آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68716
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  توانمندی‌های بالای داخلی صرف وحدت رویه شود/ دشمن در کمین شکاف‌های داخلی زمان انتخابات

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره کارکردهای انقلاب اسلامی و لزوم وحدت رویه گفت: باید در زمان انتخابات آینده هوشیار باشیم چرا که دشمن از شکاف داخلی بهره‌برداری می‌کند.

  1. آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان محمودآباد، با اشاره به برگزاری کنفرانس لابی صهیونیست‌ها تحت عنوان آیپک که هر ساله با حضور و محوریت حامیان صهیونیست‎ها تشکیل می‌شود، اظهار کرد: این دوره از کنفرانس با رویکردی جدید قریب به اتفاق موضع‌گیری‌ها بر علیه ایران و نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه بود که همراه با کینه‌توزی و لفاظی‌های بسیار تند علیه ما بوده است.
   وی افزود: در تحلیل این مواضع باید اعتراف کنیم که عمق کینه‌ها و مخالفت‌ها به عمق نفوذ و عملکرد ملت بزرگ ایران و کارکردهای انقلاب اسلامی برگشته و باید همه توانمندی‌های داخلی صرف وحدت رویه شود.
   امام جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: در فضای اوج‌گیری سیاسی اجتماعی مربوط به انتخابات‌های آینده باید این مهم مدنظر باشد که دشمن در کمین بوده و از شکاف‌های داخلی بهره‌برداری می‌کند.
   موسوی افزود: خوش خدمتی آمریکایی‌ها و هم پیمانان آنان به صهیونیست‌ها چیز جدیدی نبوده و فشار به ایران اسلامی و انقلاب به ناکام گذاشتن برنامه‌ها و توسعه طلبی‌های جبهه استکبار برمی‌گردد که فرجامی رو به اتمام ندارد.
   وی درباره مواضع دولت مردان ترکیه بر علیه ایران گفت: این مواضع چیز عجیب و جدیدی نبوده و نیست و اردوغان که سخت در گرداب مشکلات داخلی کشورش غرق شده و دست‌اندازی‌های وی در عراق و سوریه مزید بر علت شده تا این‌گونه فرافکنی کند.
   امام جمعه محمودآباد تأکید کرد: ترکیه برای برون‌رفت از این تنگناها چاره‌ای جز فرافکنی نداشته و بجای اصلاح عملکرد ناشایست و نسنجیده خود چنگ بر کشورمان انداخت.
   این مسؤول افزود: ایرانی که به اعتراف دوست و دشمن لنگر ثبات منطقه بوده ترکیه آن را به بی‌ثباتی کننده منطقه متهم کرده و با این اقدامات خیره‌سرانه در داخل و هم در عراق و سوریه و همچنین موضع‌گیری‌های اروپایی‌ها بر علیه آنها نمی‌تواند تخفیف دهنده مشکلات ترکیه باشد.
   موسوی تصریح کرد: رویای حکومت عثمانی و اقتدار بر منطقه رویایی تعبیر ناشدنی بوده و اردوغان بجای افاضات نسنجیده و ناپخته کلاه سیاسی خود را در داخل محکم نگه داشته و به شکنندگی زائدالوصف اوضاع داخلی خود بپردازد.
   وی درباره مواضع و بیانیه اتحادیه عرب خاطرنشان کرد: آنچه که در جمع سران اتحادیه عرب گذشته چیزی تازه و عجیب نیست و انقلاب اسلامی با این کینه‌ورزی‌ها و درشت‌گویی‌ها عادت داشته است.
   امام جمعه محمودآباد افزود: در هر مقطعی که عمق استراتژیک و نفوذ انقلاب در حوزه‌های مختلف بیشتر شده به تناسب با تحریک اردوگاه استکباری و صهیونیست‌ها چنین مواضعی اتخاذ کرده که امروزه بلای جان امت اسلامی شدند.
   این مسؤول ادامه داد: بعضی از سران کشورهای عربی بجای تمرکز در مسائل جهان اسلام و مقابله با توطئه‌های دشمنان اسلام و بجای هم‌افزایی و کمک به تحقق آرمان اسلامی به کینه‌ورزی با کشورهای محور مقاومت خصوصا ایران پرداختند.
   موسوی تصریح کرد: این اتحادیه کینه و دونیت را در جهان اسلام شعله‌ور نگه داشته که باید سران این کشورها از تجربه سقوط دیکتاتورها درس عبرت گرفته و بیش از این با عزت اسلامی و قدرت درونی امت اسلامی مقابله نکنند.
   امام جمعه محمودآباد افزود: اینگونه اقدامات از بین رفتن فرصت‌ها و آب به آسیاب دشمن ریختن بوده و باید با هوشیاری امت اسلامی و جبهه مقاومت مردمی به خنثی‌سازی فتنه‌ها اقدام کرد.
   این مسؤول درباره فرارسیدن روز ۱۲ فروردین بیان کرد: این روز براساس فرموده بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران روز عید نامیده شده چون عید روزی است که انسان در آن احساس مجد و غرور و سربلندی کند و این روز روز غرور و سربلندی ملت مسلمان و استقرار حکومت الله بر روی زمین است.
   موسوی درباره روز طبیعت خاطرنشان کرد: این روز مردم به دامنه کوه و دشت و صحرا می‌روند و این کار بسیار خوبی است و دین مبین اسلام با خرافه و نحسی روز سیزده نوروز مخالف است.
   وی در پایان گفت: رفتن به دل طبیعت جلابخش روح است و جان را مصفا می‌کند و مقام معظم رهبری در کلامی ارزشمند می‌فرماید ما ایرانی‌ها عید نوروز را دوست می‌داریم و آن را جشن می‌گیریم و جشن ما یک جشن سالم است و با خرافه‌پرستی و از آتش پریدن مخالف است و باید به دامن طبیعت رفت و از آن لذت برد.

  برچسب ها :

  نظرات