آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68642
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رئیس جمهور گفت: راه‌آهن قزوین ـ‌ رشت مراحل نهایی را طی می‌کند و امسال افتتاح می‌شود.

  افتتاح راه‌آهن قزوین‌ ـ‌ رشت در سال جاری

  آوای شمال/حسن روحانی دقایقی پیش در بدو ورود به گیلان با اشاره به اهداف سفرش به این استان ضمن تبریک عیدنوروز و ماه رجب و میلاد باسعادت امام محمد باقر (ع) اظهار کرد: هدف ما از این سفر دیدار با مردم دلاور گیلان و بررسی طرح‌ها و پروژه‌هایی است که در سفر قبلی به این […]

  آوای شمال/حسن روحانی دقایقی پیش در بدو ورود به گیلان با اشاره به اهداف سفرش به این استان ضمن تبریک عیدنوروز و ماه رجب و میلاد باسعادت امام محمد باقر (ع) اظهار کرد: هدف ما از این سفر دیدار با مردم دلاور گیلان و بررسی طرح‌ها و پروژه‌هایی است که در سفر قبلی به این استان وعده داده شده بود.

  وی با بیان اینکه امروز ۱۷ طرح مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، افزود: پنج طرح با حضور بنده افتتاح می‌شود و برای طرح‌های مذکور دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و سه هزار و ۶۰۰ اشتغال ایجاد می‌شود.

  رئیس جمهور با اشاره به اینکه امسال سال تولید و اشتغال است، تصریح کرد: امروز دو اسکله بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی که اهمیت خاصی دارد افتتاح می‌شود و در این اسکله‌ها کشتی‌های ۱۲ هزار تنی می‌توانند پهلو بگیرند و موجب ایجاد شرایط خاص رونق اقتصادی در گیلان و منطقه شود.

  وی از پیگیری دو طرح مهم و ملی در گیلان خبر داد و گفت: امسال راه‌آهن قزوین‌ ـ‌ رشت که مراحل نهایی را طی می‌کند به بهره‌برداری می‌رسد.

  وی ادام داد:‌ راه‌آهن رشت‌ ـ‌ آستارا نیز که در سفر به روسیه درباره حق تزانزیتی صحبت شد ،‌انجام می‌شود که با اجرای این پروژه بندرعباس به مسکو وصل و بارهای شبه قاره هند از این طریق حمل می‌شود.

  روحانی با تصریح بر اینکه در پروژه راه‌آهن رشت‌ ـ آستارا با جمهوری آذربایجان مشترک هستیم، خاطرنشان کرد: به‌زودی این طرح آغاز به کار می‌کند و گیلان شاهد تحولات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌شود.

  انتهای پیام/خ

   

  برچسب ها :

  نظرات