آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68233
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ فروردین, ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  در حالی طبق وعده وزیر راه و شهرسازی باید تا پایان سال گذشته دومین ایرباس۳۳۰ خریداری شده وارد کشور می‌شد که به نظر می‌رسد تحویل این هواپیما به هما با موانعی روبه‌رو شده است.

  ورود دومین ایرباس۳۳۰ به مانع خورد؟

  آوای شمال/اوایل اسفند ماه سال گذشته وزیر راه و شهرسازی از ورود قطعی ۲ فروند ایرباس ۳۳۰ به کشور تا پیش از نوروز ۹۶ خبر داد: «تا پایان سال و قبل از تعطیلات نوروز ۲ فروند ایرباس ۳۳۰ وارد ناوگان هوایی کشور می‌شود». ۲۱ اسفند ۹۵ طی مراسمی با حضور مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه حمل‌ونقل […]

  آوای شمال/اوایل اسفند ماه سال گذشته وزیر راه و شهرسازی از ورود قطعی ۲ فروند ایرباس ۳۳۰ به کشور تا پیش از نوروز ۹۶ خبر داد: «تا پایان سال و قبل از تعطیلات نوروز ۲ فروند ایرباس ۳۳۰ وارد ناوگان هوایی کشور می‌شود».

  ۲۱ اسفند ۹۵ طی مراسمی با حضور مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه حمل‌ونقل هوایی کشور ایرباس ۳۳۰ وارد کشور شد.

  مدیرعامل ایران ایر در این مراسم با بیان “از ایرلاین‌های داخلی می‌خواهیم از هما حمایت کنند”، گفت: خیلی از شرکت‌های خصوصی فعلی از سرمایه و اندوخته همین هما بودند که امیدواریم این مسئله استمرار پیدا کند.

  پرورش با ابراز “قرار نیست برای هر هواپیمایی که وارد می‌شود مراسم بگیریم”، تصریح کرد: هواپیمای اول میوه تحریم بود و به همین دلیل مراسم مفصلی گرفته شد. هواپیمای ۳۳۰ نیز نتیجه مذاکره با ایرباس بود که توانستیم آن را وارد کشور کنیم.

  وی در توجیه تغییر زمان وعده داده‌شده برای ورود هواپیماها نیز گفت: اگر شنیده می‌شود هواپیمایی فلان تاریخ می‌آید و تاریخ ورود آن تغییر می‌کند به‌دلیل پیچیدگی‌های کار است. طرف‌های غربی به‌دنبال منافع خودشان هستند و ما هم باید به‌دنبال منافع خودمان باشیم، در حفظ این منفعت نیز مذاکره را طولانی می‌کند.

  به گزارش تسنیم، پرورش بهمن امسال از ورود اولین ایرباس ۳۳۰ به کشور طی هفته اول اسفند ۹۵ خبر داده بود که البته این وعده با ۱۱ روز تأخیر عملی شد. از سوی دیگر بر اساس وعده وزیر راه و شهرسازی ایرباس ۳۳۰ دوم نیز تا ۳۰ اسفند ۹۵ وارد کشور می‌شد، اما به نظر می‌رسد مانع یا موانعی باعث شده تا اطلاع ثانوی خبری از این هواپیما نباشد.

  برچسب ها :

  نظرات