آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ , Monday 16 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 70003
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ فروردین, ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  یک سناتور جمهوریخواه ضمن ابراز خوشحالی از حملات موشکی به سوریه خواستار تحریم بیشتر روسیه شد و بر لزوم اعزام 5 تا 6 هزار نیروی آمریکایی به سوریه تأکید کرد.

  سناتور آمریکایی: تغییر رژیم سوریه،‌ سیاست ترامپ است

  آوای شمال/در ادامه اظهارنظرهای جنگ‌طلبانه آمریکایی‌ها درباره مسائل منطقه، یک سناتور تندروی آمریکایی ضمن تکرار ادعاهای ضد ایرانی، روسی و سوری خود، از لزوم تغییر رژیم در سوریه سخن گفت. «لیندسی گراهام» عضو سنای آمریکا از ایالت کارولینای جنوبی که از سال ۲۰۰۳ در کنگره حضور دارد، در مصاحبه با ان.بی.سی، گفته از حمله اخیر […]

  آوای شمال/در ادامه اظهارنظرهای جنگ‌طلبانه آمریکایی‌ها درباره مسائل منطقه، یک سناتور تندروی آمریکایی ضمن تکرار ادعاهای ضد ایرانی، روسی و سوری خود، از لزوم تغییر رژیم در سوریه سخن گفت.

  «لیندسی گراهام» عضو سنای آمریکا از ایالت کارولینای جنوبی که از سال ۲۰۰۳ در کنگره حضور دارد، در مصاحبه با ان.بی.سی، گفته از حمله اخیر موشکی به سوریه، «خوشحال» و به دونالد ترامپ، «دلگرم» شده است.

  قانونگذار آمریکایی تاکید کرد: من فکر می‌کنم موضع ما در قبال داعش باید مانند موضعمان در قبال آلمان در جنگ جهانی دوم باشد و موضعمان در قبال (بشار) اسد، مثل موضعمان در برابر ژاپن باشد. ما باید به از بین بردن داعش سرعت بدهیم چرا که آنها خطری برای امنیت ملی و داخلی آمریکا هستند اما اسد اینطور نیست.

  او گفت: من امروز خیلی به دولت ترامپ دلگرم شده‌ام. همین اخیرا نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت که تا زمانی که اسد در قدرت باشد،  جنگ پایان نمی‌یابد. خوب این یعنی اینکه تغییر رژیم، اکنون سیاست دولت ترامپ است و این چیزی است که من دارم می‌شنوم.

  گراهام ادامه داد: ما به اعزام نظامیان بیشتر (به سوریه) برای نابودی داعش نیاز داریم. ما بیش از حد به کُردها متکی شده‌ایم. ما به نظامیان بیشتر بین ۵ تا ۶ هزار نیاز داریم و باید جنگجویان بیشتری از منطقه (به سوریه) بیاوریم. ما سریع‌تر به مناطق امن (در سوریه) نیاز داریم تا افراد بتوانند در داخل سوریه دوباره بتوانند خودشان را سازماندهی کنند. سپس شما به اپوزیسیون آموزش بدهید تا به سراغ (بشار) اسد بروند. این نحوه‌ای است که او مورد هدف مردم خودش قرار خواهد گرفت. ما هم به روس‌ها می‌گوییم که اگر شما به بمباران و هدف قرار دادن افرادی که ما آنها را آموزش می‌دهیم، ما شما را هدف قرار خواهیم داد.

  سناتور جمهوریخواه تصریح کرد: من خواهان اعزام ۵ تا ۶ هزار نیرو به سوریه هستم تا مانند عراق در آنها به نابودی داعش برویم و همچنین به اپوزیسیون آموزش دهیم تا اسد را سرنگون کنند. اسد تهدید برای آمریکا است و او آلت دست ایران است. من خوشحالم که ترامپ این کار(حملات موشکی به سوریه) را انجام داد. او دیگر در نظر دشمنان ما، اوباما نیست. البته ترامپ باید اقدامات بیشتری انجام دهد و این را نشان دهد که حالا کلانتر دیگری در شهر وجود دارد.

  گراهام در بخش پایانی مصاحبه هم گفت: اگر من جای رئیس‌جمهور بودم به خاطر دخالت روسیه در انتخابات ما و همچنین اقداماتش در قبال اسد، که نیروی نیابتی آنها است، تحریمهای بیشتر علیه روسیه اعمال می‌کردم.

   

  برچسب ها :

  نظرات