آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ , Friday 3 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70433
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۶
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  امام خمینی(ره) فرمود: ما مکرر دیدیم که زنان بزرگواری زینب‌گونه فریاد می‌زنند که فرزندان خود را از دست داده و در راه خداوند و اسلام عزیز از همه چیز خود گذشته و مفتخرند به این امر و می‌دانند آنچه به دست آورده‌اند بالاتر از جنات نعیم است.

  زنانی که زینب‌گونه فرزند خود را نثار اسلام کردند

  اوای شمال/به مناسبت وفات حضرت زینب(س) بیانات امام خمینی(ره) درباره جایگاه حضرت زینب(س) و مطابقت ایستادگی این بانوی گرامی اسلام با زنان انقلابی  را در ادامه بخوانید. آموزه‌های زینب(س) در برخورد با دشمن «همان مقدارى که فداکارى حضرت ارزشی پیش خداى تبارک و تعالى دارد و در پیشبرد نهضت حسین (ع) کمک کرده است، خطبه‌هاى […]

  اوای شمال/به مناسبت وفات حضرت زینب(س) بیانات امام خمینی(ره) درباره جایگاه حضرت زینب(س) و مطابقت ایستادگی این بانوی گرامی اسلام با زنان انقلابی  را در ادامه بخوانید.

  آموزه‌های زینب(س) در برخورد با دشمن
  «همان مقدارى که فداکارى حضرت ارزشی پیش خداى تبارک و تعالى دارد و در پیشبرد نهضت حسین (ع) کمک کرده است، خطبه‌هاى حضرت سجاد (ع) و حضرت زینب (س) هم به همان مقدار یا قریب آن مقدار تأثیر داشته است، آنها به ما فهماندند که در مقابل جائر، در مقابل حکومت جور، نباید زنها و نباید مردها بترسند، در مقابل یزید، حضرت زینب(س) ایستاد و آن را چنان تحقیر کرد که بنى‌امیه در عمرشان همچو تحقیرى نشنیده بودند» (منبع: صحیفه امام، ج‏ ۱۷، ص ۵۴)

  زن‌های عصر ما مانند زینب(س) ایستادگی کردند
  «در مقابل حکومت‌های جبار ایستاد و آن خطبه را خواند و آن حرف ها را زد… زنی که در مقابل یک [حضرت زینب] جباری ایستاد که اگر مردها نفس می‌کشیدند همه را می‌کشتند و نترسید و ایستاد و محکوم کرد حکومت را یزید را محکوم کرد… زن یک همچو مقامی باید داشته باشد. زن‌های عصر ما بحمدالله شبیه به همان‌ها هستند. ایستادند در مقابل جبار با مشت گره کرده، بچه‌ها در آغوششان و به نهضت کمک کردند» «صحیفه امام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی ج ۷ ص ۳۴۰)

  زنانی که زینب‌گونه فرزند خود را نثار اسلام کردند
  «ما مکرر دیدیم که زنان بزرگواری زینب‌گونه ـ علیها سلام الله ـ فریاد می‌زنند که فرزندان خود را از دست داده و در راه خدای تعالی و اسلام عزیز از همه چیز خود گذشته و مفتخرند به این امر و  می‌دانند آنچه به دست آورده‌اند بالاتر از جنات نعیم است چه رسد به متاع ناچیز دنیا» (جایگاه زن در اندیشه امام خمینی (تبیان دفتر هشتم) موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی ص ۴۹)

  برچسب ها :

  نظرات