوان ۲۲ ساله‌ در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  قتل جوان ۲۲ ساله‌ در مرتضی گرد+ عکس

  آوای شمال/در ساعت ۱۰:۰۰ مورخه ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۵ وقوع یک فقره درگیری منجر به قتل در منطقه مرتضی گرد – خیابان حسینی به کلانتری ۱۷۱ مصطفی خمینی اعلام شد. با حضور مأمورین در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد جوانی ۲۲ ساله به نام علی بر اثر اصابت ضربه جسم تیز ( چاقو […]

  آوای شمال/در ساعت ۱۰:۰۰ مورخه ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۵ وقوع یک فقره درگیری منجر به قتل در منطقه مرتضی گرد – خیابان حسینی به کلانتری ۱۷۱ مصطفی خمینی اعلام شد.

  با حضور مأمورین در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد جوانی ۲۲ ساله به نام علی بر اثر اصابت ضربه جسم تیز ( چاقو ) به ناحیه گردن فوت کرده و پدرش نیز از ناحیه کتف دست راست مورد اصابت چند ضربه چاقو قرار گرفته است.

  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  پدر مقتول که جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان  منتقل شده بود ، پس از پایان درمان و با حضور در اداره دهم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با شنیدن صدای درگیری از خانه بیرون آمدم، دیدم که پسرم با سه جوان دیگر درگیر شده؛ قصد پایان درگیری آنها را داشتم که ناگهان یک نفر از آن سه نفر با چاقو ضربه ای به سمت پسرم پرتاب کرد که چاقو به گردنش خورد؛ در ادامه آنها مرا نیز با چاقو مجروح کرده و از محل متواری شدند.

  کارآگاهان اداره دهم آگاهی با حضور در محل جنایت به تحقیق از همسایگان و شاهدان جنایت پرداخته و در همان تحقیقات اولیه از چندین شاهد درگیری اطلاع پیدا کردند که چند تن از اراذل و اوباش منطقه مرتضی گرد با یک موتورسیکلت به در منزل مقتول آمده ، در ادامه با مقتول درگیر شده و یک نفر از آنها بنام مهدی . ق ( ۱۹ ساله ) با ضربه چاقو اقدام به کشتن مقتول نموده است .

  با شناسایی “مهدی . ق” به عنوان عامل اصلی جنایت، کارآگاهان با بررسی سوابق وی اطلاع پیدا کردند که او از اراذل و اوباش منطقه مرتضی گرد است که بارها به اتهام نزاع و درگیری دستگیر و روانه زندان شده است.

  با شناسایی مهدی . ق به عنوان عامل جنایت، دستگیری وی در دستور کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت.

  کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مهدی پس از ارتکاب جنایت از محل سکونتش در منطقه مرتضی گرد و در ادامه از تهران متواری شده است.

  تحقیقات جهت شناسایی مخفیگاه مهدی همچنان در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که مهدی به تازگی به تهران مراجعه نموده است.

  مأموران بلافاصله با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از محل های تردد مهدی در منطقه مرتضی گرد ، کنترل نامحسوس از این مراکز در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا سرانجام در ساعت ۱۸:۰۰ مورخه ۲۸ فروردین ۹۶دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد.

  سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: متهم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت شده و انگیزه خود در مشارکت در نزاع و درگیری را بواسطه حمایت از یکی از دوستانش در زمان درگیری با مقتول عنوان داشته و اعلام کرده که یکی از دوستانش بواسطه آشنایی مقتول با یک دختر جوان، از مدتی پیش با وی درگیری پیدا کرده و روز حادثه به طرفداری از دوستش، به محل سکونت مقتول مراجعه داشته است .

  سرهنگ کارآگاه حمید مکرم عنوان داشت : متهم در شرایطی منکر ارتکاب جنایت است که تمامی شاهدان صحنه جنایت وی را صراحتا به عنوان عامل جنایت مورد شناسایی قرار دادند.

  معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با توجه به شواهد، دلایل و قرائن بدست آمده در طول رسیدگی به پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

   

  برچسب ها :

  نظرات