آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ , Monday 23 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69319
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  گلعلی بابایی از تکمیل بخش خیبر اثر «آبی خاکی‌ها» خبر داد و گفت: تلاش داریم تا این اثر در سی‌امین دوره نمایشگاه کتاب تهران توزیع شود.

  «آبی خاکی‌ها»؛ کتاب جدید بابایی در آستانه انتشار

  گلعلی بابایی، نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ با اشاره به آماده شدن قسمتی از کتاب چهارم «حماسه ۲۷» گفت: در ادامه کتاب‌های مشابه «همپای صاعقه»، کتاب‌های «خیبر» و «بدر» با همکاری حسین بهزاد نوشته می‌شود. در حال حاضر ۱۰ فصل از کتاب «خیبر» نوشته شده و […]

  گلعلی بابایی، نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ با اشاره به آماده شدن قسمتی از کتاب چهارم «حماسه ۲۷» گفت: در ادامه کتاب‌های مشابه «همپای صاعقه»، کتاب‌های «خیبر» و «بدر» با همکاری حسین بهزاد نوشته می‌شود. در حال حاضر ۱۰ فصل از کتاب «خیبر» نوشته شده و رو به اتمام است.

  وی با بیان اینکه به احتمال زیاد کتاب «خیبر» به نمایشگاه کتاب خواهد رسید، افزود: عملیات‌های خیبر و بدر دو عملیاتی است که ما در آن شهید همت و شهید عباس کریمی را از دست می‌دهیم. حال و هوای این دو عملیات عاشورایی بود.

  بابایی ادامه داد: سعی کردیم تا در این کتاب هم اصول را رعایت کنیم. مجموعه «آبی خاکی‌ها» نیز با توجه به توصیه مقام معظم رهبری نوشته شده است.

  مجموعه «حماسه ۲۷» تلاش دارد تا بدون حضور نویسندگان، حوادث جنگ را از زبان و بیان فرماندهان مفقود و شهید لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) بپردازد. اولین اثر از این مجموعه با عنوان «همپای صاعقه» به کوشش حسین بهزاد و ‌گلعلی بابایی در یک تلاش مشترک چهار ساله منتشر شد. نویسندگان این اثر را به بازشناسی دوران فرماندهی زنده‌یاد حاج احمد متوسلیان اختصاص داده‌اند.

  جلد دوم این مجموعه نیز با عنوان «ضربت متقابل» به چاپ رسید که در واقع جلد دوم کتاب «همپای صاعقه» است و به کارنامه عملیاتی سپاه محمد رسول الله(ص) در عملیات رمضان ـ از تیر ماه سال ۱۳۶۱ تا پایان شهریور ماه همان سال ـ می‌پردازد. «ضربت متقابل» در ۱۴ فصل با عناوین تدبیر تعقیب متجاوز، اهداف طرح عملیاتی کربلا، شناسایی و سازماندهی، تلاش های بازدارنده، ضربت متقابل، رخنه ناموفق، نبرد فطر، همت چاره ساز، انتخاب راه کار، مصاف با دژهای مثلثی، مثلث سوم، آخرین تمهیدات، واپسین تکاپو و ترازبندی نبرد رمضان شکل گرفته است. نوشته‌های کتاب بیانگر واقعیت جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و کاملاً مستند و معتبر است و جای هیچ شک و شبهه‌ای برای حقایق موجود در عملیات رمضان به جا نمی‌گذارد. نویسنده اثر تاریخ واقعی جنگ را بدون دخل و تصرف همراه با خاطرات فرماندهان روایت می‌کند و فضاسازی و شخصیت‌سازی در این کتاب جایی ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات