آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 15 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68776
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  نیروهای سوری طی آخرین پیشروی‌های خود در حومه حماه موفق شدند تعداد زیادی از شهرک‌های این منطقه را به‌تسلط خود درآورند.

  هلاکت «شاه تانک» تروریست‌ها در درعا/ غنائم فراوان رزمندگان مقاومت از نبرد در شمال حماه + تصاویر

  آوای شمال/نیروهای ارتش سوریه در آخرین پیشروی‌های خود در حومه شمالی حماه موفق شدند تعداد زیادی از شهرک‌های این منطقه را به‌تسلط خود درآورده و هم‌چنین بخش زیادی از تسلیحات تروریست‌ها را به غنیمت بگیرند. حملاتی که منجر به هلاکت سرکردگان زیادی از گروه‌های مختلف تروریستی در این منطقه شد. *تسلط کامل ارتش سوریه بر […]

  آوای شمال/نیروهای ارتش سوریه در آخرین پیشروی‌های خود در حومه شمالی حماه موفق شدند تعداد زیادی از شهرک‌های این منطقه را به‌تسلط خود درآورده و هم‌چنین بخش زیادی از تسلیحات تروریست‌ها را به غنیمت بگیرند.

  حملاتی که منجر به هلاکت سرکردگان زیادی از گروه‌های مختلف تروریستی در این منطقه شد.
  *تسلط کامل ارتش سوریه بر ۶ شهرک در شمال حماه/ بخش زیادی از تسلیحات تروریست‌ها به‌غنیمت رزمندگان مقاومت درآمد
  هلاکت «شاه تانک» تروریست‌ها در درعا/ غنائم فراوان رزمندگان مقاومت از نبرد در شمال حماه + تصاویر
  وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: یکی از یگان‌های مسلح ارتش این کشور به‌همراه رزمندگان مقاومت توانستند شهرک‌های «أرزه شرقی، أرزه غربی، قصیعیه، بلحسین، خربه الحجامه و تپه الشیحه» در حومه شمالی حماه را به‌کنترل خود درآورده و شمار زیادی از تروریست‌های جبهه‌النصره را به‌هلاکت برسانند.
  خبرگزاری اعلام‌الحربی نوشت: به‌علاوه نیروهای سوری در این درگیری‌ها موفق شدند ۳ پرتاب کننده‌های توپ، تانک و تعدادی خودرو زرهی را منهدم کرده و نیز تسلیحاتی از قبیل؛ ۷ خمپاره‌انداز و توپ ۲۳ میلی‌متری و ۲ مسلسل ۱۴/۵ میلی‌متری را به‌غنیمت خود درآورند.
  این عملیات رزمندگان مقاومت برای پیگیری و تعقیب عناصر به‌جای مانده از تروریست‌ها هم‌چنان ادامه دارد.
  *انفجار خودرویی در عرسال لبنان که هلاکت ۳ تروریست داعشی را به‌همراه داشت
  هلاکت «شاه تانک» تروریست‌ها در درعا/ غنائم فراوان رزمندگان مقاومت از نبرد در شمال حماه + تصاویر
  به‌دنبال انفجار یک خودروی پیک‌آپ در نزدیکی “المفخر القدیم” شرق عرسال لبنان، ۳ عنصر وابسته به تروریست‌های داعش به‌هلاکت رسیده و سه تن دیگر نیز زخمی شدند.
  تروریست‌های هلاکت یافته با نام‌های “نور الحسیکی” و “الزهوری” هر دو از شهرک «القصیر» سوریه بودند.
  *انهدام مقر فرماندهی جبهه‌النصره در “البحار”/ «شاه تانک‌» تروریست‌ها به‌هلاکت رسید
  هلاکت «شاه تانک» تروریست‌ها در درعا/ غنائم فراوان رزمندگان مقاومت از نبرد در شمال حماه + تصاویر
  اما وزارت دفاع سوریه پیرامون درگیری‌های صورت گرفته در درعا خبر داد که پایگاه فرماندهی تروریست‌های جبهه‌النصره در محله “البحار” این شهر منهدم شد و عناصر داخل این مقر کشته و زخمی شدند.
  در این حمله سرکردگان برجسته ترورریست‌ها در جنوب «قرن العباسیه» هلاکت یافتند که در میان آن‌ها هویت یکی از سرکرده‌ها با نام “عبدالله الاردنی” ملقب به «شاه تانک‌ها» که «فرمانده تانک‌های درعا» نیز نامیده می‌شد؛ مشخص شد.
  *مرکز فعالیت جبهه‌النصره در حومه حمص منهدم شد
  هلاکت «شاه تانک» تروریست‌ها در درعا/ غنائم فراوان رزمندگان مقاومت از نبرد در شمال حماه + تصاویر
  نیروی هوایی و توپخانه ارتش سوریه یکی از پایگاه و مرکز فعالیت‌های تروریست‌های جبهه‌النصره را در حدفاصل مناطق “دیر فول” و “الرستن” از حومه حمص هدف قرار داد که در پی آن، یکی از سرکردگان تروریست‌ها به‌هلاکت رسید.
  درگیری میان عناصر تروریستی جیش‌الحر و نیروهای سوری در محور روستای “مرعناز” از غرب شهر اعزاز حومه شمالی حلب ادامه دارد به‌گونه‌ای که وزنه سنگین پیروز‌ها و تسلط نقاط به‌نفع نیروهای سوری است.
  *توپخانه ارتش آمریکا منازل شهروندان سوری را در حومه رقه هدف قرار داد
  اما توپخانه ارتش آمریکا که در “قلعه جعبر” واقع است، منازل شهروندان سوری را در روستای “وادی شعبه” از شرق شهر الطبقه در حومه غربی رقه را هدف قرار داد که در اثر آن، ۴ تن از شهروندان که در میان آن‌ها زنان نیز حضور داشتند به‌شهادت رسیده و ۸ شهروند دیگر سوری هم زخمی شدند.
  به‌دنبال آتش سنگین ارتش سوریه در حومه شمالی حماه، یکی از مسئولان نظامی تروریست‌های “جیش ادلب الحر” با نام «امین البیور» و ملقب به «ابومسلم الشامی» به‌همراه تعدادی از تکفیری‌ها به‌هلاکت رسیدند.
  یک مجموعه کامل از تروریست‌های تکفیری بین دو روستای “برغشه” و “الشباحات” در عمق منطقه “اللجاه” حومه شمال شرقی سویداء هلاکت یافتند و دو گروه دیگر از تروریست‌ها که قصد نفوذ به‌سمت مناطق نظامی در “تلول خلیف” و شهرک “ام ولد” در حومه غربی سویداء را داشتند، کشته شدند.
  *آخرین وضعیت تسلط ارتش سوریه بر حومه شرقی حلب
  هلاکت «شاه تانک» تروریست‌ها در درعا/ غنائم فراوان رزمندگان مقاومت از نبرد در شمال حماه + تصاویر
  این نقشه وضعیت تسلط ارتش سوریه بر شهر “دیرحافر” در حومه شرقی حلب  و ۲۷ شهرک پیرامون آن‌را نشان می‌دهد. آن‌گونه که در نقشه مشاهده می‌شود امنیت ۲۴ کیلومتر از جاده بین‌المللی “اتوستراد” حلب به رقه تامین شده است.
  یکی از موارد قابل توجه در درگیری‌های سوریه، مداخله نیروهای ارتش آمریکا در بحران این کشور است، مداخله‌ای که در ظاهر مبارزه با داعش را یدک می‌کشید، اما نقض حریم حاکمیتی دولت دمشق وارد این کشور شد و درعوض مقابله با تروریسم، هربار منازل شهروندان سوری را هدف قرار می‌دهد.
  کاملا گویاست که مقامات واشنگتن از پیشروی‌های مقتدرانه رزمندگان مقاومت در سوریه که همانا ادامه آن، پایان بحران در این کشور را به‌دنبال خواهد داشت، نگران هستند؛ لذا سراسیمه و با ورود غیرقانونی نظامیان خود به سوریه، قصد دارند عناصر تکفیری را از هلاکت نجات دهند.

  برچسب ها :

  نظرات