آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70566
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: هم‌اکنون نماز جمعه در 900 شهر کشور اقامه می‌شود که در 260 شهر ساخت مصلی در دستور کار قرار دارد.

  ساخت مصلی در ۲۶۰ شهر کشور

  آوای شمالچالوس به لحاظ جغرافیایی و موقعیت منطقه‌ای در نقطه‌ای قرار گرفته است که بسیاری از شهرهای شرقی و غربی استان مازندران از مسیر چالوس عبور می‌کنند. وی شهرستان چالوس را به چهارراهی تشبیه کرد که هر کسی از تهران و یا از غرب کشور بخواهد به شرق استان مازندران برود باید از این شهرستان […]

  آوای شمالچالوس به لحاظ جغرافیایی و موقعیت منطقه‌ای در نقطه‌ای قرار گرفته است که بسیاری از شهرهای شرقی و غربی استان مازندران از مسیر چالوس عبور می‌کنند.

  وی شهرستان چالوس را به چهارراهی تشبیه کرد که هر کسی از تهران و یا از غرب کشور بخواهد به شرق استان مازندران برود باید از این شهرستان عبور کند و افزود: آینده این شهرستان آینده‌ای بسیار درخشان خواهد بود، بنابراین مسؤولان و مردم باید متناسب با نیازهای آینده، تراکم جمعیت و متناسب با موقعیتی که این منطقه دارد این طرح‌ها را از  امروز طراحی کنند.

   رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با تأکید بر اینکه باید از امروز برای آینده پیش‌بینی‌های درست صورت بگیرد تا با مشکلاتی روبه‌رو نشوند، تصریح کرد: از مجموع ۹۰۰ شهر کشور که نماز جمعه در آن اقامه می‌شود در ۲۶۰ شهر در حال ساخت مصلی هستیم.

  وی با بیان اینکه یکی از شهرهایی که  طرح مصلا سازی آن از هر جهت قابل توجه می‌باشد ساخت مصلای چالوس است، خاطر‌نشان کرد:  این مصلی به لحاظ کیفیت طراحی، مصالح به‌کار رفته و نظارت دقیقی که بر این طرح انجام می‌شود با کیفیت بسیار بالایی انجام شده است.

  تقوی تصریح کرد: به‌نظر بنده طرح مصلای چالوس یکی از طرح‌هایی است که باید مورد مطالعه دانشجویان رشته ساختمان و معماری قرار بگیرد.

  رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه پروژه مصلای چالوس طرح بسیار ارزشمندی است، اظهار کرد: امیدواریم که در آینده نه چندان دور با کمک امام جمعه شهرستان چالوس و همچنین با کمک مهندسانی که به امام جمعه کمک می‌کنند بتوانیم شاهد بهره‌برداری از این پروژه بوده تا مردم بتوانند نماز روز جمعه را در این‌جا اقامه کنند.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برای اقامه نماز جمعه در شهرستان چالوس با مشکل روبه‌رو هستیم، گفت: این ساختمان در حال به نتیجه رسیدن است و علاوه بر این خدمات شهری مانند استفاده از پارکینگ عمومی نیز به شهروندان ارائه می‌کند.

  تقوی اظهار کرد: در شهرهای شمالی و به‌ویژه در شهرستان چالوس یکی از مشکلات مدیران شهری این شهر همان مسأله پارک خودرو بود که با توجه به هجوم جمعیت در خیابا‌ن‌های باریک و شلوغ شهر این ظرفیت از خودورها سلب می‌شد و کمبود پارکینگ یکی از دغدغه‌ها بود که مصلا سعی کرده که این خدمت را نیز به شهروندان ارائه کند.

  وی با بیان اینکه پارکینگ عمومی مصلای چالوس در دو طبقه ساخته شد، تصریح کرد: شهروندان و مسافرانی که به این‌ منطقه سفر می‌کنند برای توقف‌های خود می‌توانند از این پارکینگ‌ها استفاده کنند.

  رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با تأکید بر اینکه هم مسؤولان و هم مردم باید برای تسریع در روند ساخت پروژه مصلا همت کنند، خطر‌نشان کرد: اگر در گذشته کندی در روند ساخت وجود داشت به‌دلیل نبود بودجه و اعتبارات بود که امروز تلاش شد و امکاناتی نیز در حال به‌دست آمدن است.

  وی در پایان با اشاره به اینکه با ساخت و تکمیل این پروژه، مصلای چالوس به‌عنوان نگین شهر محسوب می‌شود، گفت: این مکان در آینده نقطه محوری شهر خواهد بود و می‌تواند به‌عنوان مرکز اجتماعات برای هر ارگان و نهادی که نیاز به تجمع افرادی دارد مورد استفاده قرار گیرد.

  /

  برچسب ها :

  نظرات