آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ , Saturday 21 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69783
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  این خیزش، زمین را در زیر قدمهای همه ستمگران به لرزه درآورد و روح جدیدی در دل همه مسلمانان شرق و غرب زمین دمید و آنان را امیدوار ساخت. بر یکایک شما واجب است که همه نیرو، امکانات و خدمات خود را در راه آنان مبذول نمایید.

  توصیه‌های شهید صدر به جوانان انقلابی ایران

  آوای شمال/شهید محمد باقر صدر(رحمه الله علیه) در هنگامه‌ی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نامه‌ای را در راستای ایجاد انگیزه‌ی دوچندان در مردم و جوانان برای کمک و حمایت حداکثری از انقلاب و امام خمینی( رحمه الله علیه) نوشتند. فرزندان و عزیزانم! خداوند شما را با چشمان خویش که هرگز خواب به سراغ آنها نمی‌رود […]

  آوای شمال/شهید محمد باقر صدر(رحمه الله علیه) در هنگامه‌ی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نامه‌ای را در راستای ایجاد انگیزه‌ی دوچندان در مردم و جوانان برای کمک و حمایت حداکثری از انقلاب و امام خمینی( رحمه الله علیه) نوشتند.

  فرزندان و عزیزانم! خداوند شما را با چشمان خویش که هرگز خواب به سراغ آنها نمی‌رود نگهدارتان باشد.

  السلام علیکم و برکاته

  این نامه را در لحظاتی بسیار مهم و خطیر برای شما می‌نویسم. لحظاتی که در آن، اسلام به دست ملت مسلمان ایران و به رهبری امام خمینی( دام ظله) و همدستی دیگر نیروهای خیرخواه و علمای اعلام، پیروزی قاطع و بی‌نظیری را محقق کرد؛ و در هنگامه‌ای که رؤیای بزرگ به حقیقت پیوست و ایده‌ها همچون آتشفشانی بر سر ظالمان فرود آمد و دولت حق و اسلام را در زمین برپاکرد. این اسلام که ستمگران و استعمارگران آن را در کوزه‌ها زندانی کرده بودند، به پا خواست و با بازوان جوانان ایران که هراسی از مرگ ندارند و ستم طاغوتیان، آنها را از عزم و تصمیم خود بازنداشت، این کوزه‌ها را درهم شکست. این خیزش، زمین را در زیر قدمهای همه ستمگران به لرزه درآورد و روح جدیدی در دل همه مسلمانان شرق و غرب زمین دمید و آنان را امیدوار ساخت. بر یکایک شما که از خوش اقبالیتان، زندگی کردن در کنف این تجربه اسلامی پیشگام است، واجب است که همه نیرو، امکانات و خدمات خود را در راه آنان مبذول نمایید و هرگونه توقف بذل و کوشش در ساختن این مبانی که برای اسلام به پا می‌شود، روا نیست و هیچ حدی برای این مسئله که پرچم آن با نیروی اسلام برافراشته می‌شود، وجود ندارد. در ساختن این بنای جدید به یکایک شما گرچه ناچیز باشد، نیاز است و این امر باید روشن باشد که لازم است مرجعیت آقای خمینی که آرزوهای اسلام را در ایران امروز محقق ساخت، مورد پشتیبانی بی دریغ و مخلصانه قرار گیرد و گرداگرد آن جمع شد و از منافعش حمایت کرد، در این شخصیت بزرگ(امام خمینی) ذوب شد همانطوری که او در هدف عظیمش ذوب شد. مرجعیت، صالح و شایسته شخص معینی نیست بلکه هدف و راه است و هر مرجعیتی که بتواند این هدف و راه را محقق سازد، آن، مرجعیت صالح و شایسته‌ای است که باید مخلصانه برای آن تلاش کرد. ساحت مرجعیت در ایران را باید از هر امری که منجر به تضعیف آن شود و یا آن را از رهبری مرجعیت توانا محروم سازد، دور کرد. خداوند دستگیر شما باشد و چشمان شما را با این پیروزی روشن نماید و شما را به عنوان پشتوانه و ذخیره، حفظ کند.

  والسلام علیکم یا احبتی و رحمه الله و برکاته

  برچسب ها :

  نظرات