آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ , Friday 3 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70609
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  همه شرایط به فضل الهى آماده است تا در ۲۹ اردیبهشت ماه سال جارى، ملت شریف و بزرگ ایران اسلامى بارى دیگر جوهره انقلابى و سرزندگى خود را در اوج بصیرت، آگاهى و یکپارچگى به نمایش بگذارد. آنچه در این راستا باید مورد توجه ویژه قرار گیرد...

  انتخابات، مایه افتخار و غرور

  اوای شمال/متن یادداشت حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیزاده با عنوان «انتخابات، مایه افتخار و غرور» به شرح ذیل است: همه شرایط به فضل الهى آماده است تا در ۲۹ اردیبهشت ماه سال جارى، ملت شریف و بزرگ ایران اسلامى بارى دیگر جوهره انقلابى و سرزندگى خود را در اوج بصیرت، آگاهى و یکپارچگى به نمایش […]

  اوای شمال/متن یادداشت حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیزاده با عنوان «انتخابات، مایه افتخار و غرور» به شرح ذیل است:

  همه شرایط به فضل الهى آماده است تا در ۲۹ اردیبهشت ماه سال جارى، ملت شریف و بزرگ ایران اسلامى بارى دیگر جوهره انقلابى و سرزندگى خود را در اوج بصیرت، آگاهى و یکپارچگى به نمایش بگذارد. آنچه در این راستا باید مورد توجه ویژه قرار گیرد پنج مولفه‌اى است که در فرآیند انتخاباتى در طراز ملت ایران تأثیرگذار مى‌باشد.
  «مشارکت، رقابت، امنیت، سلامت و در نهایت انتخابى آگاهانه و از سر بصیرت» که البته اگر همگان آن‌ها را باور داشته و رعایت نمایند، عزت و غرور ملى را افزایش خواهد داد و باعث افتخار خاص و عام در کشور نیز خواهد بود.
  از میان مؤلفه‌هاى پنجگانه، آنچه براى مقام معظم رهبرى، امام خامنه‌اى(مدظله‌العالى) از اهمیت بیشترى برخوردار است و همواره مورد تأکید و سفارش معظم‌له بوده است، حضور پرشور و حداکثرى واجدان شرایط رأى دادن مى‌باشد که البته از صندوقهاى رأى، سنگرى پرافتخار و غرورآفرین براى حمایت از نظام و جامعه اسلامى انقلابى مى‌سازند.
  در همین راستا وقتى وزیر محترم کشور گزارشى به محضرشان دادند مبنى بر آمار ۵۵ میلیونى واجدان شرایط رأى، رهبرى عزیز انقلاب با امیدوارى فرمودند چه خوب مى‌شود در این انتخابات بیش از ۵۰ میلیون مشارکت داشته باشیم.
  حال اگر این مؤلفه اصلى و اساسى با رویکرد مصالح و منافع ملى مدنظر همه آحاد مردم به‌ویژه اربابان سیاست و حامیان و اعضاء ستادهاى انتخاباتى در سراسر کشور قرار گیرد قطعاً اولاً امر رقابتها، در خور شأن نظام و ملت ایران، مسیر مطلوبى پیدا خواهد کرد به‌گونه‌اى که ضمن ارائه برنامه‌ها و دیدگاه‌ها به صورتى منطقى و ایجابى، از تنش، تخریب و بى‌انصافى نیز به دور خواهد بود که البته غرض اصلى از مشارکتهاى عمومى در جامعه اسلامى، ولایى و انقلابى جز این نمى‌باشد و ثانیاً به برکت حضور پرشور مردم و وحدت و انسجام در بستر مشارکت حداکثرى، موجى ایجاد خواهد کرد که نه تنها امر رقابتها و تبلیغات انتخاباتى بلکه امنیت و سلامت و حتى انتخاب اصلح هم، جهت مناسب و مطلوب خود را پیدا خواهد کرد.
  لذا آنچه باید همگان در راستاى منافع و مصالح ملى به‌جد رعایت نمایند، وحدت، همبستگى ملى و پرهیز از دو قطبى‌ها و یا چند قطبى‌هاى کاذب و افراطى است که گاهى باعث مى‌شود با عبور از خطوط قرمز، زمینه سوءاستفاده براى دشمنان و بدخواهان و حتى ضدانقلاب فراهم گردد و البته در این‌صورت ممکن است فرصت افتخارآفرین و اقتداربخش انتخابات، خداى ناخواسته تبدیل گردد به تهدید و یا فتنه‌اى مرموز که مدنظر بدخواهان ملت ایران است.
  از این روى ضرورت دارد مرز بین جریانهاى سیاسى که اصول نظام و انقلاب را قبول دارند با جریانهاى فرامرزى که همواره در تقابل با نظام و اراده ملت شریف ایران و به عبارتى در جبهه دشمنان ملت نقش بازى مى‌کنند و اکنون نیز با استفاده از تجربه تلخ فتنه ۸۸ در آستانه انتخابات، به امید ایجاد تنش و تخریب، فعال گردیده‌اند، به‌وضوح و روشنى تبیین و مشخص گردد چه آن‌که مردم توقع دارند کسانى که مدعى پایبندى به نظام، انقلاب و مصالح ملى هستند، در میدان ضدانقلاب و دشمنان قسم‌خورده ملت ایران بازى نکنند و به‌عبارتى در جریان دو قطبى انقلاب و ضدانقلاب در اردوگاه ضدانقلاب و دشمنان تعریف نگردند.
