آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , Friday 10 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68290
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  هندبالیست‌های ملی‌پوش تیم هدف‌پویان جوان نخستین مقام آسیایی سال 1396 را در پیکارهای 2017 قهرمانی هندبال زنان قاره کهن برای ورزش قم رقم زدند.

  درخشش بانوان هندبالیست قم در آسیا/ نخستین عنوان برون‌مرزی سال ۹۶ ورزش قم

  آوای شمال/یکی از رشته‌های موفق چند سال اخیر ورزش قم هندبال بوده و هدف‌پویان جوان سازنده‌ترین باشگاه‌های ورزشی فعال در استان قم است که به صورت اختصاصی در رشته هندبال فعالیت می‌کند و در سال‌های اخیر آنقدر برای ورزش قم سازنده و مفید بوده که اکنون در سطح آسیا نام هندبال قم را بلند آوازه […]

  آوای شمال/یکی از رشته‌های موفق چند سال اخیر ورزش قم هندبال بوده و هدف‌پویان جوان سازنده‌ترین باشگاه‌های ورزشی فعال در استان قم است که به صورت اختصاصی در رشته هندبال فعالیت می‌کند و در سال‌های اخیر آنقدر برای ورزش قم سازنده و مفید بوده که اکنون در سطح آسیا نام هندبال قم را بلند آوازه کرده است.

  * قهرمانی‌های هدف‌پویان جوان قم در لیگ و مسابقات کشوری

  این باشگاه موفق ورزشی با بهره‌گیری از مدیریتی منسجم و استفاده از دانش یکی از بهترین مربیان حال حاضر هندبال ایران یعنی زهرا احمدی‌نیا مربی تیم ملی، از طریق سرمایه‌گذاری در رده‌های سنی پایه با قدرت به سطح اول هندبال ایران نفوذ کرد و هر ساله نسبت به قبل پیشرفت بیشتری می‌کند.

  کسب عنوان قهرمانی در اکثر رده‌های سنی پایه هندبال ایران، به دست آوردن مقام قهرمانی در دسته‌های اول و دوم هندبال باشگاه‌های زنان ایران، کسب مجوز صعود به لیگ برتر، رتبه ششمی در نخستین سال حضور در لیگ برتر و رتبه چهارمی در دومین سال رقابت با حریفان لیگ برتری بیان‌گر پیشرفت هدف‌پویان جوان قم در سال‌های فعالیت خود است.

  * شکوفایی استعدادهای هندبال قم در هدف‌پویان جوان

  این باشگاه خدمات بسیار بزرگی به ورزش قم و به ویژه رشته‌ هندبال و بخش بانوان این رشته انجام داده است، بانوانی که در قم به لحاظ موقعیت مذهبی و فرهنگی قم با محدودیت‌های فراوانی دست به گریبان هستند اما هدف‌پویان جوان استعدادهای بسیاری از آنها را شکوفا کرد و چنانچه مورد حمایت مسوولان استان قم قرار بگیرد قابلیت دست‌یابی به پیشرفت و موفقیت‌های بیشتری را نیز دارد.

  ثمره حضور در مسابقات لیگ برتر هندبال زنان ایران در دو سال اخیر معرفی چندین بازیکن با استعداد و پرتوان به تیم ملی هندبال بانوان کشورمان بوده، دختران و بانوان هندبالیستی که با درخشش خود در ترکیب تیم ملی اعزامی ایران به رقابت‌های قهرمانی زنان آسیا نام قم را در این رشته سر زبان‌ها انداخته و بلند آوازه کرده‌اند.

  * حضور سرمربی هدف‌پویان جوان در مسابقات آسیایی

  در دوره قبلی رقابت‌های هندبال قهرمانی آسیا علاوه بر چند ملی‌پوش تیم هندبال بانوان هدف‌پویان جوان قم، سرمربی آنها یعنی زهرا احمدی‌نیا نیز مربی تیم ملی بود اما در رقابت‌های ۲۰۱۷ فاطمه خلیلی‌به‌فر و الناز قاسمی به نمایندگی از هدف‌پویان جوان به مصاف رقبای آسیایی رفتند و با کسب رتبه هفتمی زنان آسیا به کار خود پایان دادند.

