آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70375
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  شبه نظامیان سعودی با پشتیبانی آتش هوایی، حملات شدیدی به ارتش و کمیته‌های مردمی و انصارالله یمن آغاز کرده و خود را به نزدیکی اردوگاه «خالد» در شرق شهر «المخا» در غرب یمن رسانده‌اند.

  آغاز حملات شدید ائتلاف عربستان در غرب یمن

  آوای شمال/نیروهای اشغالگر سعودی و عناصر وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن حملات شدیدی در غرب یمن آغاز کرده‌اند. خبرگزاری آناتولی گزارش داد که نیروهای وابسته به «عبدربه منصور هادی» (رئیس جمهور مستعفی) شامگاه گذشته توانستند به دروازه غربی اردوگاه «خالد» واقع در شرق شهر «المخا» در استان تعز در غرب […]

  آوای شمال/نیروهای اشغالگر سعودی و عناصر وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن حملات شدیدی در غرب یمن آغاز کرده‌اند.

  خبرگزاری آناتولی گزارش داد که نیروهای وابسته به «عبدربه منصور هادی» (رئیس جمهور مستعفی) شامگاه گذشته توانستند به دروازه غربی اردوگاه «خالد» واقع در شرق شهر «المخا» در استان تعز در غرب یمن برسند.

  یک منبع نظامی وابسته به عربستان مدعی شده که که نیروهای هادی شب گذشته شدیدا مواضع نیروهای ارتش و «انصار الله» یمن را هدف حملات خمپاره‌ای خود قرار دادند.

  وی تأکید کرد که درگیری میان دو طرف، تا بامداد امروز پنجشنبه ادامه یافته است.

  جنگنده های متجاوز عربستان سعودی نیز اردوگاه خالد و مناطق اطراف آن را شدیدا بمباران و از شبه‌نظامیان وابسته به هادی و عربستان حمایت کردند.

  نیروهای سعودی و هادی روز گذشته در منطقه «جبل النار» تا دروازه غربی اردوگاه خالد، ۱۰ کیلومتر پیشروی داشتند؛ اردوگاهی که بزرگترین پایگاه نظامی انصار الله در جنوب غرب یمن به شمار می‌آید.

  شبه نظامیان عربستان قصد دارند این اردوگاه راهبردی را اشغال کرده تا به ادعای خود، امنیت منطقه غربی استان «تعز» را تأمین کرده و بتوانند پس از آن به سوی استان حدیده واقع در غرب یمن پیشروی داشته باشند.

   

  برچسب ها :

  نظرات