  اما یکى دیگر از موضوعات مهمى که هرگز نباید از آن غفلت کرد، مسائل منطقه و جهان اسلام و درگیرى دو جبهه حق و باطل است که از طرفى مقاومت اسلامى و از طرفى دیگر جبهه کفر و الحاد و نفاق که با میدان‌دارى آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستى جریان دارد و لذا در مقطع تبلیغات و رقابتهاى انتخاباتى همواره باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
  چه بسا ورود به این حوزه باید به‌عنوان خط قرمزى تلقى گردد که برخى بدون اطلاع و یا خداى ناخواسته با انحرافات مرموز سیاسى در راستاى اهداف شوم جبهه استکبار و ضدانقلاب نقش بازى نکنند. چنان‌که در فتنه ۸۸ متأسفانه به بهانه انتخابات، حریم‌ها دریده شد و بعضاً از خطوط قرمز نظام و ملت عبور کردند، اهالى فتنه‌اى که هرگز دل به کشور و امنیت جامعه نداشتند، یا متعرض اصل ولایت فقیه و تئورى نابى که برکاتى را براى ملت و کشور ایران همواره به‌دنبال داشته است شدند و یا شعار انحرافى نه لبنان نه غزه را سر دادند.
  متأسفانه به‌دلیل خوب عمل نکردن برخى مسؤولان امر و مواضع منفعلانه و مرتجعانه برخى دلدادگان به فرهنگ و سیاستهاى غربى، امیدهایى در جهت ایجاد اختلاف و تنش و در نهایت به‌ بن‌بست کشاندن نظام اسلامى در جبهه خصم تزریق گردیده است که علی‌رغم خدمات غیرقابل وصفى که نظام و انقلاب در طى حدود چهار دهه داشته است، اردوگاه دشمنان ملت ایران به‌ویژه گروهک‌هاى ملحد و منافق و ضدانقلابى که دستشان تا مرفق به خون هزاران نفر از مردم کوچه و بازار کشورمان آغشته است، اکنون به امیدی خیز برداشته‌اند تا شاید در انتخابات تأثیری بگذارند و البته برخى جریانهاى سیاسى نیز از همین بسترها و فضاهاى خارجى وابسته به جبهه استکبار، ضدانقلاب و القائات آن‌ها، متأسفانه بهره‌بردارى کرده و چه بسا حمایتهاى خارجى را نیز براى خود امتیازى تلقى مى‌نمایند.
  این در حالى است که بزرگ معمار انقلاب اسلامى بارها مى‌فرمودند یکى از معیارهاى درست و یا نادرست عمل کردن شما، نوع مواجهه و برخورد دشمنان به‌ویژه شیطان بزرگ و عوامل وابسته به آن‌ها نسبت به مواضع و عملکرد شما مى‌باشد و لذا نباید در آستانه انتخابات، لااقل دو نکته اساسى و مهم را از نظر دور داشت:
  ۱٫     این حقیقت را همگان باید بدانند و باور داشته باشند که کسى و یا جریانى که خود را زیر چتر نظام اسلامى تعریف مى‌نماید، نباید خرسند بشود از حمایتهاى خارجى به‌ویژه از ناحیه دشمنان ملت ایران.
  نباید هرگز فراموش کرد که دشمن از هر موضوعى مى‌خواهد براى دلسرد کردن مردم و یا سیاه‌نمایى و القاء ناکارآمدى نظام اسلامى و در نهایت پیشبرد اهداف مرموز و شوم خودش در جهت براندازى جمهورى اسلامى بهره بگیرد و اگر در مسأله مهمى همچون انتخابات با ذهنیتها و امیدواریهایى که پیدا کرده است، ورود پیدا مى‌کند، قطعاً فراتر از اشخاص و جریانها، به‌دنبال زدن ریشه اصل نظام هست و چه بهتر که این امر شوم را با کمک و همراهى برخى خواص بى‌بصیرت و جریانهاى سطحى‌نگر داخلى به سرانجام برساند لذا باید هوشیارانه مسائل را رصد کرد و به‌سان همیشه با هوشمندى و اقتدار، دشمن دون را مأیوس نمود.
  ۲٫     نکته دوم؛ فارغ از جبهه‌بندى‌هاى سیاسى و سرگرم شدن به موضوعات تنش‌زا و حاشیه‌اى که خواست جریانهاى معاند و فتنه‌گر مى‌باشد، باید نیازها و ضرورتهاى کشور و جامعه را مدنظر قرار داد، به‌ویژه در حوزه‌هاى اقتصادى و آسیبهاى اجتماعى. آنچه امروز مردم را در تنگنا قرار داده و به سختى انداخته است، متأسفانه مشکلات معیشتى و اقتصادى است که ناشى از بى‌تدبیرى در حوزه تولید، اشتغال و خوب عمل نکردن به سیاستهاى اقتصاد مقاومتى از طرفى و آسیبهاى مرموز اجتماعى و فرهنگى از جهت دیگر است و این با وجود سرمایه‌هاى مادى و معنوى به‌ویژه نیروى انسانى قابل و تحصیل‌کرده‌اى که در کشور ما وجود دارد و از همه مهم‌تر، تمدن و فرهنگ اصیل اسلامى، نباید در جهت پیشرفت همه‌جانبه اقتصادى، فرهنگى و سیاسى دچار معضلات جدى باشیم. هرچند دشمنان قسم‌خورده ملت ایران بدون توجه به خدمات نظام در پیشرفتهاى چشمگیر و خیره‌کننده‌اى که پس از پیروزى انقلاب در بخشهاى مختلف به فضل الهى صورت گرفته است، همواره به‌دنبال سیاه‌نمایى و یا ترور شخصیتهاى خدوم نظام و خالى کردن دل ملت و ایجاد شکاف بین آرمانها و ارزشهاى انقلاب و مردم هستند و البته از دشمن و ضدانقلاب جز این انتظار نمى‌رود.

  برچسب ها :

  نظرات