آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ , Tuesday 17 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70098
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  هیأت مرکزی نظارت شورای نگهبان اعلام کرد حمایت برخی وزرای دولت از نامزدها تخلف است و پیگیری خواهد شد.

  نظر شورای نگهبان درباره حمایت وزرا ازر نامزدها

  آوای شمال/ رئیس جمهور: مردم با مشورت افراد خبیر و  بصیر به صالح ترین افراد رای دهند. هیئت مرکزی نظارت شورای نگهبان اعلام کرد حمایت برخی وزرای دولت از کاندیداها تخلف بوده و پیگیری خواهد شد. آیت الله منتظری درباره انتخابات به مردم مسئولین و کاندیداها پیام مهمی را صادر کرد. جورج بوش: پیروزی ایران […]

  آوای شمال/

  • رئیس جمهور: مردم با مشورت افراد خبیر و  بصیر به صالح ترین افراد رای دهند.

  • هیئت مرکزی نظارت شورای نگهبان اعلام کرد حمایت برخی وزرای دولت از کاندیداها تخلف بوده و پیگیری خواهد شد.

  • آیت الله منتظری درباره انتخابات به مردم مسئولین و کاندیداها پیام مهمی را صادر کرد.

  • جورج بوش: پیروزی ایران بر عراق عواقب بی سابقه ای در منطقه خواهد داشت.

  • درگیری های شدید در شرق، غرب و جنوب بیروت آخرین آتش بس لبنان را با شکست  رو به رو کرد.

  رئیس جمهور: مردم به صالح ترین افراد رای دهند

  جمعی از روحانیون واحد روحانیت حزب جمهوری اسلامی ایران دیروز با آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان دیدار کردند.

  آیت الله خامنه ای در این دیدار با اشاره به اینکه در پی فرمایشات امام امت که یک تلاش واقعی و همگانی در زمینه انتخابات در سراسر کشور محسوس است از مردم تهران خواست با آگاهی کامل و مشورت با  افراد خبیر و بصیر و برای جلوگیری از پراکندگی آرا  به ۳۰ تن از صالحان در تهران رای دهند.

  رئیس جمهور درباره اوضاع جنگ نیز گفت: بحمدالله وضعیت نیروهای ما در خیبر طوری است که نیروهای رژیم بعثی به کلی از بازپس گیری جزایر مایوس شده اند. نیروهای ما نیز در وضعیت تهاجمی قرار دارند.(۱)

  تذکر شورای نگهبان به کیهان و اطلاعات

  هیئت مرکزی نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شب گذشته با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد روزنامه های اطلاعات و کیهان به نام عده ای از وزرای محترم دولت با ذکر سمت اقدام به معرفی کاندیداهایی نموده اند که این برخلاف صریح قانون است و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

  در این اطلاعیه به داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی و طرفداران آنها اخطار شده است تخلفاتی از قبیل استفاده از امکانات عمومی و دولتی و شعار علیه کاندیدای دیگر مصداق بارز عدم التزام به قانون است.(۲)

  آیت الله منتظری: از نظر شرعی رای دادن به صرف تائیدهای بی اساس جایز نیست

  در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز آیت الله منتظری پیام مهمی خطاب به مردم منتشر کردند.

  در بخشی از این پیام آمده است: تمام مسئولیت های سیاسی امانت های الهی هستند که باید  به دست افراد قوی و امین سپرده شوند. حق نداریم ملاحظات شخصی و گروهی و روابط را ملاک قرار دهیم وکورکورانه به کسانی که شناخت نسبت به آنها نداریم رای دهیم.

  این پیام می افزاید: از نظر شرعی رای دادن به صرف تائیدهای بی اساس جایز نیست و هرگونه تحمیل و جوسازی که از افراد سلب اختیار کند از نظر شرع و قانون محکوم است آزادی کامل مردم در انتخابات نیز اصل است و هر گونه تحمیل و جو سازی از نظر شرع و قانون محکوم است.(۳)

   نگرانی جورج بوش از پیروزی ایران در جنگ

  جورج بوش معاون رئیس جمهور آمریکا در سخنانی خطاب به کمیته بررسی روابط آمریکا و اسرائیل بر حمایت آمریکا از رژیم اشغالگر قدس و کشورهای مرتجع عرب تاکید کرد.

  جورج بوش بار دیگر نگرانی عمیق خود را از پیروزی رزمندگان جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی عراق ابراز داشت و گفت نباید کشورهای تندرو سرنوشت کشورهای میانه رو عرب را تعیین کنند. بوش رژیم فعلی عراق را از جمله کشورهای میانه رو عرب به حساب آورد و از آمریکایی های هوادار رژیم صهیونیستی خواست نیازهای کشورهای مرتجع عرب را تامین کنند.(۴)

  آتش بس لبنان شکسته شد

  خاویر پر دکویار دبیر کل سازمان ملل به شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد کرد تا راه های تقویت نیروهای سازمان ملل در لبنان را که مدت ماموریت آنها در نوزدهم آوریل (۳۰ فروردین) به پایان خواهد رسید بررسی کند وی در گزارشی که دیروز منتشر کرد خواستار تمدید مدت ماموریت این نیرو برای مدت ۶ ماه دیگر شد وی همچنین یادآور شد که دولت لبنان خواستار تمدید مدت ماموریت این نیروها شده است همزمان شیخ محمد شمس الدین نایب رئیس شورای عالی شیعه روز گذشته خواستار استقرار نیروهای سازمان ملل در سراسر جنوب لبنان و افزایش تعداد سربازان آن شد شورای امنیت سازمان ملل قرار است فردا در این باره تصمیم گیری کند اما از تحولات میدانی لبنان گزارش می رسد بعد از ظهر دیروز مناطق مسکونی و مرکزی بیروت به شدت گلوله باران شد و دو توافق آتش بس متوالی عملا در بازگرداندن آرامش به بیروت با شکست رو به رو شد. دیروز برای اولین بار طی دو هفته گذشته بخش مرکزی بیروت با توپ های صد و بیست میلیمتری و صد و پنجاه میلیمتری گلوله باران شد(۵).

  منابع:

   

  برچسب ها :

  نظرات