آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ , Monday 23 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69709
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۳
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از نهایی شدن برنامه توزیع تعداد مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی خبر داد و گفت: وزیر راه و شهرسازی نامه تقاضای دریافت تسهیلات به مبلغ ۲۴۰۰ میلیارد تومان از بانک مرکزی را به سازمان برنامه و بودجه ارائه کرد.

  برنامه توزیع تعداد مسکن اجتماعی نهایی شد/ انصراف مردم از ۱۲ هزار مسکن مهر+جدول

  آوای شمال/علیرضا  تابش در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا بنیاد مسکن برای مسکن اجتماعی اقدامات خود را به عنوان مجری به این طرح آغاز کرده است، گفت: در پایان سال گذشته دولت مصوبه‌ای را درخصوص مسکن اجتماعی یا همان مسکن کم‌درآمدها صادر کرد که به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی مقرر […]

  آوای شمال/علیرضا  تابش در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا بنیاد مسکن برای مسکن اجتماعی اقدامات خود را به عنوان مجری به این طرح آغاز کرده است، گفت: در پایان سال گذشته دولت مصوبه‌ای را درخصوص مسکن اجتماعی یا همان مسکن کم‌درآمدها صادر کرد که به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی مقرر شد این طرح برای سال ۹۶ با مداخله بنیاد مسکن به عنوان مجری طرح و احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شروع شود.

  وی با اشاره به اینکه مداخله کردن در مسکن اجتماعی به معنی کمک کردن به مردم است، گفت: بنیاد مسکن جدولی را تحت عنوان برنامه توزیع مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی تهیه کرده است که براساس این جدول برای طرح مسکن حمایتی و به عبارتی ساخت مسکن ملکی به تعداد ۱۰ هزار واحد تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی و برای تسهیلات خرید مسکن ملکی به تعداد ۲۰ هزار واحد تا سقف فردی ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفت.

  به گفته تابش در این جدول کمک بلاعوض به متقاضیان مسکن مهر به تعداد ۵ هزار واحد مسکونی و تا سقف فردی ۷ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: در بخش مسکن اجتماعی ساخت مسکن استیجاری-ملکی به نسبت ۶۰ به ۴۰که تأمین زمین از سوی وزارت راه و شهرسازی خواهد بود ۱۰ هزار واحد مسکونی و پرداخت تسهیلات به سازندگان مسکن اجتماعی به تعداد ۱۵ هزار مسکن اجتماعی تا سقف فردی ۸۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

  به گفته وی، در قالب مسکن اجتماعی پرداخت کمک اجاره در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر برای ۱۵ هزار واحد مسکونی و در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر ۲۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته است که برای شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر ۲ میلیون ریال بلاعوض و برای شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر ۴ میلیون ریال به صورت بلاعوض پرداخت خواهد شد،بنابراین کمک اجاره سالانه ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.

  رئیس بنیاد مسکن در خصوص اینکه ساخت سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی لازم و ضروری است و نقش موثری در بهبود کیفیت زندگی دارد، اظهارداشت: اجرای طرح ساخت سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی تأثیر بسزایی در ایجاد فرصت شغلی دارد و در ۲۰ درصد تولید فولاد و سیمان کشور تأثیرگذار خواهد بود.

  تابش تأکید کرد: اگر این طرح فراموش شود ۱۵۰ هزار شغل از دست خواهد رفت و اگر اجرا شود این ۱۵۰ هزار فرصت شغلی ماندگار می‌شود.

  تابش خاطرنشان کرد: با نظر موافق و مثبت نمایندگان مجلس، ساخت سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و ۱۵۰ هزار مسکن کم‌درآمد شهری در برنامه ششم یک حرکت مثبت است بنابراین دولت باید از این طرح پشتیبانی و حمایت کند.

  وی در خصوص طرح ساخت مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر گفت: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، ۳۴۷ هزار واحد مسکن مهر جزء تعهدات بنیاد مسکن بود که تاکنون ۳۱۳ هزار واحد مسکونی مهر به پایان رسیده است و برای ۳۴ هزار واحد باقیمانده باید گفت که تاکنون ۱۲ هزار واحد آن از سوی متقاضیان تسویه و انصراف داده شده است و ۸۴۰۰ واحد مسکونی نیز فاقد متقاضی است.

  وی افزود: پس واحدهای مسکن مهر باقیمانده جزء تعهدات بنیاد مسکن است که تلاش می‌کند این واحدها که بالای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در نیمه اول سال تکمیل و تحویل داده شود.

  به گفته وی، تاکنون ۸۵ درصد واحدهای مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر فروش اقساطی شده‌اند.

  وی افزود: بنیاد مسکن برای مسکن کم‌درآمدها سال گذشته ۳۵۰۰ واحد مسکونی را به اتمام رساند که حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه آن شده است، بنابراین در تلاش هستیم تا در سال جاری نیز ۴۵۰۰ واحد جدید نیز شروع کنیم.

  تابش درخصوص برنامه‌های بنیاد مسکن در سال ۹۶ گفت: برای ۳۵ هزار مسکن تهیه نقشه و جواز کرده بودیم اما چون منابع بانکی نمی‌توانند این تعداد را پشتیبانی کنند بنیاد مسکن ساخت ۶ هزار واحد جدید را در برنامه خود قرار داده است.

  وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد روستاهای کشور در معرض خطر قرار دارند، گفت: در طول برنامه ششم، برنامه‌ریزی شده است تا این ۳۰ درصد را ایمن‌سازی کنیم.

  تابش ادامه داد: ۹ هزار روستای مرزی داریم که برای ۲۰ درصد آنها که حدود ۱۸۰۰ روستا می‌شود باید در طول برنامه ششم تهیه و اجرای طرح هادی انجام شود.

  به گفته وی، تاکنون در بافت با ارزش روستاها نیز برای ۸۴ روستا طرح تهیه

  شده و در ۶۱ روستا نیز طرح هادی اجرا شده است. همچنین تاکنون برای ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار واحد مسکونی روستایی سند صادر شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات