آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ , Thursday 19 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69534
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  رئیس سندیکای صنعت مخابرات از تدوین پیوست فناوری برای طرح‌های کلان ICT دارای شریک خارجی خبر داد و گفت: هدف این سند انتقال دانش فنی در قراردادهای خارجی است.

  پیوست فناوری طرح‌های کلان ICT تدوین شد/ ارسال به ستاد اقتصاد مقاومتی پس از تأیید وزیر

  اوای شمال/تدوین پیوست فناوری طرح‌های کلان (ICT) فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط وزارت ارتباطات خبر داد و گفت: این سند باید پس از تایید و تصویب توسط وزیر ارتباطات برای معاون اول رئیس جمهوری به منظور طرح در ستاد اقتصاد مقاومتی ارسال شود و به تصویب برسد. وی با اشاره به اهمیت پیوست فناوری برای […]

  اوای شمال/تدوین پیوست فناوری طرح‌های کلان (ICT) فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط وزارت ارتباطات خبر داد و گفت: این سند باید پس از تایید و تصویب توسط وزیر ارتباطات برای معاون اول رئیس جمهوری به منظور طرح در ستاد اقتصاد مقاومتی ارسال شود و به تصویب برسد.

  وی با اشاره به اهمیت پیوست فناوری برای مشارکت‌های خارجی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، گفت: هدف از این پیوست رشد بیشتر، تبادل فناوری و رشد مراکز تحقیقاتی در کشور است.

  رئیس سندیکای صنعت مخابرات گفت: با تکلیف ستاد اقتصاد مقاومتی مقرر شده قرارداد با خارجی‌ها حتماً دارای پیوست فناوری باشد و هر وزارتخانه مسئول تدوین سند مربوطه در حوزه خود شده است.

  وی گفت: برای تدوین پیوست فناوری فرصت ۶ ماهه‌ای در نظر گرفته شد که این فرصت ۲۴ فروردین ماه به پایان می‌رسد و علیرغم تاخیرهای اولیه مراحل تدوین سند در ماه‌های آخر به ویژه فروردین ماه ۹۶ به سرعت در وزارت ارتباطات پیگیری شد و به نتیجه رسید.

  به گفته رئیس سندیکای مخابرات در این سند وضعیت صنعت مخابرات به سه بخش تقسیم شده است. بخش اول حوزه‌هایی است که در آنها به خودکفایی رسیده‌ایم و باید توسط سیاست‌های دولت حفظ شوند. بخش دوم حوزه‌هایی است که تاحدی در کشور ایجاد شده اند و سرمایه‌گذار خارجی برای تکمیل و نه ایجاد می‌تواند حضور پیدا کند و وضعیت فعلی را ارتقا دهد و بخش سوم حوزه‌هایی است که هنوز در کشور وجود ندارد و توسط مشارکت خارجی می‌تواند ایجاد شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات