آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ , Monday 23 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68599
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  کارآفرین روستای آساوله شهرستان کامیاران درباره تحقق شعار سال گفت:اولین گام دولت و مسئولان در تحقق شعارسال این است که موانع را از سر راه تولید بردارند و با پرداخت تسهیلات کم بهره از کارآفرینان حمایت کند.

  درآمد ۸میلیونی در ماه با سرمایه ۳میلیونی

  آوای شمال، کارآفرین روستای آساوله شهرستان کامیاران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره شعار سال جاری«اقتصاد مقاومتی؛ تولید ــ اشتغال» گفت: اولین گام دولت و مسئولان در تحقق شعارسال این است که موانع را از سر راه تولید بردارند. وی ادامه داد: به طور مثال هنگام صدور پروانه های کسب و کار […]

  آوای شمال،

  کارآفرین روستای آساوله شهرستان کامیاران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره شعار سال جاری«اقتصاد مقاومتی؛ تولید ــ اشتغال» گفت: اولین گام دولت و مسئولان در تحقق شعارسال این است که موانع را از سر راه تولید بردارند.

  وی ادامه داد: به طور مثال هنگام صدور پروانه های کسب و کار و پروانه های بهداشتی نهادهای ذی ربط به بهانه های مختلف کارآفرینان را اذیت می کنند. امیدواریم در سایه تحقق شعار سال دولت بتواند با برداشتن موانع کسب و کار اقدامی در جهت رونق تولید و ایجاد اشتغال بردارد.

  ماهیجانی با تأکید بر اینکه پرداخت تسهیلات کم بهره در شرایط دشوار اقتصادی حمایت خوبی برای کارآفرینان است افزود: با ۳میلیون تومان کار پرورش ماهی را شروع کردم، بعد از مدتی ۲۵ میلیون تسهیلات از بانک دریافت کردم اکنون درآمدی بالغ بر۸میلیون تومان دارم.اما وامی که من دریافت کردم بهره زیاد داشت. دولت باید برای کارآفرینان بهره های ۴درصدی رالحاظ کنند.

  کارآفرین روستای آساوله درباره نوع فعالیت خود بیان کرد: از سال ۹۱ تاکنون به کار پرورش ماهیان سردآبی مشغول هستم و در ابتدا با پرورش ۹هزار قطعه ماهی فعالیت خود را آغاز کرده است و از این طریق توانسته با درآمدزایی، هزینه های زندگی خود و خانواده اش را تأمین کند.کار ما خانوادگی است به همراه مادر،همسر و فرزندانم مشغول کار هستیم اما علاوه بر همکاری خانواده برای ۶نفر دیگر هم شغل ایجاد شده است. از آنجایی که زمین کشاورزی و آب چاه داشتیم و شرایط آب و هوایی منطقه برای این کار مناسب بود ترجیح دادیم به سمت این شغل برویم.

  ماهیجانی  با بیان اینکه سالیانه ۶۰تن ماهی سردآبی قزل آلا در سال تولید می کنیم گفت:وضعیت بازار و درآمد سالانه تولید ماهیان سردآبی در استان بسیار مطلوب و رضایت بخش است .در سال جاری ۵۰ تن ماهی به تهران صادر کرده و مقدار قابل توجهی هم به دیگر شهرستان های استان و کرمانشاه عرضه شده است. سود ماهیانه ما حدود ۸میلیون تومان است.  درآمد سالیانه من ۹۰تا۱۰۰ میلیون تومان است.  شغل قبلی من الکتریکی بود اما به دلیل درآمد اندک ترجیح دادم شغلم را عوض کنم.

  کارآفرین روستای آساوله شهرستان کامیاران گفت: کار پرورش ماهی را با سرمایه ۳۰۰ میلیون ریال شروع و از یکی از بانک های عامل نیز ۲۵۰ میلون ریال تسهیلات دریافت کردم. زنبورداری، پرورش قارچ، بوقلمون و پرورش ماهی ظرفیت مناسبی برای کارآفرینی و اشتغالزایی دارد و هر کدام از این رشته ها می تواند منبع درآمدزایی خوبی برای خانواده ها باشد.

  ماهیجانی اظهار کرد: علاوه بر پرورش ماهی به باغداری و کشاورزی نیز مشغول بوده و هر ساله چندین تُن محصولاتی زراعی و باغی از جمله سیب، گوجه فرنگی، گندم و یونجه تولید میکنم.کشاورزی سرمایه ملی کشور است و توسعه این بخش می تواند به تحول در اقتصادی استان منجر شود. تولید محصولات کشاورزی می تواند افزون بر تحول و شکوفایی این بخش منجر به اشتغال پایدار در روستا شود و روستاهای استان کردستان به سبب داشتن منابع طبیعی فراوان بستر مناسبی برای ایجاد کارآفرینی و اشتغالزایی دارند.

  به گزارش تسنیم، روستای آساوله در ۱۵ کیلومتری کامیاران قرار دارد و این شهرستان با ۱۱۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۶۵کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.

  تسنیم

  برچسب ها :

  نظرات