آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70505
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  مازندران در بخش اقتصاد کشاورزی و گردشگری رنج می برد/تلاش مجلس در رونق اقتصادی مازندران لمس شود

  خطیب جمعه محمودآباد با بیان اینکه مازندران در بخش اقتصاد کشاورزی و گردشگری رنج می برد، گفت: تلاش نمایندگان اقتصادی مجلس در رونق اقتصادی مازندران لمس شود

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی امام جمعه محمودآباد در خطبه این هفته نماز اظهار کرد: رئیس جمهور آمریکا با حمله به دموکرات‌ها و اعتراض به دخالت‌های آنها در خاورمیانه و میلیاردها دلار هزینه جنگی روی کارآمد.

  وی افزود: این فرد در یک چرخش متناقض اقدام به چنگ و دندان نشان دادن به کشورهای درگیر منطقه از جمله عراق و سوریه کرد و به بهانه نامربوط استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه به پایگاهی در آنجا حمله کرد.

  موسوی خاطرنشان کرد: آمریکا به پایگاهی در سوریه حمله کرده که فعال در مبارزه با تروریست‌هاست و با این حمله همه مقررات بین‌المللی را نقض کرده که این نشان از این دارد که قلدری و تجاوزگری بر روابط جهانی حاکم است.

  امام جمعه محمودآباد درباره انگیزه این حمله بیان کرد: ترامپ بنا به درخواست دخترش این حمله را انجام داده که این از عجائب سیاسی حاکم بر آمریکاست.

  وی ادامه داد: همگان می‌دانند که رئیس جمهور آمریکا برای فائق آمدن برمشکلات داخلی خود و پوشش دادن به جنایت کشتار غیرنظامیان در موصل دست به این جنایت‌ها زده است.

  این مسوول تصریح کرد: از این انسان نامتعادل هرگونه اقدامی برمی‌آید و خط و نشان برای کره شمالی هم از پیچدگی‌های این مقطع بوده که باید دولت‌های مستقل و قدرت‌های اثرگذار در مقابل خودسری‌های این قدرت استکباری ایستادگی کنند.

  موسوی گفت: با این روند موجود باید انتظار اتفاقات ناگواری در مناطق مختلف باشیم و روشنگری در مورد رویدادهای موجود و تصمیمات احتمالی از وظایف سازمان‌های حقوق بشری و دولت‌های مستقل و دستگاه سیاست خارجی کشور است.

  امام جمعه محمودآباد درباره فرارسیدن روز ارتش عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز یکی از پایه‌های مستحکم امنیت ملی کشور است و این ارتش میدان دیده در جنگ هشت ساله در بهترین شرایط از آمادگی در طول تاریخ ارتش قرار دارد.

  وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی بدانند که ایران اسلامی در بهترین شرایط از آمادگی دفاعی قرار داشته و نیروهای مسلح کشور با تکیه بر ایمان دینی و توانمندی‌های داخلی تحت فرماندهی فرمانده کل قوا به هر گونه از تهدید به شدت برخورد می‌کنند

  امام جمعه محمودآباد درباره حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس  شورای اسلامی در محمودآباد گفت: این کار قبلا توسط کمیسیون‌های دیگر سابقه داشته و این کار با هدف اطلاع از مسائل اقتصادی استان‌ها و شناخت دقیق ظرفیت‌های موجود و تنگناهای پیش رو از اقدامات مثبت مجلس دهم است.

  وی افزود: امیدوارم رهاورد این سفر و ارزیابی میدانی مشکلات و نشست با فعالان اقتصادی گره از مشکلات زائدالوصف استان در حوزه‌های اشتغال، مقابله با رکود و تقویت فعالیت‌ مثبت بنگاه‌های اقتصادی و اصلاح سیاست پولی در بانک‌ها باز کند.

  موسوی با اشاره به حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محمودآباد گفت: نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی باید مستحضر باشند که استان از تنگناها و بن‌بست‌های کالبدی در حوزه صنعت،صنایع تبدیلی و زیر ساخت‌های مربوط به رونق اقتصادی در بخش کشاورزی و گردشگری رنج می‌برد.

  وی ادامه داد: باز کردن گره از این مشکلات قطعا نظارت فرابخشی و پرهیز از منطقه‌گرایی اجرای دقیق قانون و یا وضع قوانین مورد نیاز را می‌طلبد که امید است در میان مدت و دراز مدت آثار این تلاش‌ها در اقتصاد استان و زندگی مردم مشاهده شود.

  امام جمعه محمودآباد درباره ثبت‌نام افراد مختلف در کاندیداتوری ریاست جمهوری تاکید کرد: با توجه به جایگاه مهم ریاست جمهوری نیاز به ساز و کار قانونی برای حضور افراد صاحب صلاحیت باشد که در هر چهار سال آقایان به فکر می‌افتند ولی بعد از انتخابات فراموش می‌کنند.

  موسوی در پایان گفت: چطور برای انتخابات مجلس و شورای اسلامی شهر و روستا قانون ساز و کار مشخصی برای ورود افراد تعیین کرده ولی برای این جایگاه فکری نمی‌شود و این روند فعلی جزو لوث شدن و تخریب چهره انتخابات در کشور است و شان نظام در این مسئله خدشه‌دار می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات