آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 4 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70288
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  وزیر خارجه کشورمان آخر هفته جاری به مسکو سفر می‌کند تا تغییرات جدید میدانی و سیاسی در سوریه را با همتایان روسی و سوری خود مورد بررسی قرار دهد.

  چرا ظریف به مسکو می‌رود؟

  آوای شمال/بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران جمعه برای شرکت در نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و سوریه به مسکو سفر می‌کند. این سفر به منظور بررسی حمله آمریکا به پایگاه الشعیرات در استان حمص انجام می‌گیرد که به وسیله ۵۹ موشک تام هاوک […]

  آوای شمال/بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران جمعه برای شرکت در نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و سوریه به مسکو سفر می‌کند.

  این سفر به منظور بررسی حمله آمریکا به پایگاه الشعیرات در استان حمص انجام می‌گیرد که به وسیله ۵۹ موشک تام هاوک انجام گرفت و طرف آمریکایی این حمله را به تلافی آنچه حمله شیمیایی ارتش سوریه به خان شیخون استان ادلب ادعا می‌کند، انجام داد.

  محمد جواد ظریف در سفری که آخر هفته جاری به مسکو خواهد داشت با همتایان روسی و سوری خود دیدار خواهد داشت تا برای وضعیت میدانی و سیاسی جدیدی که در سوریه به وجود آمده است گفت‌وگو کرده و برای اقدامات مشترک در این راستا هماهنگی حاصل کنند.

  همچنین رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا نیز روز سه شنبه وارد مسکو شد تا با سرگئی لاوروف دیدار و گفت‌وگو داشته باشد و این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز احتمال حمله نظامی به سوریه را رد کرده و گفته بود که آمریکا با سوریه وارد جنگ نمی‌شود.

  پیش از این نیز وزرای خارجه روسیه، سوریه و ایران نشست‌های مشترکی داشتند که حاصل آن رسیدن به آتش بس در سوریه و تثبیت آن در نشست آستانه بود.

  برچسب ها :

  نظرات