آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ , Monday 16 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69278
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  پس از گذشت نزدیک یک ساعت از وقوع زلزله مشهد پیگیری‌های خبرنگاران فارس حاکیست آب،برق،گاز و شبکه مخابرات این شهر دچار مشکل نشده‌ است اما هنوز گزارش قطعی از روستاهای نزدیک به محل وقوع حادثه ارائه نشده است.

  آب، برق، گاز و تلفن شهر مشهد وصل است/ روال عادی سفرها و فعالیت‌های اقتصادی/ وضعیت روستاها بزودی اعلام می‌شود

  صبح امروز زلزله ای به بزرگی ۶،۱ ریشتر در ۸۰ کیلومتری شهر مشهد رخ داد. پس از وقوع این حادثه گزارش‌ها حاکی از این است که آب ، برق ،گاز و خدامات مخابراتی در این شهر قطع نشده است. در عین حال نیروها و تیم های کارشناسی به شهرستانها و روستاها اعزام شده‌اند تا از […]

  صبح امروز زلزله ای به بزرگی ۶،۱ ریشتر در ۸۰ کیلومتری شهر مشهد رخ داد. پس از وقوع این حادثه گزارش‌ها حاکی از این است که آب ، برق ،گاز و خدامات مخابراتی در این شهر قطع نشده است.

  در عین حال نیروها و تیم های کارشناسی به شهرستانها و روستاها اعزام شده‌اند تا از میزان خسارت و احتمال وقوع هر حادثه‌ای گزارشی ارائه کنند.

  *مدیر عامل آبفا:مشهد قطع آب ندارد/ ارسال گزارش وضعیت آب روستاها تا نیم ساعت دیگر

  بنابراین گزارش،حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه وقوع زلزله در سامانه آبرسانی خط انتقال از سد دوستی به مشهد مشکلی به وجود نیاورده و گزارشی از قطع آب در مشهد نداریم، گفت: نیروهای شرکت آب و فاضلاب به روستاها اعزام شده‌اند و تا نیم ساعت دیگر گزارش ابتدایی ارائه خواهد شد.

  وی افزود: خوشبختانه در زلزله‌ای که گفته می‌شود شدت آن ۶٫۱ ریشتر است، سامانه آبرسانی خط انتقال از سد دوستی به مشهد شامل ایستگاه‌های پمپاژ و مخازن دچار مشکل نشده‌اند و خطوط آبرسانی در مدار هستند.

  وی افزود: مشهد بعد از وقوع زلزله با قطع آب مواجه نشده و سیستم تله متری آماری از کدورت آب و قطع آب گزارشی ارائه نکرده است.

  جانباز ادامه داد: در بخش روستایی که احتمال خسارت در آن وجود دارد حدود ۴۰ دقیقه پیش تیمی متشکل از نیروهای شرکت آب و فاضلاب به روستاهای فریمان مراجعه کرده و تا نیم ساعت دیگر گزارش ابتدایی از احتمال وجود مشکلات ارائه خواهند کرد.

  *مدیرعامل برق منطقه‌ای خراسان:مشهد قطع برق ندارد/گزارش نهایی از قطع برق روستاها ارائه نشده است

  همچنین محمد حسن متولی‌زاده مدیرعامل برق منطقه‌ای خراسان با بیان اینکه زلزله امروز در مشهد موجب قطعی برق در شهر مشهد و روستاها نشده است، گفت: تیمی به صورت حضوری به شهرستان‌ها و روستاها مراجعه کرده تا اگر مشکلی از بابت قطع برق بوجود آمده است را گزارش کنند.

  وی در پاسخ به این سوال که زلزله امروز در مشهد آیا موجب قطع برق در مشهد و یا روستاهای اطراف نشده است، گفت: در شبکه برق حادثه‌ای که موجب قطعی برق به دلیل وقوع زلزله  باشد، گزارش نشده است.

  وی افزود: البته شاید قطع برق موردی در یک واحد مسکونی داشته باشیم اما موضوعی با مساله خاموشی در شبکه برق گزارش نشده است.

  متولی‌زاده در پاسخ به این سوال که مسئولان توانیر اعلام کردند هنوز گزارشی در مورد قطع برق در شهر مشهد گزارش نشده اما احتمال خاموشی در روستاها وجود دارد و در حال بررسی هستند، گفت: تیمی به صورت حضوری به شهرستان‌ها و روستاها مراجعه کرده اند تا اگر مشکلی از بابت قطع برق بوجود آمده باشد آن را گزارش و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

  *یک مقام مسئول در شرکت ملی گاز: گاز  هیچ نقطه‌ای از مناطق زلزله زده قطع نیست

  مجید بوجارزاده یک مقام مسئول در شرکت ملی گاز با اشاره به اینکه ستاد بحران خراسان رضوی در آماده‌باش کامل است، گفت: خوشبختانه گاز در هیچ نقطه‌ای از مناطق زلزله زده این استان قطع نیست.

  وی با اشاره به اینکه ستاد بحران شرکت گاز استان خراسان رضوی در آماده‌باش کامل است، گفت: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر قطع گاز ناشی از زلزله‌ای که صبح امروز در این استان رخ داد مخابره نشده است و بنابراین گاز در تمام نقاط زلزله‌زده وصل است.

  وی ادامه داد: در صورتی که خبری مبنی بر قطع گاز از منطقه زلزله زده به ستاد بحران برسد مسئولان حاضر در این ستاد فوراً تیم‌های خود را برای وصل مجدد گاز این مناطق ارسال خواهند کرد.

