آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71073
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و اصل ۴۴ قانون اساسی با اشاره به اقدامات انجام شده در گمرگ برای جلوگیری از فساد، گفت: مسئولین گمرگ برای جلوگیری از فساد تجهیزات الکترونیکی و کنترلها را زیاد کردند اما نمی توان گفت که فساد در گمرگ قلع و قمع شده است.

  فساد در گمرگ قلع و قمع نشده است

  آوای شمال/حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با افکارنیوز با بیان اینکه حجم زیادی از قاچاق کالا از مبادی رسمی وارد کشور می شود، گفت: وقتی مقام معظم رهبری به صراحت از قاچاق کالا از مبادی رسمی  و گمرگات صحبت می فرمایند، یعنی از این موضوع کاملا مطلع هستند و قاچاق از مبادی رسمی صحت دارد. وی افزود:قطعا فرمایشات رهبری بدون […]

  آوای شمال/حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با افکارنیوز با بیان اینکه حجم زیادی از قاچاق کالا از مبادی رسمی وارد کشور می شود، گفت: وقتی مقام معظم رهبری به صراحت از قاچاق کالا از مبادی رسمی  و گمرگات صحبت می فرمایند، یعنی از این موضوع کاملا مطلع هستند و قاچاق از مبادی رسمی صحت دارد.

  وی افزود:قطعا فرمایشات رهبری بدون اطلاع نیست و حجم زیاد قاچاق که تا ۲۰ میلیارد دلار برآورد می شود، از مجاری رسمی گمرگات و مناطق آزاد صورت می گیرد.

  رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و اصل ۴۴ قانون اساسی  با تاکید بر اینکه برای مقابله با قاچاق نیاز به عزم ملی در کشور است،  افزود:برای جلوگیری از قاچاق باید یک تفکر انقلابی مدیریت کشور و گمرگات را بدست بگیرد و مسئولین باید در روش اجرا تجدید نظر داشته باشند.

  فولادگر با بیان اینکه مسئولین مرتبط با قاچاق کالا باید برخورد جدی تری داشته باشند، افزود: گرچه شنیده می شود که در گمرگات  مسئولین برای جلوگیری از قاچاق و فساد تجهیزات الکترونیکی نصب و راه اندازی کرده و کنترلها را زیاد کردند اما هنوز نمی توان گفت که فساد در گمرگ قلع و قمع شده است.

  وی با بیان اینکه فساد و قاچاق در گمرگات وجود دارد، افزود: فساد هم از سوی وارد کنندگان کم و یا بیش  وجود دارد که از خلاء های قانونی در این زمینه استفاده می کنند و هم از سوی تعداد انگشت شماری از کارکنان نیز وجود دارد که متاسفانه حیثیت کل کارکنان زحمت کش را زیر سوال می برند.

  نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خلاء های قانونی باید بررسی و رفع شود و مجلس می تواند نقش خود را در  این زمینه به خوبی ایفا کند.

  برچسب ها :

  نظرات