آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ , Friday 20 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69286
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  بر اساس بررسی کارشناسان سرطان آمریکا، نرخ سرطان تیروئید در چهار دهه گذشته بیش از 3 برابر در این کشور افزایش داشته است.

  افزایش ۳ برابری مبتلایان به سرطان تیروئید در آمریکا

  کارشناسان سرطان آمریکا باور دارند، آمار مبتلایان به سرطان در طول ۴ دهه اخیر بیش از سه برابر افزایش داشته است و هم‌چنان سالانه سه درصد افزایش می‌یابد. کری کیتاراها که سرپرست تیم تحقیق موسسه ملی سرطان ایالات متحده است، می‌گوید: «افزایش شمار افراد مبتلا به سرطان تیروئید به دلیل افزایش تشخیص این بیماری به […]

  کارشناسان سرطان آمریکا باور دارند، آمار مبتلایان به سرطان در طول ۴ دهه اخیر بیش از سه برابر افزایش داشته است و هم‌چنان سالانه سه درصد افزایش می‌یابد.

  کری کیتاراها که سرپرست تیم تحقیق موسسه ملی سرطان ایالات متحده است، می‌گوید: «افزایش شمار افراد مبتلا به سرطان تیروئید به دلیل افزایش تشخیص این بیماری به خاطر وجود تکنولوژی‌های در دسترس نظیر سونوگرام‌ها و نمونه برداری‌هاست اما نرخ افزایش بیماران در این مطالعه به مراتب بیش از حد انتظار است».

  پژوهشگر دیگری از این تیم تحقیق معتقد است هدف از انجام این مطالعات دستیابی به علل واضح‌تر افزایش این سرطان است.

  از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا کنون بیش از ۵۷۰۰۰ هزار مورد سرطان تیروئید در ایالات متحده تشخیص داده شده که از این مقدار ۴۲۰۰۰ هزار مورد به زنان مربوط می‌شود. این درحالیست که کمتر از ۶ ماه از شروع سال ۲۰۱۷ می‌گذرد و اکثر مبتلایان به این بیماری زنان هستند.

  تشخیص سرطان زمان‌بر است و اکنون تنها آمار کسانی‌که بیماری آنها تشخیص داده شده در دسترس است و قطعا تعداد زیادی هم مبتلا هستند و از بیماری خود هنوز آگاه نشده‌اند.

  با وجود اینکه تومور سرطان تیروئید قابل درمان است ولی باز هم حداقل در هر سال ۲۰۰۰ شهروند آمریکایی به علت ابتلا به این نوع سرطان جان خود را از دست می‌دهند.

  کارشناسان سرطان سازمان بهداشت آمریکا عقیده دارند، چاقی و اضافه‌وزن نیز یکی از مهم‌ترین دلایلی است که موجب بروز این نوع سرطان می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات