آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ , Friday 3 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70615
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۰
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  سرمربی تیم فوتبال استقلال از سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خواست نگاهی ویژه به مهاجم تیمش داشته باشد.

  منصوریان: در استقلال به عنایتی جفا شد، او می‌تواند ۲ سال دیگر بازی کند/ از کی‌روش می‌خواهم نگاهی ویژه به کاوه رضایی داشته باشد

  آوای شمال/علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل صبای قم اظهار داشت: بازی فردا بسیار سخت است. وقتی با تیم‌های ته جدولی در این مقطع بازی می‌کنید سخت است، چرا که این تیم‌ها چیزی برای از دست دادن، ندارند. ما با اختلاف سه روز پس از بازی با لوکوموتیو ازبکستان باید با […]

  آوای شمال/علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل صبای قم اظهار داشت: بازی فردا بسیار سخت است. وقتی با تیم‌های ته جدولی در این مقطع بازی می‌کنید سخت است، چرا که این تیم‌ها چیزی برای از دست دادن، ندارند. ما با اختلاف سه روز پس از بازی با لوکوموتیو ازبکستان باید با صبا بازی کنیم و در این مدت سعی کردیم با آنالیزی خوب از شرایط خودمان و تیم حریف خستگی را از تن بازیکنان‌مان خارج کنیم. اگر بتوانیم تا فردا بازیکنان را به آن نقطه سرحالی که وجود دارد برسانیم شرایط‌مان بسیار مناسب خواهد شد.

  سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا از این مسئله نمی‌ترسد که صبا در بازی فردا به ضدفوتبال روی بیاورد، گفت: نمی‌خواهم از کلمه ضدفوتبال استفاده کنم، اما می‌توان گفت که آنها کار دفاعی می‌کنند. ما تیمی هستیم که باید توان این را داشته باشیم که وقتی حریف‌مان دفاعی بازی می‌کند شرایط تاکتیکی‌مان را با آنها تطبیق بدهیم و این پیش‌بینی را هم داریم، اما فکر می‌کنم صبا تیمی نیست که عقب بنشیند و تیم مرفاوی در چند بازی اخیر نشان داده که بسیار هم بالا بازی می‌کند. آنها سه گل به تراکتورسازی زدند و نشان دادند هم در کار دفاعی و هم در کار هجومی آمادگی خوبی دارند.

  منصوریان در خصوص اینکه امیرحسین پیروانی صحبتی کرده بود که منصوریان از او درخواست داشته نورافکن را به دلایل انضباطی به تیم جوانان دعوت نکند و نقل قولی هم آمد که از او خواسته شده بود برای بازی‌های حساس استقلال در آسیا نورافکن در این اردو حضور نداشته باشد و آیا این مسئله صحبت دارد یا خیر، گفت: من در مورد هیچ‌کدام از این مسائلی که اعلام شده است، صحبت نکردم. پیروانی سرمربی تیم جوانان است و هرکسی که صلاح ببیند دعوت می‌کند. من خیلی هم با پیروانی دوست هستم، اما نه او در این خصوص ایده‌ای از من گرفته و نه من چیزی از او خواسته‌ام. نورافکن هم سرمایه باشگاه استقلال است و تا جایی که رفتارش تغییر کند به او فشار می‌آوریم، نه اینکه بخواهیم فشاری بیاوریم که این سرمایه ملی را حذف کنیم. نورافکن در روزهای گذشته شرایط خوبی را گذرانده و پسر بسیار خوبی هم هست که نیاز به کمک کردن دارد. او فقط دو سال از پسر من بزرگ‌تر است. ما مربیان باید به نورافکن این‌گونه نگاه کنیم که خودمان هم زمانی هم سن او بودیم و مربیان از خیلی از اشتباهات ما گذشتند. اکنون هم ما شرایط سختی داریم، بازی‌های ما در آسیا مهم است که باید این وضعیت را در نظر بگیریم و از سوی دیگر باید به پرچم کشورمان هم احترام بگذاریم. به همین دلیل می‌گویم که تا حالا صحبتی با پیروانی در خصوص این مسائل نداشته‌ام.

  وی در خصوص اینکه رضا عنایتی قصد دارد مقابل استقلال از فوتبال خداحافظی کند و آیا باشگاه استقلال برای این بازیکن که سال‌ها لباس آبی را برتن کرده بود برنامه‌ای دارد یا خیر، گفت: ما برای عنایتی برنامه نداریم، اما مدیرعامل باشگاه صبا مصاحبه کرد و گفت که عنایتی قصد خداحافظی کردن ندارد. او می‌خواهد از هواداران استقلال خداحافظی کند و در چهار بازی پایانی لیگ صبا را همراهی خواهد کرد تا این تیم از تجربه‌اش استفاده کند. عنایتی سال‌ها به استقلال کمک کرد و دوست نزدیک و صمیمی من هم هست. اگر روزی بخواهم از هم‌نسلان خودم پنج یا شش استقلالی اصلی نام برم یکی از آنها رضاست، اما او پس از دوره‌ای که به استقلال آمد در حقش جفا و با لقب زشت و دندان پوسیده از او یاد کردند، درحالی که دیدید هفت سال پس از همان روزها به هرجایی که رفت عملکرد خوبی داشت و همه جا بهترین گل‌ها را زد. فکر می‌کنم در استقلال هم ۷۰، ۸۰ گل زده است و باشگاه استقلال برای تقدیر از او برنامه داشت. اگر هم عنایتی بخواهد از فوتبال خداحافظی کند زور من به وزن او می‌رسد که کولش بگیرم و دور ورزشگاه بچرخانم! با این حال می‌ترسیم عنایتی خداحافظی کند و دوباره پشیمان شود، چون شرایط بدنی و فنی‌اش مطلوب است و می‌تواند دو سال دیگر بازی کند. علاوه بر اینها همبازی کادر فنی فعلی استقلال بوده و بسیار قابل احترام است.

  سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه تیمش علاوه بر بازی‌های فشرده لیگ بازی سختی در ازبکستان پشت سر گذاشته و بازی سختی مقابل الاهلی پیش رو دارد و این شرایط را چگونه می بینید، اظهار داشت: ما در گروهی قرار گرفتیم که سخت‌ترین گروه لیگ قهرمانان آسیاست. دیدید که الاهلی ما را شکست داد، اما بعد از آن لوکوموتیو خیلی راحت این تیم را برد و این تیم ازبکستانی نشان داد به مراتب تیم بهتری از الاهلی است. البته نمی‌توان بین آنها یک تیم را انتخاب کرد، اما فکر می‌کنم لوکوموتیو، ازبکستانی بازی کرد و تا آخرین دقایق لغزشی در بازی آنها به وجود نیامد. تیم ما در شرایطی مقابل لوکوموتیو بازی کرد که ما شرایط تیمی‌مان وضعیتی خاص داشت. با کادر فنی که وضعیت بازیکنان را بررسی می‌کردیم آنها را به دو دسته تقسیم کردیم، آنهایی که برای اولین بار در ورزشگاه آزادی بازی می‌کردند و آنهایی که برای اولین بار تجربه بازی آسیایی را به دست می‌آوردند. خیلی از بازیکنان ما اولین بار بود که ورزشگاه آزادی را می‌دیدند و بازیکنی مانند زکی‌پور چنین تجربه‌ای را نداشت. خیلی از بازیکنان ما برای اولین بار بود که بازی در آسیا را تجربه کردند. اینها پرتی‌های تیم ما بود که سعی کردیم روزبه‌روز این پرتی‌ها را کمتر کنیم که خوشبختانه فکر می‌کنم مقابل لوکوموتیو هم عملکرد خوبی داشتیم. البته در نیمه اول آنها کاملاً برتر از ما بودند و فکر می‌کنم حتی لوکوموتیو می‌توانست در ۱۵ ابتدایی ۲ بر صفر نتیجه را به سود خودش کند، اما خوشبختانه این اتفاق رخ نداد و ما با تغییر سیستم و ساختار توانستیم نتیجه را برگردانیم. در آسیا نباید احساسی بازی کرد و باید کاملاً باهوش بود. ماهم سعی می‌کنیم این چند بازی لیگ را به خوبی پشت سر بگذاریم و اگر بتوانیم دو بازی در لیگ قهرمانان آسیا را  به بهترین شکل به پایان برسانیم به نظرم سال ۹۶ سالی خوب برای استقلال خواهد بود.

  منصوریان درباره اینکه کاوه رضایی امروز همراه تیم تمرین نکرده و آیا به بازی با صبای قم می‌رسد یا خیر، گفت: ما به تشخیص خودمان به سه چهار بازیکن استراحت دادیم. کاوه رضایی با اینکه در همه موارد از جمله کارهای سرعتی، دویدن، عکس‌العمل و سایر مسائل رکورددار تیم ماست، اما احساس کردم کمی بدن او تحلیل رفته و شاید اگر تمرین سنگین انجام بدهد، امکان دارد سرما بخورد و او را از دست بدهیم. به همین دلیل به تشخیص کادر فنی او و سه چهار بازیکن دیگر استراحت کردند، چون ما روزهای سختی را پیش رو داریم. بعد از بازی با صبا به فاصله سه روز باید به تبریز برویم و چهار روز بعد هم در آسیا با الاهلی بازی داریم. درباره این فشردگی‌ها نیز با فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ صحبت کردم اما کاری نمی‌توان کرد چون اسفند و فروردین ماه برای تیم‌هایی که در آسیا حضور دارند، همیشه سخت است. ما باید این سختی‌ها را در نظر بگیریم و قدرتمان را تقسیم کنیم و اگر نیاز بود به بازیکنانمان استراحت بدهیم با این حال کاوه رضایی مشکلی ندارد و در بازی فردا نیز درترکیب ۱۱ نفره ما حضور خواهد داشت و باید بگویم اکنون که در پایان فصل هستیم بسیار خوشحالم که او را جذب کردیم. همین‌طور از جذب کردن علی قربانی هم خوشحالم که شاید ابتدای فصل انتقادهایی درباره خرید او شد و من فکر می‌کنم این انتقادها به این دلیل بود که او عکس‌های کمی در روزنامه‌ها داشت! همین مسئله هواداران را کمی نگران کرد که چرا بازیکنی که در بورس نیست به استقلال آمده است، اما ما با روی بورس بودن بازیکنان کاری نداشتیم و کیفیت فنی آنها را درنظر گرفتیم. به نظرم کاوه رضایی هم اکنون باید در تیم ملی باشد، چون جزو یکی از دو مهاجم‌های باکیفیت فوتبال ایران محسوب می‌شود و می‌تواند در تیم ملی هم برای جوان‌های ۱۸، ۱۹ ساله الگو باشد. از دوست عزیزم آقای کی‌روش می‌خواهم که نگاه ویژه‌ای به این بازیکن داشته باشد.