  در واقع این نخستین اعزام ورزشکاران قم به رقابت‌های برون‌مرزی در سال ۱۳۹۶ بود، در حالی که در ترکیب تیم اعزامی هندبال زنان ایران به پیکارهای ۲۰۱۷ قهرمانی آسیا بازیکنانی از استان‌های کردستان، تهران، اصفهان، کهکیلویه و بویر احمد، فارس، قم و کرمان حضور داشتند و این تیم با سرمربیگری مرضیه یوسف، مربیگری نشمین شافعیان و سرپرستی طاهره مبری به مصاف حریفان خود رفت.

  * خلیلی و قاسمی ملی‌پوشان قم در مسابقات آسیایی ۲۰۱۷

  تیم ملی هندبال زنان ایران که در ترکیب خود دو تن از بهترین‌های چند سال اخیر هندبال استان قم و باشگاه هدف‌پویان جوان قم یعنی فاطمه خلیلی‌به‌فر و الناز قاسمی را داشت، در این پیکارها با وجود عملکرد خوب خود در نهایت به مقام هفتمی قاره کهن دست پیدا کرد.

  در این دوره از پیکارهای آسیایی فاطمه خلیلی سنگربان ملی‌پوش هدف‌پویان جوان قم به عنوان دروازه‌بان ثابت تیم ملی با پیراهن شماره ۱۲ مقابل رقبا به میدان رفت و الناز قاسمی دیگر بازیکن هدف‌پویان نیز با پیراهن شماره ۷۷ در ترکیب تیم ملی ایفای نقش می‌کرد.

  * ۱۱ مهار سنگربان هدف‌پویان جوان در جدال با چین

  نخستین بازی تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در مسابقات ۲۰۱۷ هندبال قهرمانی زنان آسیا برابر یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی این پیکارها یعنی چین به انجام رسید و فاطمه خلیلی که دومین حضور در قهرمانی بزرگسالان آسیا را تجربه می‌کرد از این بازی تا پایان رقابت‌ها دروازه‌بان ثابت تیم ملی بود.

  تیم ملی هندبال زنان ایران در پایان جدال با تیم قدرتمند چین ۳۳ بر هشت نتیجه را واگذار کرد، در حالی که در این بازی تیم چین ۴۴ شوت به دروازه ایران داشت و ایران ۲۶ بار دروازه چینی‌ها را هدف قرار داد و  فاطمه خلیلی دروازه‌بان ملی‌پوش هدف‌پویان جوان در سنگر تیم ملی ۱۱ بار توپ‌های حریف را مهار کرد که این آمار ۲۵ درصد شوت های زده شده به دروازه ایران بود تا مانع گل های بیشتر حریف شود.

  * گلزنی ملی‌پوش هندبال قم برابر کره‌جنوبی

  بانوان هندبالیست ایران در دومین دیدار خود به مصاف تیم ملی کره جنوبی مدعی اصلی قهرمانی این پیکارها رفتند، دیداری که در نهایت ۴۴ بر ۲۲ به سود کره تمام شد و الناز قاسمی ملی‌پوش هدف‌پویان جوان قم در این دیدار یکی از گلزنان تیم ملی بود که دو بار موفق به گشودن دروازه‌ کره‌ای‌ها شد و البته یک پاس گل نیز ارسال کرد.

  در این بازی گلزنان ایران الناز رمضان‌پور، مریم یوسفی، مژگان قهرمانی و ساناز رجبی (هر کدام سه گل)، نرگس شیخی، شقایق باپیری، مینا وطن‌پرست، راضیه جانباز و الناز قاسمی (هر کدام دو گل) بودند، ضمن اینکه در این دیدار تیم ایران ۴۳ شوت به دروازه کره داشت که ۵۰ درصد شوت‌ها به هدف رسید و با تشخیص سرمربی تیم ملی در کنار فاطمه خلیلی از دو دروازه‌بان دیگر تیم ملی یعنی هانیه لک و سیران احمدی نیز در این دیدار استفاده شد.

  * ۷ عکس‌العمل موفق سنگربان هدف‌پویان جوان برابر ویتنام

  سومین مسابقه تیم ملی ایران در هندبال ۲۰۱۷ قهرمانی زنان آسیا با حضور دو ملی‌پوش تیم هدف‌پویان جوان استان قم، برابر تیم ملی ویتنام به انجام رسید و تیم ایران در این دیدار تا آستانه کسب پیروزی پیش رفت اما در نهایت با اختلاف اندک ۳۳ بر ۳۱ این بازی را واگذار کرد.

  از بین ملی‌پوشان تیم هدف‌پویان جوان قم در این دیدار کسی موفق به گلزنی نشد اما در دروازه تیم ملی فاطمه خلیلی همانند دیدار با کره جنوبی سنگربان اصلی بود و البته کادر فنی تیم از هانیه لک و سیران احمدی نیز در کنار ملی‌پوش هدف‌پویان در مقاطعی از مسابقه استفاده کرد.

  سنگربان ملی‌پوش تیم هدف‌پویان جوان قم در این دیدار هفت بار شوت‌های حریف را خنثی کرد ولی ۲۲ بار نیز از حریف گل خورد، ضمن اینکه هانیه لک با سه بار عکس‌العمل و ۱۰ گل خورده و سیران احمدی با یک گل خورده دیگر دروازه‌بان‌های تیم ملی در این دیدار بودند.

  * درخشش ملی‌پوش هندبال قم در جدال با ازبکستان

  ملی‌پوشان هندبال بانوان ایران بعد از سه باخت به تیم‌های ملی چین، کره‌جنوبی و ویتنام در چهارمین بازی خود به مصاف تیم ملی ازبکستان رفتند، دیداری که در آن با نتیجه فوق‌العاده نزدیک ۲۹ بر ۲۸ باختند اما یکی از بهترین‌ بازی‌های خود را برابر دیدگان رقبای آسیایی به نمایش گذاشتند.

  در این دیدار که تیم کشورمان ۴۹ شوت به دروازه حریف داشت، فاطمه خلیلی سنگربان ملی‌پوش هدف‌پویان جوان قم با ۱۸ ذخیره از ۴۵ شوتی که به سمت دروازه ایران آمد روز خوبی را سپری کرد اما این اتفاق برای پیروزی تیم ملی ایران برابر تیم ازبکستان کافی نبود.

  * سنگربان هدف‌پویان بهترین بازیکن ایران در جدال با هنک‌کنگ

  بدین‌ترتیب تیم ملی هندبال زنان ایران برای کسب عنوان هفتمی مسابقات ۲۰۱۷ هندبال قهرمانی زنان آسیا در آخرین مسابقه خود به مصاف تیم ملی هنگ‌کنگ رفت، دیداری که در آن درخشش فاطمه خلیلی دروازه‌بان تیم ملی رمز برتری ملی‌پوشان بود و در نهایت بازیکن ارزشمند هدف‌پویان جوان قم به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.

  تیم ملی ایران در این دیدار با حساب ۳۱ بر ۱۸ تیم ملی هنگ‌کنگ را شکست داد، در شرایطی که ستاره این بازی فاطمه خلیلی در دروازه تیم کشورمان بود که بارها ناجی سنگر تیم ملی شد، به طوری که هنگ‌کنگ در این مسابقه ۴۸ بار دروازه ایران را هدف قرار داد و ۴۲ شوت درون چارچوب بود که خلیلی با آماری خیره کننده ۲۴ ذخیره روی این ۴۲ شوت به چارچوب داشت.

  در پایان این مسابقه عنوان برترین بازیکن زمین به فاطمه خلیلی‌به‌فر دروازه‌بان ملی‌پوش هدف‌پویان جوان قم اختصاص پیدا کرد و تیم ملی ایران نیز با رتبه هفتم به کار خود در مسابقات قهرمانی آسیا پایان داد تا نخستین اعزام آسیایی ورزش قم در سال ۹۶ با رتبه هفتمی قاره کهن همراه باشد.

  * رتبه هفتمی قاره کهن در پنجمین تجربه آسیایی

  این در حالی است که بانوان هندبالیست ایران تا کنون پنج دوره سابقه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را دارند و در سال ۲۰۰۸ نخستین حضور آنها در تایلند با کسب رتبه هفتم بین ۱۰ تیم آسیایی همراه بود و در دوره دوم در سال ۲۰۱۰ به میزبانی قزاقستان، تیم ایران هشتم شد.

  در چهاردهمین دوره رقابت‌های هندبال زنان آسیا در سال ۲۰۱۲ به میزبانی اندونزی که سومین حضور تیم ایران بود، ملی‌پوشان هندبال کشورمان با کسب رتبه نهم به کار خود پایان دادند و در سال ۲۰۱۵ تیم ایران بار دیگر در اندونزی به میدان رفت و این بار ششم شد اما در پیکارهای ۲۰۱۷ قاره کهن به میزبانی کره‌جنوبی به رتبه هفتم دست یافت.

  ==============

   

  برچسب ها :

  نظرات