آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ , Thursday 19 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69251
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  رئیس سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت گفت: کثرت شکایات در اصناف مختلف به ترتیب امکنه مسکونی ۱۱ درصد، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا ۱۰ درصد، سلف سرویس و رستوران ۱۰ و نانوایی ۹ درصد و بقالی و سوپرمارکت ۸ درصد و از نظر جنسیت تماس گیرندگان نیز ۷۲ درصد مرد و ۲۸ درصد زن بوده اند.

  بیشترین علت شکایات مردم در سامانه ١٩٠ چه بود؟

  رئیس سامانه ١٩٠ وزارت بهداشت، گفت: از آغاز برنامه سلامت نوروزی در ابتدای اسفند ۹۵ تا ۱۳ فروردین ۹۶، تعداد ۲۴۵۹۳ تماس تلفنی با این سامانه برقرار شده است. به گزارش ، محراب آقازاده افزود: ۸۶۱۹ تماس مربوط به مسائل بهداشتی منجر به ثبت شکایت در سامانه بهداشت ۱۹۰ گردیده است و بیش از ۱۵۹۷۴ […]

  رئیس سامانه ١٩٠ وزارت بهداشت، گفت: از آغاز برنامه سلامت نوروزی در ابتدای اسفند ۹۵ تا ۱۳ فروردین ۹۶، تعداد ۲۴۵۹۳ تماس تلفنی با این سامانه برقرار شده است.

  به گزارش ، محراب آقازاده افزود: ۸۶۱۹ تماس مربوط به مسائل بهداشتی منجر به ثبت شکایت در سامانه بهداشت ۱۹۰ گردیده است و بیش از ۱۵۹۷۴ تماس به مبادی ذی ربط و سازمان های برون بخشی و درون بخشی ارجاع و راهنمایی شده است.

  وی گفت: تا کنون به ۹۴ درصد از کل شکایات رسیدگی شده و ۶ درصد در دست اقدام و پیگیری است.

  آقازاده افزود: از مجموع شکایات رسیدگی شده، ۱۸ درصد با نتیجه رفع نقص، ۱۵ درصد با نتیجه معرفی متخلفین به مراجع قضائی، ۲۵ درصد با صدور اخطار کتبی و ۴ درصد با نتیجه معدوم سازی ۴۷۳۰ کیلوگرم کالای آسیب رسان و مواد غذایی غیر بهداشتی مختومه شده است.

  وی گفت: بیشترین شکایات ثبت شده به ترتیب در دانشگاه های علوم پزشکی مشهد ۱۵ درصد، شهید بهشتی ۱۱ درصد، ایران ۱۰ درصد و شیراز ۹ درصد و اصفهان ۸ درصد بوده است.

  رئیس سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت افزود: کثرت شکایات در اصناف مختلف به ترتیب امکنه مسکونی ۱۱ درصد، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا ۱۰ درصد، سلف سرویس و رستوران ۱۰ و نانوایی ۹ درصد و بقالی و سوپرمارکت ۸ درصد و از نظر جنسیت تماس گیرندگان نیز ۷۲ درصد مرد و ۲۸ درصد زن بوده اند.

  وی گفت: بیشترین نوع درخواست و مشکلات بهداشتی عبارت از عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد ، عرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاسد و فاقد تاریخ معتبر ، دفع غیر بهداشتی فاضلاب ، انجام فعالیت غیر مجاز (مانند: تهیه و بسته بندی مواد غذایی، تاتو و…) ، استفاده از مواد اولیه فاقد کیفیت مناسب، وجود جسم خارجی در مواد غذایی صنفی سنتی، عدم رعایت بهداشت دست ها، عدم رعایت شرایط بهداشتی نگهداری مواد غذایی و عرضه قلیان در مراکز فاقد مجوز بوده است.

  آقازاده افزود: از اطلاعاتی که از نظرسنجی مردمی به صورت تلفنی از تماس گیرندگان با سامانه بهداشت ۱۹۰ بدست آمده تاکنون مشخص گردیده ۹۶ درصد تماس گیرندگان از نحوه رسیدگی به شکایات رضایت دارند و ۴ درصد ناراضی بودند که شکایات آنان جهت رسیدگی مجدد به دانشگاههای ذیربط ارجاع گردید.

  وی ادامه داد: در بررسی به عمل آمده از اخبار ثبتی در مدت مشابه سال های ۹۴ و ۹۵ مشخص گردید نسبت به سال ۹۵ به میزان ۳۴ درصد و نسبت به سال ۹۴ به میزان ۷۶ درصد افزایش تماس حاصل شده که این نشان از اعتماد مردم به این سامانه در رسیدگی مناسب به اخبار و شکایات آنان است.

  آقازاده در پایان گفت: این سامانه ضمن تشکر از بازرسان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که به صورت شبانه روزی در حال بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی می باشند، از عموم هموطنان تقاضا دارد به محض رویت هر گونه تخلف بهداشتی، مورد را فورا به سامانه شبانه روزی بهداشت ۱۹۰ اطلاع دهند و مطمئن باشند به اخبار و شکایات آنان در اسرع وقت و با حساسیت خاص رسیدگی و نتیجه به صورت تلفنی به آنان اعلام خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات