آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ , Friday 20 July 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 69205
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  بر اساس فرمان مستقیم ریاست جمهوری افغانستان ۱۰ تن از فرماندهان ارشد به شمول رئیس فرماندهی اطلاعات ارتش این کشور در رابطه با حمله بیمارستان نظامی کابل برکنار شدند.

  برکناری رئیس فرماندهی اطلاعات ارتش و ۹ مقام ارشد نظامی در افغانستان + اسامی

  وزارت دفاع افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس فرمان ریاست جمهوری افغانستان فرماندهان ارشد ارتش به دلیل غفلت در جلوگیری از حمله بیمارستان نظامی سردار داوودخان از وظایف خود برکنار شده‌اند. در بین فرماندهانی که بر کنار شده‌اند ژنرال «عبدالمنان فراهی» رئیس فرماندهی اطلاعات ارتش افغانستان به دلیل غفلت از سمت خود […]

  وزارت دفاع افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس فرمان ریاست جمهوری افغانستان فرماندهان ارشد ارتش به دلیل غفلت در جلوگیری از حمله بیمارستان نظامی سردار داوودخان از وظایف خود برکنار شده‌اند.

  در بین فرماندهانی که بر کنار شده‌اند ژنرال «عبدالمنان فراهی» رئیس فرماندهی اطلاعات ارتش افغانستان به دلیل غفلت از سمت خود برکنار شد و ژنرال «دین محمد» به عنوان سرپرست فرماندهی اطلاعات ارتش این کشور معرفی شده است.

  ۹ تن دیگر از فرماندهان ارشد که شامل ژنرال‌های نظامی و سایر اعضای عالی رتبه ارتش هستند نیز بر اساس فرمان وزیر دفاع برکنار و به دادستانی معرفی شده‌اند.

  مقام‌های ارشد نظامی برکنار شده به شرح زیر هستند:

  ۱ – ژنرال «عبدالکبار راسخ» فرمانده خدمات بهداشتی و درمانی ارتش

  ۲ –  سرهنگ «حکیم‌گل» مسئول کشیک خدمات درمانی ارتش

  ۳ – سرهنگ «صلاح‌الدین» سرپرست ریاست ارکان فرماندهی خدمات بهداشتی درمانی ارتش

  ۴ – سرهنگ «میراحمد» مدیر ضد اطلاعات فرماندهی خدمات بهداشتی درمانی ارتش

  ۵ – سرهنگ «محمدظفر» مدیر ضد اطلاعات فرماندهی آکادمی ارتش

  ۶ – سروان «نوید» فرمانده یگان محافظتی فرماندهی خدمات درمانی ارتش

  ۷ – سروان «جاوید» مسئول کشیک ورودی بیمارستان نظامی در روز وقوع حادثه

  ۸ – سروان «محمدطاهر» فرمانده بخش محافظتی بیمارستان نظامی

  ۹ – ستوان «علی احمد» معاون مسئول کشیک ورودی بیمارستان نظامی

  در ادامه این بیانیه آمده است که برخی از کارمندان این بیمارستان از جمله «نصرت‌الله» مسئول ثبت و «ولی» معاون ثبت وسایل نقلیه در ورودی بیمارستان  نیز به دلیل غفلت از سمت خود برکنار و به دادستانی معرفی شده‌اند.

  اسفند ماه گذشته بیمارستان نظامی ارتش در کابل هدف حمله ۴ مهاجم مسلح قرار گرفت که منجر به کشته شدن دست‌کم ۶۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ تن گردید.

  نیروهای امنیتی افغان پس از ۷ ساعت درگیری مهاجمان مسلح را توانستند از پای درآوروند.

  هر چند که مقامات افغان «لشکرطیبه» «شبکه حقانی» را مسئول این حمله دانستند اما مسئولیت این حمله را افراد وابسته به داعش به عهده گرفتند.

  «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع پس از بررسی‌های ابتدایی گفته بود که برخی از افراد در دولت  در این حمله به نحوی دخیل بوده‌اند.

  این اقدامات در حالی از سوی وزارت دفاع افغانستان صورت گرفته که وزرای دفاع، کشور و رئیس عمومی امنیت ملی چند روز قبل در رابطه با این حمله از سوی نمایندگان پارلمان استیضاح شده و تحت فشار قرار گرفتند.

  برچسب ها :

  نظرات