  *مدیرکل روابط عمومی راه‌‌آهن:حرکت همه قطارها با مبدأ و مقصد مشهد طبق برنامه انجام می‌شود

  صادق سکری مدیرکل روابط عمومی راه‌‌آهن گفت: حرکت همه قطارها با مبدأ و مقصد مشهد امروز طبق برنامه انجام می‌شود و زلزله مشهد، مشکلی در خطوط ریلی ایجاد نکرده است.

  وی اظهار داشت: زلزله امروز مشهد، مشکلی در خطوط ریلی منتهی به مشهد مقدس و استان خراسان رضوی ایجاد نکرده است.

  وی ادامه داد: حرکت قطار‌های منتهی به مشهد و با مبدأ مشهد امروز طبق برنامه انجام می‌شود و سیستم حمل و نقل ریلی به جابه‌جایی مسافران اقدام می‌کند.

  سکری اظهار داشت: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آماده هر گونه امدادرسانی به ‌آسیب‌دیدگان احتمالی این حادثه طبیعی است.

  مقام مسئول سازمان هواپیمایی: اختلالی در پروازهای مشهد نداریم

  مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پس از وقوع زلزله امروز، مشکلی در انجام پروازهای مشهد به سازمان هواپیمایی گزارش نشده است.

  رضا جعفرزاده در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: پس از وقوع زلزله امروز در استان خراسان رضوی، مشکلی در انجام پروازهای این شهر ایجاد نشده است.

  وی بیان کرد: تا این لحظه نیز گزارشی مبنی بر بروز مشکل در پرواز‌های مشهد، به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش نشده است.

  به گزارش فارس ساعاتی پیش زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۶ ریشتر، در استان خراسان رضوی و در منطقه‌ای نزدیک به فریمان به وقوع پیوست.

  *مدیر روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:زلزله به تجهیزات مخابراتی آسیبی نزد

  جهانگیر اسدی یک مقام مسئول در رگولاتوری با بیان اینکه در پی وقوع زلزله صبح امروز در مناطقی از استان خراسان رضوی به تجهیزات مخابراتی آسیبی نرسیده و در نتیجه تلفن همراه و ثابت در مناطق وقوع زلزله وصل است.

  وی اظهارداشت: در پی وقوع زلزله صبح امروز در مناطقی از استان خراسان رضوی به تجهیزات مخابراتی آسیبی نرسیده است.

  مدیر روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توضیح داد: طبق گزارش‌های دریافت شده از اپراتورهای تلفن همراه، مشکلی در وضعیت شبکه هیچ یک از ۳ اپراتور ایجاد نشده و سرویس دهی آنها برقرار است.

  وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تلفن همراه و ثابت در مناطق وقوع زلزله وصل است، گفت: احتمال قطعی‌ در برخی سایت‌ها به دلیل قطع برق وجود دارد.

  *مدیر عامل بورس تهران:فعالیت بورس مشهد برقرار است

  حسن قالیباف اصل مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران با بیان اینکه فعالیت بورس منطقه‌ای مشهد همچنان برقرار است، گفت: با وجود وقوع زلزله امروز تا کنون هیچ گزارشی بابت قطع شدن دسترسی ها به سامانه معاملات و یا خلل در روند داد و ستد سهام در تالار بورس مشهد گزارش نشده است.

  وی گفت: با وجود وقوع زلزله امروز در حوالی شهر مشهد اما تا کنون هیچ گزارشی از توقف روند معاملات و یا قطع شدن دسترسی ها به سامانه معاملات از سوی کارگزاران و یا معامله گران برخط گزارش نشده است.

  قالیباف اصل افزود: بورس تهران در شهر مشهد از تالار اختصاصی و دفتر اداری برخوردار بوده و هیچ توقفی در روند فعالیت رسمی آن در روز جاری بوجود نیامده است.

  به گفته این مقام مسئول هر چند برای لحظاتی در زمان وقوع زلزله برخی از کارگزاران حاضر در تالار منطقه ای بورس مشهد برای لحظاتی از ساختمان این بورس خارج شده اند اما برای خطوط دیتا و مسیرهای ارتباطی معاملات امروز بازار سهام با این تالار معاملاتی مشکلی بوجود نیامده و همچنان ارتباط ها برقرار است.

  مشاور خانه صنعت خراسان: تولید در دو شهرک صنعتی خراسان رضوی ادامه دارد

  مشاور عالی خانه صنعت خراسان گفت: در پی زلزله ۶٫۱ ریشتری صبح امروز در حوالی مشهد، اتفاق خاصی در روند فعالیت دو شهرک صنعتی نزدیک مشهد نیفتاده و تولید به قوت قبل ادامه دارد.

  جواد باقری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: به دنبال زلزله صبح امروز در خراسان رضوی، مشکلی در زمینه تأمین برق، گاز و آب در شهرک‌ صنعتی مشهد در جاده کلات و شهرک صنعتی کاویان در جاده فریمان پیش نیامد و تولید در کارخانه‌ها ادامه دارد.

  به گفته وی، شهرک صنعتی مشهد در شمال مشهد و شهرک صنعتی کاویان در جنوب شرقی مشهد واقع شده است.

  وی در عین حال گفت: تماس‌های تلفنی با اختلال روبرو است.

   

  برچسب ها :

  نظرات