آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ , Friday 20 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69247
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۳
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: شناخت از امام عصر(عج) در دوران غیبت اهمیت فراوانی دارد.

  شناخت از امام عصر(عج) در دوران غیبت اهمیت فراوانی دارد

  ناصر شکریان امیری در بازدید از مراکز فرهنگی ستاد تسهیلات سفر شهرهای مازندران، اظهار کرد: تجلی کسب معرفت و محبت به امام عصر(عج) در دوران غیبت اطاعت محض از ولایت فقیه است. وی با اشاره به برخی ویژگی های عصر غیبت و وظایف منتظران در این دوران تصریح کرد: مهم ترین شاخصه های منتظران واقعی […]

  ناصر شکریان امیری در بازدید از مراکز فرهنگی ستاد تسهیلات سفر شهرهای مازندران، اظهار کرد: تجلی کسب معرفت و محبت به امام عصر(عج) در دوران غیبت اطاعت محض از ولایت فقیه است.

  وی با اشاره به برخی ویژگی های عصر غیبت و وظایف منتظران در این دوران تصریح کرد: مهم ترین شاخصه های منتظران واقعی در عصر غیبت کسب معرفت و شناخت امام عصر (عج) است و این مولفه در دوران عصر غیبت اهمیت فراوانی دارد.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به برخی آیات و روایت‌ها درباره وظایف منتظران در عصر غیبت خاطرنشان کرد: انتظار به معنی آمادگی و آماده سازی است و در عصر غیبت امام عصر(عج) زمینه سازی برای ظهور ایشان بسیار ضرورت پیدا می‌کند.

  وی با اشاره به روز ۱۲فروردین روز جمهوری اسلامی و رای مردم به این نظام، پیروزی انقلاب اسلامی را برگرفته از مکتب مهدویت دانست و تاکید کرد: امام(ره) با اعتقاد به جامعه مهدوی و فرهنگ انتظار و با اعتقاد به قدرت اسلام و مسلمانان برای پیروزی انقلاب اسلامی هدف گذاری و برنامه ریزی کردند تا قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا کند و زمینه ظهور مصلح جهانی فراهم شود.

  شکریان ولایت مداری را مهم ترین و ضروری ترین شاخص منتظران مصلح جهانی در عصر غیبت دانست و افزود: ولایت مداری مهم ترین الگو و سنجش رفتاری منتظران در دوران غیبت است و این عمل باید در این دوران تمرین آماده سازی برای ظهور امام عصر ثبت شود.

  وی در ادامه با اشاره به برخی ویژگی های جامعه مهدوی خاطرنشان کرد: مبنای اعتقادی و دین داری مردم ایران حرکت بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد و ریشه اعتقادی مردم مسلمان ایران به رهبری امام خمینی(ره) موجب این تحرکت مردمی شد.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران افزود: امروز هم کشور با همان اعتقاد در مسیر پیشرفت و توسعه برای رسیدن به آرمان ها و اهداف متعالی نظام اسلامی با رهبری آیت الله خامنه‌ای گام برمی دارد و هر روز مقتدرانه به حرکت خود ادامه می دهد.

  عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در پایان اعتقاد به مهدویت را هویت و شناسنامه شیعه دانست و اظهار کرد: حفظ و بقای شیعه در تقویت و ترویج فرهنگ انتظار است و این فرهنگ باید به عنوان الگوی تربیت مهدوی در حوزه فرهنگی کشور مورد توجه ویژه قرار گیرد و به عنوان یک راهبرد در حوزه فرهنگی کشور لحاظ شود.

  برچسب ها :

  نظرات