آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 11 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70706
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  فیروز زنوزی جلالی که چند روزی است در بیمارستان بستری است روند درمان را می‌گذراند و در حال حاضر به دلیل مشکل ریه با دستگاه تنفس می‌کند.

  آخرین وضعیت «فیروز زنوزی جلالی»/ تنفس با دستگاه انجام می‌شود

  آوای شمال/فیروز زنوزی جلالی نویسنده برگزیده جایزه جلال در حال حاضر در بیمارستان مسیح دانشوری بستری است و وضعیت ثابتی ندارد. بر اساس این گزارش محمدرضا زنوزی جلالی فرزند این نویسنده پیرامون آخرین وضعیت او گفت: پدرم وضعیت خوبی ندارد و مشکل ریه همچنان تحت درمان است. تنفس با اکسیژن و همراه دستگاه انجام می‌شود. […]

  آوای شمال/فیروز زنوزی جلالی نویسنده برگزیده جایزه جلال در حال حاضر در بیمارستان مسیح دانشوری بستری است و وضعیت ثابتی ندارد.

  بر اساس این گزارش محمدرضا زنوزی جلالی فرزند این نویسنده پیرامون آخرین وضعیت او گفت: پدرم وضعیت خوبی ندارد و مشکل ریه همچنان تحت درمان است. تنفس با اکسیژن و همراه دستگاه انجام می‌شود.

  فرزند این نویسنده همچنین با بیان اینکه دستگاهی از پشت برای تحلیه آب ریه تعبیه شده گفت: مسکن های قوی برای التیام درد تزریق می‌شود و روند درمان تحت کنترل پزشکان است.

  وی همچنین از زمان ترخیص پدر خبرداد و گفت: پزشکان امروز و فردا را برای ترخیص اعلام کرده اند اما با توجه به وخامت حال پدرم ممکن است ترخیص به تعویق افتد.

  فیروز زنوزی جلالی در سال ۱۳۸۷ جایزه ادبی جلال آل‌احمد را برای رمان قاعده بازی دریافت کرد. وی همچنین برنده جایزه قلم زرین شده است.

   از این نویسنده آثاری چون «باران بر زمین سوخته(مجموعه نقد آثار احمد محمود)»، «سال‌های سرد»، «خاک و خاکستر»، «روزی که خورشید سوخت»، «اسکاد روی ماز ۵۴۳»، «مردی با کفش‌های قهوه‌ای»، «سیاه بمبک»، «مجموعه داستان اولی‌ها (گردآوری)»، «مخلوق»، «شور و شیرین» منتشر شده است.

  «برج ۱۱۰» عنوان اثری است که در قالب رمان نوشته شده و در حال حاضر در انتظار چاپ است. این اثر به صورت تخیلی و با استفاده از ابزارهای فلسفی و روانشناختی نوشته شده که در آن نمادپردازی‌هایی هم صورت گرفته است. به عنوان نمونه «۱۱۰» عدد ابجدی است که نام حضرت علی(ع) را به یاد می‌آورد.

  زنوزی جلالی متولد سال ۱۳۲۹ در خرم آباد است. وی تا پایان تحصیلات ابتدایی در بروجرد بود و سپس به تهران آمد و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته‌های نظامی گذرانده و ناخدا یکم کمیسر دریایی است. او به‌عنوان کارشناس با بخش داستان بنیاد جنگ‌زدگان، کتاب سال بنیاد شهید، بخش قصه و رمان حوزه هنری و بخش انتخاب آثار برتر معلمان همکاری داشته و علاوه بر ساخت فیلمهای مستند به فیلم‌نامه و نمایش‌نامه‌نویسی و تدریس و نقد نیز می‌پردازد.

  کتاب مردی با کفش‌های قهوه‌ای او جزء آثار برتر ۲۰ ساله انقلاب شناخته شده و کتاب مخلوق او نیز برنده دیپلم افتخار از طرف بنیاد شهید شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات