آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ , Tuesday 17 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70163
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رئیس کمیته دفاع و امنیت شورای فدرال روسیه تاکید کرد: در صورت شلیک موشک‌های آمریکا علیه سوریه، این کشور کاملا حق دارند که آنها را سرنگون کند.

  روسیه: سوریه حق دارد موشک‌های آمریکا را سرنگون کند

  آوای شمال/ویکتور اوزیروف رئیس کمیته دفاع و امنیت شورای فدرال روسیه در گفت وگو با خبرگزاری اینتر فاکس روسیه تصریح کرد: سامانه های دفاع هوایی روسیه موشک های آمریکایی را در صورت حملات جدید واشنگتن علیه سوریه، سرنگون نخواهند کرد. وی افزود: “نیروهای مسلح ما برای مبارزه با تروریسم در سوریه مستقر هستند و نه […]

  آوای شمال/ویکتور اوزیروف رئیس کمیته دفاع و امنیت شورای فدرال روسیه در گفت وگو با خبرگزاری اینتر فاکس روسیه تصریح کرد: سامانه های دفاع هوایی روسیه موشک های آمریکایی را در صورت حملات جدید واشنگتن علیه سوریه، سرنگون نخواهند کرد.

  وی افزود: “نیروهای مسلح ما برای مبارزه با تروریسم در سوریه مستقر هستند و نه محافظت از سوریه در برابر تهدیدهای خارجی و ما چنین ماموریتی نداریم و با چیزی مقابله نخواهیم کرد”.

  وی در عین حال تاکید کرد: این ماموریت را باید سامانه های دفاع هوایی سوریه انجام دهند و ارتش سوریه “حق تمام و کمال” برای انجام آن دارد.

  اظهارات اوزیروف در واکنش به گفته های شون اسپایسر سخنگوی کاخ سفید بیان شد. اسپایسر گفته بود که دولت آمریکا گزینه حملات موشکی جدید به نیروهای سوری را در صورت به ادعای وی “حملات شیمیایی دیگر” آنها، وارد می داند.

  اوزیروف تاکید کرد: تهدیدهای آمریکا به نظر بیهوده است زیرا دمشق هیچ سلاح شیمیایی ندارد.

  ارتش آمریکا بامداد روز جمعه از دو ناوشکنن خود ۵۹ موشک از نوع “توماهوک” به سمت پایگاه هوایی نظامی الشعیرات در شهر حمص در مرکز سوریه شلیک کرد که در جریان آن شماری نظامی و غیرنظامی سوری کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

  برچسب ها :

  نظرات