آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70965
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  بر اساس گزارش سازمان هواشناسی، در سه روز آینده وزش باد شدید در مناطقی از جنوب شرق و شرق کشور موجب بروز پدیده گردوخاک می‌شود.

  گردوخاک در ‌جنوب‌شرق و شرق کشور تا ۳ روز آینده/ ورود سامانه جدید بارشی از چهارشنبه‌

  آوای شمال/براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، بعدازظهر امروز و امشب در مناطقی از جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، جنوب شرق و شمال شرق رگبار و باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ امروز شدت بارش‌ها در کهگیلویه و بویراحمد و شمال خراسان رضوی است. روز سه‌شنبه بارش پراکنده محدود به نواحی جنوب، […]

  آوای شمال/براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، بعدازظهر امروز و امشب در مناطقی از جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، جنوب شرق و شمال شرق رگبار و باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ امروز شدت بارش‌ها در کهگیلویه و بویراحمد و شمال خراسان رضوی است.

  روز سه‌شنبه بارش پراکنده محدود به نواحی جنوب، دامنه‌ای زاگرس مرکزی، شرق و شمال شرق کشور و پاره‌ای از نقاط کرمان می‌شود.

  از اوایل وقت روز چهارشنبه با ورود سامانه جدیدی از شمال غرب و غرب، بارش در شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس آغاز می‌شود و به تدریج گستره بارش‌ها به دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور خواهد رسید، پیامد ورود این سامانه رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شدید خواهد بود.

  از امروز تا روز جمعه خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج است، سرعت وزش باد و ارتفاع امواج از بعدازظهر چهارشنبه و روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته‌جاری روی خلیج فارس و تنگه هرمز افزایش خواهد یافت.

  در سه روز آینده وزش باد شدید در مناطقی از جنوب شرق و شرق کشور موجب بروز پدیده گردوخاک می‌شود.

  آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب ۲۶ و ۱۵ درجه خواهد بود.

  روز آینده شهرکرد و سنندج با کمینه دمای ۵ درجه بالای صفر سردترین مراکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۸ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

  میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۲۴ فروردین‌ماه امسال ۱۸۷ میلی‌متر ثبت شد، بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۹۱٫۴ میلی‌متر بود، بنابراین بارش سال جاری فعلاً ۹۷٫۷ درصد بارش سال گذشته است.

  کاربران همچنین می‌توانند خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات