آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ , Monday 6 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70269
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  افرادی که خداوند به آنها همسری خوب عطا کرده است برای دوام این نعمت بسیار گرانقدر نیاز است شکر آن را ادا کنند و شُکر نعمت این است که انسان نعمت را بشناسد ...

  چگونگی شکر نعمت ازدواج

  آوای شمال/از آنجایی که مسأله ازدواج امری مقدس و الهی است، باید با روشهای استحکام و قوت این محیط مقدس بر اساس آموزه‌‎‏های دینی آشنا شد. هر تلاشی غیر از این مسیر دینی برای استحکام روابط خانوداگی و زناشویی صورت گیرد هرچند با مبانی علمی همراه باشد، اما دوامش ناپایدار خواهد بود. به عنوان مثال […]

  آوای شمال/از آنجایی که مسأله ازدواج امری مقدس و الهی است، باید با روشهای استحکام و قوت این محیط مقدس بر اساس آموزه‌‎‏های دینی آشنا شد. هر تلاشی غیر از این مسیر دینی برای استحکام روابط خانوداگی و زناشویی صورت گیرد هرچند با مبانی علمی همراه باشد، اما دوامش ناپایدار خواهد بود.

  به عنوان مثال افرادی که خداوند به آنها همسری خوب عطا کرده است برای دوام این نعمت بسیار گرانقدر نیاز است شکر آن را ادا کنند. زیرا ما در آموزه‎های دینی به این باور رسیده‎ایم برای زیادی نعمت و دوام بیشتر آن، خدا را شاکر باشیم. خداوند در آیه۷ سوره ابراهیم(ع) می‌فرماید «لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزیدَنَّکُم‏؛ اگر شکر کنید، برایتان اضافه می‎کنم».

  مقام معظم رهبری درباره اهمیت شکرگزاری در قبال نعمت همسر مناسب فرمودند: «شکر، فقط گفتن «الهی شکر» و سجده شکر کردن نیست. شُکر نعمت این است که انسان نعمت را بشناسد. بداند که این نعمت را خدا به او داده و استفاده از آن نعمت و رفتار با آن نعمت را [به گونه ای]که خدا می پسندد، انجام دهد. این معنای شکر نعمت است. اگر چنانچه «شُکرا لِلّه» بگویید اما دلتان با مفاهیمی که گفتم آشنا نباشد، این شکر نیست… ازدواج هم یک نعمت خدادادی است. خدای متعال این همسرِ خوب را برای شما فراهم کرده است، پس باید به شایستگی شُکر این نعمت را بجا آورید.»

  برچسب ها :

  نظرات