آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ , Thursday 19 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69274
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: کمیته امداد تا چند ماه پس از فوت یک فرد، مستمری وی را به خانواده آنها پرداخت می کند و این کار با هدف کمک به خانواده ها انجام می شود.

  اتصال کمیته امداد به سیستم ثبت احوال

  پرویز فتاح گفت: ورود و خروج مددجو به چرخه حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) دائمی است و این روند طی سالیان گذشته همواره ادامه داشته است. وی افزود: آمار ورود و خروج مددجویان تا حدود زیادی یکسان است و تعداد ورودی ها با خروجی ها برابری می کند. رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) […]

  پرویز فتاح گفت: ورود و خروج مددجو به چرخه حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) دائمی است و این روند طی سالیان گذشته همواره ادامه داشته است.

  وی افزود: آمار ورود و خروج مددجویان تا حدود زیادی یکسان است و تعداد ورودی ها با خروجی ها برابری می کند.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به دلایل خروج مددجویان از چرخه حمایتی کمیته امداد اظهارکرد: دلایلی مختلفی از قبیل فوت فرد مددجو، ازدواج دختران، قرار گرفتن پسران در سن ۱۸ سال و آزادی سرپرست خانوار زندانی سبب می شود که یک فرد از چرخه حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) خارج شود.

  فتاح ادامه داد: کمیته امداد، وامی را نیز برای خودکفایی مددجویان در نظر گرفته است و این وام نیز یکی از اصلی ترین عوامل برای خودکفایی و خروج یک مددجو از چرخه حمایتی محسوب می شود.

  وی در خصوص برنامه های کمیته امداد به منظور خودکفایی مددجویان تحت پوشش این نهاد اذعان کرد: کمیته امداد برای خروج مددجویان خود از چرخه حمایتی برنامه دارد و اعتقاد ما این است که خروج بر اثر توانمندی هنر کمیته امداد محسوب می شود و ما باید در این بخش برنامه ریزی داشته باشیم.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با ارائه آماری از خودکفایی مددجویان کمیته امداد در سال گذشته خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ عامل ۲۵ درصد از خروجی مددجویان توانمندی در پی اشتغال و خودکفایی بوده است و در پی آن هستیم که این آمار را به ۵۰ درصد برسانیم.

  فتاح از پرداخت مستمری افراد متوفی به خانواده هایشان طی چند ماهه ابتدایی فوت مددجویان خبرداد و بیان کرد: بعد از فوت مددجویان، چند ماه به صورت طبیعی مستمری مددجویان پرداخت می شود اما این به آن معنا نیست که امداد از فوت مددجو با خبر نیست.

  وی ادامه داد: این پرداخت ها به منظور کمک به خانواده ها است زیرا خانواده ای که عزیزی را از دست می دهد بدون شک هزینه های زیادی برای کفن و دفن دارد.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره خروج تعدادی از مددجویان از چرخه حمایتی امداد به دلیل دریافت مستمری از سازمان بهزیستی کشور اذعان کرد: پایش لازم در رابطه با برخی از مددجویانی که به طور مشترک از کمیته امداد و سازمان بهزیستی مستمری دریافت می کردند، صورت گرفته و تعدادی از مددجویان نیز از این طریق از چرخه حمایتی امداد خارج شده اند.

  فتاح از اتصال کمیته امداد به سیستم ثبت احوال خبرداد و گفت: در ماه های پایانی سال ۹۵، کمیته امداد به سیستم سازمان ثبت احوال متصل شد و با این کار اکنون آمار افراد فوت شده و یا دختران ازدواج کرده را به طور لحظه ای دریافت می کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات