آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ , Monday 21 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71065
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از برگزاری همایش ملی گفتمان «مهمان‌نوازی» خبر داد.

  برگزاری همایش ملی «مهمان‌نوازی»

  آوای شمال/مرتضی رحمانی‌موحد، در نشست معاون رئیس‌جمهوری با معاونان، مشاوران و مدیران‌کل ستادی و استانی، تأکید کرد که تمام فعالیت‌های استان‌ها در هر سه حوزه سازمان میراث‌فرهنگی باید پایدار باشد تا بتوانیم به اهداف کلان سازمان برای توسعه گردشگری دست پیدا کنیم. وی ضمن اشاره به خدماتی که در نوروز ۹۶ با همه ظرفیت‌ها و ویژگی‌هایش به […]

  آوای شمال/مرتضی رحمانی‌موحد، در نشست معاون رئیس‌جمهوری با معاونان، مشاوران و مدیران‌کل ستادی و استانی، تأکید کرد که تمام فعالیت‌های استان‌ها در هر سه حوزه سازمان میراث‌فرهنگی باید پایدار باشد تا بتوانیم به اهداف کلان سازمان برای توسعه گردشگری دست پیدا کنیم.

  وی ضمن اشاره به خدماتی که در نوروز ۹۶ با همه ظرفیت‌ها و ویژگی‌هایش به مسافران با همکاری استان‌ها و دستگاه‌های مختلف عرضه شد، گفت: «این خدمات که با شاخص مشارکت عرضه شد برگ زرین دیگری از خدمت به مردم ارائه کرد و در مجموع نظرسنجی‌ها نشان داد که رضایتمندی خوبی از خدمات نوروز ۹۶ وجود داشته است.»

  معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با بیان اینکه اقدامات خوبی در این سازمان در دولت یازدهم صورت گرفته و اقدامات خوبی نیز در آینده صورت خواهد گرفت، افزود: «سال ۹۶ سال اول اجرای برنامه ششم است و همه باید با همکاری و همفکری خود را برای اجرای هر چه بهتر برنامه ششم آماده کنیم. امیدواریم شاهد شیرینی تحقق اهدافمان براساس این برنامه‌ها باشیم. در برنامه ششم با توجه به تلاش ویژه معاونت امور حقوقی، مجلس و استان‌ها توانستیم بخش‌هایی از خواسته‌های خود را مطرح کنیم. این برنامه یکی از برنامه‌های پر حجم و پر سیاست در حوزه گردشگری است و در این حوزه تکالیف ویژه‌ای برای سازمان میراث‌فرهنگی مشخص کرده است؛ درنتیجه موظفیم با تلاش و مشارکت و همکاری این سیاست‌ها را محقق کنیم.»

  وی در تشریح برنامه ششم توسعه در حوزه گردشگری عنوان کرد: «سه راهبرد و هدف‌گذاری کلان در برنامه ششم در حوزه وظایف گردشگری وجود دارد که برای اجرای آن نیازمند تلاش و همت زیادی هستیم. در این برنامه همه طرح‌ها، پروژه‌ها و برنامه‌ها پیوست میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دارد. بحث دخالت اصناف یکی از این موارد در برنامه ششم است. موضوع دیگر بحث مربوط به تشکل‌های حرفه‌ای و تخصصی در پیشبرد فعالیت‌های سازمان است تا بتوانند نظارت و فعالیت‌های لازم داشته باشند. قانون به سازمان اجازه داد که بخشی از امور اجرایی خود را به تشکل‌ها واگذار کند.»

  رحمانی‌موحد، ضمن اشاره به اهداف سازمان در حوزه گردشگری برای سال ۹۶، یعنی جذب گردشگر خارجی و تولید گردشگر داخلی، گفت: «در رویکردی که برای پیشبرد و تحقق اهداف شعار اقتصاد مقاومتی داریم، یکی از مصادیق قابل‌توجه را می‌توان در مجموعه وظایف این سازمان دید.»

  وی عنوان کرد: «اگر با یکپارچگی سازمانی در حوزه گردشگری عمل نکنیم، نمی‌توانیم به موفقیت دست یابیم. در سال ۹۶، برمبنای تأکیدات رئیس سازمان میراث‌فرهنگی و با توجه به اینکه سال ۲۰۱۷ سال گردشگری پایدار است، باید بر فرهنگ‌سازی تمرکز کنیم. تمام فعالیت‌های استان‌ها در هر سه حوزه سازمان میراث‌فرهنگی باید پایدار باشند تا بتوانیم به اهداف کلان سازمان برای توسعه گردشگری دست پیدا کنیم.»

  معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: «باید بتوانیم از ظرفیت سمن‌ها در استان‌ها استفاده کنیم. دستورالعمل آن هم به‌زودی به استان‌ها ابلاغ خواهد شد و با استفاده از ظرفیت سمن‌ها باید بتوانیم طرح همیار گردشگر را توسعه دهیم. این طرح یکی از طرح‌های پایدار است که اجرای آن در استان‌ها باید جا بیفتد و تداوم داشته باشد.»

  وی اضافه کرد: «سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ۱۰ اردیبهشت امسال همایش ملی ”گفتمان مهمان‌نوازی“ را با مشارکت شورای فرهنگ عمومی برگزار خواهد کرد. برای سال ۹۶ چند برنامه مهم اجرا خواهیم کرد که یکی از آن‌ها اصلاح آیین‌نامه دفاتر خدمات گردشگری است.»

  رحمانی‌موحد، با اشاره به طرح ضربتی اشتغال و تولید در ۷۳ روستای هدف‌گردشگری، گفت: «کارشناسان این معاونت ظرفیت‌های گردشگری این روستاها را بررسی خواهند کرد تا بتوان هرچه بهتر از ظرفیت‌های این روستاها استفاده کرد.»

  برچسب ها :

  نظرات