آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ , Wednesday 18 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69473
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  عضو هیأت مدیره انجمن سرب و روی گفت: برای حمایت از تولید داخل و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، دولت باید به وعده‌ها و تکالیف قانونی خود عمل کند.

  افزایش قیمت برخی فلزات تحت تأثیر بازار جهانی/ دولت به وعده‌هایش عمل کند

  آوای شمال/برای عملی شدن شعار امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، دولت باید به وعده‌های خود عمل کند و تکالیف قانونی که در بودجه آمده است را به اجرا درآورد. وی ادامه داد:‌ وضعیت بانک‌ها باید مشخص شود تا ببینیم آیا واقعاً می‌خواهند به داد تولید برسند یا اینکه همچنان به دنبال بنگاه‌داری […]

  آوای شمال/برای عملی شدن شعار امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، دولت باید به وعده‌های خود عمل کند و تکالیف قانونی که در بودجه آمده است را به اجرا درآورد.

  وی ادامه داد:‌ وضعیت بانک‌ها باید مشخص شود تا ببینیم آیا واقعاً می‌خواهند به داد تولید برسند یا اینکه همچنان به دنبال بنگاه‌داری هستند.

  عضو تنجکن سرب و روز با اشاره به افزایش قیمت جهانی برخی فلزات از جمله سرب، روی، نیکل و آلومینیوم گفت: پیش‌بینی می‌شود این رشد قیمت همچنان ادامه داشته باشد و در حال حاضر میزان مصرف این فلزات نسبت به میزان تولید افزایش یافته و موجودی انبارهای جهانی نیز طی ۶ ماه گذشته روند کاهشی داشته‌اند.

  جمیلی با بیان اینکه افزایش قیمت‌های جهانی بر قیمت داخلی فلزات نیز تأثیرگذار است،‌ افزود: پیش‌بینی می‌کنیم رفع مشکلات تولید طی سال جاری روند بهتری داشته باشد و سیاست‌های داخلی بر مبنای رونق شکل‌ گیرد.

  به گفته وی، صادرات در صنعت سرب و روی با مشکلی مواجه نیست و در صورت کاهش تقاضا در داخل، صادرات این مسئله را جبران خواهد کرد.

  وی با اشاره به واردات خاک روی از ترکیه به ایران برای مصرف صنایع داخلی، گفت: در کشور معادنی داریم که فعال نیستند و باید برای فعال شدن آنها تلاش شود.

  عضو هیأت مدیره انجمن سرب و روی پیش‌بینی کرد میزان تولید در صنعت سرب و روی طی سال جاری نسبت به سال گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته باشد.

   

  برچسب ها :

  نظرات