آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 26 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68222
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ فروردین, ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  امام صادق(ع) می‌‌فرماید: نوروز، روزى است که قائم ما اهل‌بیت و صاحب امر ولایت در آن روز قیام مى‏‌کند و خداوند او را بر دجال پیروز مى‏‌گرداند.

  نوروز، روز قیام قائم(ع)

  آوای شمال/بی‎تردید اساسی‎ترین مسألۀ زندگی ما انسان‌ها«مهدویت» است که خداوند متعال وعدۀ تحقق آن را در قرآن کریم بارها و بارها با مفاهیم مختلف بیان کرده است و بهترین خوبان بشر یعنی انبیاء و رسل(ع) و بر فراز آنان، رسولان(ع)، اولواالعزم من‌الرسل را در مسیر تحقق آن قرار داده است. یکی از احادیثی که درباره […]

  آوای شمال/بی‎تردید اساسی‎ترین مسألۀ زندگی ما انسان‌ها«مهدویت» است که خداوند متعال وعدۀ تحقق آن را در قرآن کریم بارها و بارها با مفاهیم مختلف بیان کرده است و بهترین خوبان بشر یعنی انبیاء و رسل(ع) و بر فراز آنان، رسولان(ع)، اولواالعزم من‌الرسل را در مسیر تحقق آن قرار داده است.

  یکی از احادیثی که درباره امر ظهور امام زمان(عج) وارد شده است، درباره همزمانی نوروز با ظهور است، امام صادق(ع) می‌‏فرماید: «… وَ هُوَ الْیَوْمُ الَّذِی یَظْهَرُ فِیهِ قَائِمُنَا وَ وُلَاهُ الْأَمْرِ وَ هُوَ الْیَوْمُ الَّذِی یَظْفَرُ فِیهِ قَائِمُنَا بِالدَّجَّالِ فَیَصْلِبُهُ عَلَى کُنَاسَهِ الْکُوفَهِ…»، نوروز، روزى است که قائم ما اهل‌بیت و صاحب امر ولایت در آن روز قیام و خداوند او را بر دجال پیروز می‌کند. او دجال را در مزبلۀ کوفه به دار مى‌‏آویزد.

  با این وجود، درباره قیام و ظهور امام زمان(عج) روایات مختلفی وارد شده است که در آنها نوروز، عاشورا، شنبه و یا جمعه به عنوان روز ظهور معرفی شده است. اما به راستی علت اینکه یک روز برای ظهور مشخص نشده است، چیست؟ همچنانکه درباره شب قدر یعنی شب رقم خوردن تقدیرات بشریت به دست امام عالم، به سه شب اشاره شده است.

  خوب است در اینجا به خودمان این نکته را متذکر شویم که آنچه مهم است آمادگی شیعیان برای ظهور امام زمان(عج) است، اینکه شنبه، جمعه، عاشورا یا نوروز باشد، اما ما آماده نباشیم و توفیق یاری امام خود را نداشته باشیم،‌ بسیار سنگین و دردناک است، پس بیاییم خود را آماده کنیم، آماده سربازی امام(ع)، سربازی که پیوسته بیدار و گوش به فرمان مولایش است.

  برچسب ها :

  نظرات