آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ , Tuesday 17 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69220
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  بیش از ۱۲۰ هزار نفر زائر ایرانی از طریق کاروانهای حج و زیارت در بازه زمانی ۲۴ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۶ در قالب اعزامهای نوروزی به عتبات عالیات عراق اعزام شدند.

  عملیات اعزام نوروزی زائران عتبات عالیات پایان یافت

  بهمن ماه سال ۹۵ بود که با فراخوان سازمان حج و زیارت مبنی بر پیش‌ثبت‌نام عتبات عالیات در ایام نوروز، هزاران نفر درخواست خود را برای عزیمت در ایام تعطیلات نوروزی به ثبت رساندند. پس از این پیش‌ثبت‌نام و قرعه‌کشی مراحل ثبت‌نام قطعی از علاقمندان در ابتدای اسفند ماه سال گذشته انجام گرفت و با […]

  بهمن ماه سال ۹۵ بود که با فراخوان سازمان حج و زیارت مبنی بر پیش‌ثبت‌نام عتبات عالیات در ایام نوروز، هزاران نفر درخواست خود را برای عزیمت در ایام تعطیلات نوروزی به ثبت رساندند.

  پس از این پیش‌ثبت‌نام و قرعه‌کشی مراحل ثبت‌نام قطعی از علاقمندان در ابتدای اسفند ماه سال گذشته انجام گرفت و با توجه به استقبال گسترده عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، سازمان حج، مهیای اعزام ۱۲۰ هزار نفر از برگزیدگان در بازه زمانی ۲۴ اسفند ماه سال ۹۵ تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۶ در قالب سفرهای نوروزی عتبات عالیات عراق رهسپار شد.

  سفرهای عتبات عالیات در ایام نوروز امسال نسبت به مدت مشابه قبل رشد قابل ملاحظه‌ای داشت حتی در ایام نوروز امسال رشد ۲٫۵ برابری اعزامها نسبت به ماههای قبل آن رخ داد.

  تا پیش از ایام نوروز نیز حدود ۶۰ کاروان به عتبات عالیات اعزام شدند اما در  ایام نوروز روزانه  نزدیک به ۱۵۰ کاروان، زائران را به عتبات عالیات اعزام کردند که حدوداً در هر روز ۶ هزار نفر به عتبات عالیات عزیمت کردند.

  امسال هزاران نفر از زائران ایرانی توانستند لحظه تحویل سال و ایام نوروز را در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و سامرا سپری کنند.

  سایر اعزامهای معمولی عتبات عالیات نیز  از روز ۱۶ فروردین ماه سال ۹۶ از سرگرفته خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات