آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ , Saturday 21 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69851
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزیر دفاع انگلیس مدعی شد دولت روسیه به دلیل حمایت از رئیس جمهور سوریه مسئول حمله شیمیایی و کشتار غیرنظامیان در سوریه است.

  وزیر دفاع انگلیس باز هم خواستار کناره‌گیری اسد از قدرت شد

  آوای شمال/«مایکل فالن» وزیر دفاع انگلیس مدعی شده است که روسیه مسئول مرگ تک تک غیرنظامیانی است که در حمله شیمیایی بشار اسد کشته شدند. در یادداشتی برای روزنامه ساندی‌تایمز، فالن مدعی شد بشار اسد در حمله شیمیایی به ادلب مردم سوریه را کشته است و آنکه باید سرزنش شود، روسیه است. فالن در ادامه […]

  آوای شمال/«مایکل فالن» وزیر دفاع انگلیس مدعی شده است که روسیه مسئول مرگ تک تک غیرنظامیانی است که در حمله شیمیایی بشار اسد کشته شدند.

  در یادداشتی برای روزنامه ساندی‌تایمز، فالن مدعی شد بشار اسد در حمله شیمیایی به ادلب مردم سوریه را کشته است و آنکه باید سرزنش شود، روسیه است.

  فالن در ادامه این یادداشت گفت کشتار ۸۷ نفر از جمله ۲۰ کودک در حمله شیمیایی توسط اسد صورت گرفت چراکه کرملین حامی بشار است است.

  فالن در این یادداشت خواستار راه حل دراز مدت برای بحران سوریه شد، راه حلی که دیگر اسد رئیس جمهور این کشور باقی نماند.

  در حالی که سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی سال ۲۰۱۴ رسما اعلام کرد که سلاح‌های شیمیایی سوریه با همکاری دمشق، از این کشور خارج و امحاء شده است، فالن گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه باید تعهد بدهد که تسلیحات شیمیایی سوریه نابود شود و در راستای اقدامات سازمان ملل پیش برود.

  وی در این یادداشت ضمن حمایت از حملات موشکی آمریکا در سوریه گفت، با ارسال موشک‌های تام هاک و حمله به پایگاه هوایی سوریه سیگنالی قوی به رژیم سوریه فرستاده شد تا دوباره درباره استفاده از سلاح شیمیایی فکر کند.

  این اظهارات وزیر دفاع انگلیس بعد از لغو سفر وزیر خارجه این کشور به روسیه ابراز شد. شبکه خبری آی تی‌وی دلیل لغو سفر جانسون را مرتبط با حمله شیمیایی ادلب عنوان کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات