آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70555
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مدیر زندان مرکزی تبریز گفت: در آغازین روزهای بهار 96 و همزمان با ولادت حضرت علی(ع) یکی از مددجویان زندان مرکزی تبریز که محکوم به قصاص بود با گذشت اولیای دم از پای چوبه دار به زندگی بازگشت.

  بازگشت به زندگی پای چوبه دار/ ۶۶ اعدامی در زندان تبریز از چوبه دار نجات یافتند

  آوای شمال/این اتفاق خوشایند و این محکوم به قصاص با مداخله و پیگیری‌های مکرر و با گذشت اولیا دم در آغازین لحظات بهار ۹۶ در پای چوبه دار به زندگی بازگشت. وی افزود: این مددجو که از سال ۱۳۹۰ به مدت ۶ سال بود در زندان بسر می‌برد طی پیگیری مداوم و رایزنی‌های به عمل […]

  آوای شمال/این اتفاق خوشایند و این محکوم به قصاص با مداخله و پیگیری‌های مکرر و با گذشت اولیا دم در آغازین لحظات بهار ۹۶ در پای چوبه دار به زندگی بازگشت.

  وی افزود: این مددجو که از سال ۱۳۹۰ به مدت ۶ سال بود در زندان بسر می‌برد طی پیگیری مداوم و رایزنی‌های به عمل آمده از زمان صدور حکم قصاص و مذاکرات سازنده مسوولان زندان و اعزام مکرر اکیپ و سفیران صلح زندان تبریز به محل سکونت اولیاء دم که در یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان سکونت داشتند تا اینکه با اعزام مجدد در اسفند ۹۵ و درطول ایام تعطیلات عید نوروز اولیاء دم شامل ۳ نفر شاکی از جمله  فرزند و والدین مقتول در پرونده مذکور بودند رضایت قطعی خود را اعلام کردند و منجر به صلح و سازش گردید.

  استادی ادامه داد: این موفقیت باعث دلگرمی مسوولان و سفیران صلح زندان تبریز شد و در آستانه اجرای حکم قصاص از مرگ نجات یافته و به زندگی بازگشت.

  مدیر زندان مرکزی تبریز در خصوص آمار قصاص‌های منجر به گذشت گفت: قصاص حق مسلم اولیاء دم است که شرع مقدس استفاده و عدم اجرای حق قصاص را در اختیار این خانواده‌ها قرار داده است.

  وی ادامه داد: خوشبختانه از سال ۱۳۹۲ تا کنون در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش جمعیت کیفری و سیاست حبس زدایی کماکان برای رفع مشکلات زندانیان با کمک مسئولان دستگاه قضایی خصوصأ حمایت‌های بی‌دریغ حضرت حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری و خلیل الهی، دادستان مرکز استان  و آقای جمشیدی  مدیر کل زندان  همچنین حسن نیت و ازخود گذشتگی و بخشش اولیای دم موفق به اخذ رضایت برای ۶۶ محکوم به قصاص شده‌ایم که در آغازین روزهای بهار ۹۶ این اولین زندانی محکوم به قصاص است که توسط اکیپ اخذ رضایت و سفیران صلح زندان، با بخشش و رضایت  اولیاءدم به زندگی باز می‌گردد.

  استادی خاطر نشان کرد: قصاص حق الناس است و خانواده‌های اولیاء دم این حق را دارند که مطالبه قصاص کنند، در عین حال تلاش همکاران ما در اکیپ اخذ رضایت و پیگیری‌های مکرر آنان این است که تا حد امکان بخشش را جایگزین قصاص کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات