آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ , Monday 13 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70354
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت احمد عزیزی شاعر انقلابی در هفته هنر انقلاب و مقارن با سالروز شهادت حضرت زینب(س) که ظهر امروز در تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد.

  مراسم چهلمین روز درگذشت «احمد عزیزی» برگزار شد

  آوای شمال/سیدمحمدرضا موالی‌زاده در مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت  احمد عزیزی شاعر انقلابی در هفته هنر انقلاب و مقارن با سالروز شهادت حضرت زینب(س) که ظهر امروز در تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: استان کرمانشاه مدح فرهنگ و تمدن کشور است و در وجوه مختلف نیز برجستگی‌های فرهنگی و هنری فراوانی دارد. مشاور […]

  آوای شمال/سیدمحمدرضا موالی‌زاده در مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت  احمد عزیزی شاعر انقلابی در هفته هنر انقلاب و مقارن با سالروز شهادت حضرت زینب(س) که ظهر امروز در تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: استان کرمانشاه مدح فرهنگ و تمدن کشور است و در وجوه مختلف نیز برجستگی‌های فرهنگی و هنری فراوانی دارد.

  مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: تمدنی با شکوه و فرهنگی غنی در پیشینه‌ و تاریخ استان کرمانشاه وجود دارد به نحوی که در دوران معاصر نیز حضور موثر مردم منطقه در جنبش‌های مشروطه لمس شده و در دوران دفاع مقدس هم مقاومت و ایستادگی این مردم غیور و دلاور مثال‌زدنی است که گواه آن تقدیم ۱۰ هزار شهید برای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

  موالی‌زاده با یادآوری اینکه ویژگی اخلاقی، آداب اجتماعی، سلوک، مهمان‌نوازی، صداقت، صمیمت، فتوت جوانمردی، خون‌گرمی و احساسات لطف انسانی از امتیازات مردم استان کرمانشاه است، ادامه داد: روحیه پهلوانی در عرصه‌های اجتماعی و حتی ورزشی این سرزمین موج می زند که در تعاملات فرهنگی و روابط اجتماعی آنان بسیار ارزشمند است.

  این مسؤول با اشاره به تاریخ و تمدن چندین هزار ساله استان کرمانشاه در کشور، تصریح کرد: جلوه این سرزمین حتی در کلام حیکمانه مقام معظم رهبری مبنی بر “سینه ستبر و چهره زیبای انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی” نقش بسته که در  ورودی فرودگاه نیز این جمله زیبا دیده ‌می‌شود.

  مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در ارتباط با روابط انسان برای رشد و تعالی چهار مشخصه و جهات اربعه تعریف شده است که راه‌های موفقیت را تشریح می‌کند و شامل رابطه انسان با خدا، رابطه انسان با خود، رابطه انسان با دیگران یا جامعه و نیز رابطه انسان با طبیعت می‌شود، همچنین رابطه دیگری را خارج از این تعارف نمی‌توان متصور شد.

  وی به خصوصیات احمد عزیزی و آثار زیبای این هنرمند انقلابی اشاره کرد و گفت: این هنرمند با خاندان عصمت و طهارت اتصال داشته و در مدح و وصف ائمه(ع) نیز آثار نظم و نثر بسیاری دارد که ویژگی ارادت به آنان را در برمی‌گیرد.

  موالی‌زاده گفت: عزیزی به درستی رابطه خود با خداوند و نیز رابطه خود را با خاندان عصمت و طهارت در آثارش تعریف کرده است و در حقیقت عارفی به تمام معنا و تمام عیار بود، همچنین سیر و سلوک عرفانی، جزمه و شور معنوی را در اشعار خود به زیبایی متجلی کرد.

  مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: موفقیت در خودشناسی و کشف استعدادهای خویشتن سبب می‌شود که انسان در مسیر رشد و شکوفایی قرار بگیرد و عزیزی با آن آتش‌فشان خلاقیت، توانست به درستی این توانمندی را در خود درک کند و به دست به خلق آثار ماندگار بزند.

   

  برچسب ها :

  نظرات