آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68527
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  انتشارات شهرستان ادب تازه‌ترین آثار خود را در نمایشگاه کتاب پاریس به بازدیدکنندگان معرفی کرد.

  پاریس میزبان تازه‌های نشر شهرستان ادب

  آوای شمال، رمان‌های جدید شهرستان ادب که به تازگی منتشر شده‌اند، برای اولین بار در نمایشگاه کتاب پاریس به جامعه کتاب‌خوان معرفی شدند. «شاه‌کُشی» نوشته‌ی «ابراهیم اکبری دیزگاه» و «بی‌کتابی» نوشته‌ «محمدرضا شرفی خبوشان» دو رمانی هستند که برای نمایش اولیه راهی این نمایشگاه بین‌المللی شدند. این دو رمان همراه با آثار منتخب دیگر انتشارات، […]

  آوای شمال،

  رمان‌های جدید شهرستان ادب که به تازگی منتشر شده‌اند، برای اولین بار در نمایشگاه کتاب پاریس به جامعه کتاب‌خوان معرفی شدند.

  «شاه‌کُشی» نوشته‌ی «ابراهیم اکبری دیزگاه» و «بی‌کتابی» نوشته‌ «محمدرضا شرفی خبوشان» دو رمانی هستند که برای نمایش اولیه راهی این نمایشگاه بین‌المللی شدند.

  این دو رمان همراه با آثار منتخب دیگر انتشارات، در بروشورهایی به زبان فرانسه معرفی شدند تا بازدیدکنندگان غیرایرانی بتوانند، مختصری با حال و هوای ادبیات امروز کشورمان آشنا شوند. در این مدت، بازدیدکنندگان که اغلب از اهالی حرفه‌ای کتاب و ادبیات هستند توجه ویژه‌ای به غرفه ایران داشتند که با نمادهای ایرانی-اسلامی و نیز نوروزی تزیین شده بود.

  «شاه‌کشی» داستان جوانی است که برای انتقام آن چه بر خانواده‌اش گذشته، تصمیم به قتل آخرین شاه ایران می‌گیرد و برای عملی شدن این تصمیم راهی محل جشن‌های ۲۵۰۰ ساله در شیراز می‌شود.

  رمان «بی‌کتابی» نیز خواننده‌اش را به عصر مشروطه می‌برد تا ماجرای واقعی سرقت کتاب‌های نفیس خطی ایرانی به دست عوامل سلسله قاجار را روایت کند. شهرستان ادب، پیش از این، رمان «عاشقی به سبک ونگوگ» را از نویسنده‌ی «بی‌کتابی» منتشر کرده بود که در سال ۱۳۹۴ نامزد جایزه «جلال آل احمد» شد. ابراهیم اکبری دیزگاه هم در سال جاری با رمان «برکت» نامزد نهایی این جایزه ملی بود.

  همچنین از دیگر کتاب‎های انتشارات شهرستان ادب که در این نمایشگاه حضور دارند می‎توان به رمان تحسین‎شده‎ «برج قحطی» نوشته «هادی حکیمیان»، رمان «زغال سرخ» نوشته «سیدحسن حسینی ارسنجانی»؛ رمان «دخیل هفتم» نوشته «محمد رودگر»؛ رمان «عاشقی به سبک ونگوگ» نوشته «محمدرضا شرفی خبوشان»، مجموعه‎شعر «ورمشور» سروده «مرتضی امیری اسفندقه»، مجموعه‎شعر «رودخوانی» سروده «محمدمهدی سیار» مجموعه‎شعر «کهکشان چهره‎ها» نوشته «علی‎محمد مودب» و… اشاره کرد.

  سی‌وهفتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس با حضور ایران از ۲۴ تا ۲۷ مارس ۲۰۱۷ (۴ تا ۷ فروردین ۱۳۹۶) در محل نمایشگاه‌های پورت دو ورسای برگزار می شود.

   

  فارس

  برچسب ها :

  نظرات