  وی درباره اینکه با رتبه‌بندی جدید تیم‌های باشگاهی آسیا ممکن است سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا کم شود، اظهار داشت: شرط حفظ سهمیه ۱+۳ ما به هر چهار تیم حاضر در مسابقات در مرحله گروهی است. اگر هر چهار تیم و حتی سه تیم از مرحله گروهی صعود کنند ما می‌توانیم سهمیه‌مان را حفظ کنیم. فوتبال ایران ابرقدرت آسیاست و به نظرم سهمیه ۲+۲ برای ما خوب نیست و باید تلاش کنیم تا سهمیه‌مان را حفظ کنیم.

  سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه فکر می‌کند دلیل کم شدن امتیازهای فوتبال ایران چیست، گفت: ما به لحاظ سخت‌افزاری ضعیف هستیم و شاید نمراتی که لازم بوده را کسب کردیم، اما این نمرات واقعی نیست. خود ما به عنوان تیمی که دو ستاره آسیایی دارد و اعتبار فوتبال آسیا محسوب می‌شود زمین تمرین نداریم. بعد از بازی التعاون اگر مسئولان باشگاه الاهلی محبت نمی‌کردند، ما زمین تمرین نداشتیم و مجبور بودیم به ایران برگردیم. باشگاه الاهلی برای تیم نونهالانش ۶ زمین تمرینی دارد، اما متأسفانه ما برای تیم ملی‌مان هم زمین تمرینی نداریم و این نشان می‌دهد چقدر از جهت سخت‌افزاری عقب هستیم. می‌توانیم سر AFC کلاه بگذاریم، اما نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم. وقتی هنوز ورزشگاه‌های ما مشکل سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی دارند و وقتی هواداران ما از آب غیربهداشتی استفاده می‌کنند و مریض می‌شوند نمی‌توان گفت که شرایط‌مان خوب است. اینجا فقط فدراسیون فوتبال می‌تواند باشگاه‌ها را به قوی‌تر کردن امکانات سخت‌افزاری‌شان کند ما خاک و امکانات خوبی داریم اما نمی‌توانیم امکانات‌مان را بهتر کنیم. هنوز پس از این همه سال سرمربی استقلال باید دغدغه زمین تمرینی داشته باشد. خود من امروز مجبور شدم زمین را خیس آب کنم تا بازیکنانم بتوانند به توپ ضربه بزنند.

  منصوریان درباره موضوع دیدار تیم‌های ایرانی و عربستانی در کشور ثالث گفت: ما باید مصرانه از AFC بخواهیم که خودمان در کشور خودمان میزبان باشیم، چون امنیت کافی در کشور ما وجود دارد. اگر عربستانی‌ها به ایران نمی‌آیند بحث امنیت در میان نیست بلکه آنها از صد هزار هوادار ما می‌ترسند از سوی دیگر اگر قرار باشد در کشور ثالث با آنها دیدار کنیم نباید در عمان این اتفاق صورت بگیرد. فاصله عربستان با قطر و عمان بسیار کم است و هواداران عربستانی خیلی راحت می‌توانند با ماشین‌های خود به عمان بیایند. اگر قرار باشد در خرداد یا شهریور ماه و در مراحل حذفی با تیم‌های عربستانی بازی کنیم به نظرم نباید در عمان که هوای شرجی دارد این کار صورت بگیرد و از باشگاه خواسته‌ام که کشور ثالث را تغییر بدهند و در ازبکستان که امکانات حرفه‌ای دارد بازی کنیم یا اینکه می‌توانیم به کشورهای آسیای میانه برویم که هواداران ما کسانی هستند که با تور، دو هزار نفر برای حمایت از ما به کشورهای دیگر سفر کنند، اما عربستانی‌ها این کار را انجام نمی‌دهند. به جرأت می‌توانم بگویم بسیاری از بردهایی که ما کسب کردیم با کمک هواداران بوده و تلاش‌مان این است برای بازی با الاهلی هم طبقه دوم را رایگان کنیم، چون وقتی تیم جوان من هواداران را می‌بیند انگیزه می‌گیرد. اینکه عمان کشور ثالث ما برای میزبانی نباشد یک عزم قوی می‌خواهد که باید این عزم را داشته باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات