آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 12 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70210
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه همه روزه شاهد افزایش ابتلا به اعتیاد و افزایش آن هستیم، گفت: تنها راهکار مقابله با مواد مخدر اتخاذ رویکرد علمی و کاملاً دانش‌محور است.

  ابتلا به مواد مخدر در کشور روند افزایشی دارد/ ضرورت اتخاذ یک رویکرد کاملا دانش‌محور

  آوای شمال/سردار علی مؤیدی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان اظهار کرد: امروزه اعتیاد در دنیا به عنوان تهدیدی جهانی مطرح است و جهانیان اکنون نگران این تهدید هستند. هر روزه شاهد افزایش ابتلا به اعتیاد هستیم و این نگرانی به صورت روزافزون در حال افزایش است. وی افزود: تنها […]

  آوای شمال/سردار علی مؤیدی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان اظهار کرد: امروزه اعتیاد در دنیا به عنوان تهدیدی جهانی مطرح است و جهانیان اکنون نگران این تهدید هستند. هر روزه شاهد افزایش ابتلا به اعتیاد هستیم و این نگرانی به صورت روزافزون در حال افزایش است.

  وی افزود: تنها راهکار مقابله با مواد مخدر اتخاذ یک رویکرد علمی و کاملاً دانش‌محور است. این رویکرد باید با محوریت تمرکز بر فکر و اندیشه افراد جامعه پیش‌بینی شود، در غیر این صورت و صرفاً با جمع‌آوری مواد مخدر و معتادان متجاهر، تنها شاهد انجام بخشی از کار هستیم. اساساً مبنای مقابله با مواد مخدر کاری کاملا علمی است.

  قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: رویکرد ایران در مقابله با مواد مخدر در حدود سه سال اخیر، اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد بوده تا ذهن افراد جامعه به سمت و سویی مثبت سوق پیدا کرده و صرف رها کردن افراد در جامعه تا به دام اعتیاد بیافتند و بعد به فکر درمان آنها باشیم، رویکرد ما نبوده است.

  مؤیدی افزود: تشکیل جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یکی از اهداف سفرهای استانی وزیر کشور است. وزیر کشور در هر استان به صورت کارشناسی شده، بحث‌های اعتیاد و مواد مخدر را در این سفرها پیگیری و دنبال می‌کند و این جلسه نیز به عنوان یک فرصت تلقی می‌شود.

  وی در ادامه گفت: شاهد شیب تند اعتیاد در خوزستان هستیم. این شیب تند اعتیاد در خوزستان نگرانی را در میان اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر و شورای اجتماعی کشور و به ویژه وزیر کشور ایجاد کرده، بنابراین باید اقدام جدی را که در بحث مقابله با مواد مخدر در خوزستان شروع کرده‌ایم، به پایان برسانیم.

  قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصریح کرد: وزیر کشور خواهان توجه ویژه به خوزستان در بحث اعتیاد شده و ستاد مبارزه با مواد مخدر آمادگی همکاری برای انجام هر طرح ویژه‌ای برای مقابله با مواد مخدر را در خوزستان دارد. تمام مصوبات این جلسه در جلسه‌ای که بعد از ظهر امروز با حضور وزیر کشور در اهواز برگزار می‌شود، بررسی خواهد شد.

  مؤیدی یادآور شد: اعتیاد تنها با فکر و اندیشه کاهش می‌یابد و کنترل و مهار می‌شود. البته تخصیص پول هم برای انجام طرح‌ها و اقدامات می‌تواند محرک باشد. به هر صورت ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور آماده استفاده از مداخلات خوزستان برای مقابله با مواد مخدر در این استان است.

  وی در پایان با بیان اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برای انجام هرگونه طرح در بحث پیشگیری از اعتیاد برای کودکان زیر ۱۸ سال و عدم محدودیت در این زمینه آمادگی دارد، اضافه کرد: بحث اعتیاد بسیار فنی و پیچیده است بنابراین هرگونه مداخلات برای پیشگیری از این آسیب اجتماعی باید فنی باشد. نباید اعتیاد را تنها در مواد مخدر در کف خیابان‌ها و چهار معتاد متجاهر ببینیم، اعتیاد بسیار گسترده‌تر از این گونه موضوعات است.

   

  برچسب ها :

  نظرات