آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ , Wednesday 25 November 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68192
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ فروردین, ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  پژوهش‌ها نشان داده حداقل 76 درصد از جوانان چینی دچار بی‌خوابی هستند و به سختی به خواب می‌روند.

  ۷۶ درصد جوانان کشور چین از بی‌خوابی رنج می‌برند

  آوای شمال/گزارش‌های منتشر شده توسط جامعه پژوهش در زمینه خواب کشور چین نشان می‌دهد، حداقل ۷۶ درصد از مردم این کشور که اکثرا در گروه نوجوان و جوان قرار دارند از مشکل بی‌خوابی رنج می‌برند و بعد از چندین ساعت غلت زدن در رختخواب شاید بتوانند مدت کوتاهی را استراحت کنند و به خواب روند. […]

  آوای شمال/گزارش‌های منتشر شده توسط جامعه پژوهش در زمینه خواب کشور چین نشان می‌دهد، حداقل ۷۶ درصد از مردم این کشور که اکثرا در گروه نوجوان و جوان قرار دارند از مشکل بی‌خوابی رنج می‌برند و بعد از چندین ساعت غلت زدن در رختخواب شاید بتوانند مدت کوتاهی را استراحت کنند و به خواب روند.

  کارشناسان از کیفیت خواب جوانان چینی ابراز نگرانی کرده‌اند و باور دارند برنامه‌های نامنظم روزانه می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به سلامتی فرد بزند. این کارشناسان از ۶۰ هزار فرد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۵ سال در ارتباط با نحوه خواب آنها پرسش و پاسخ انجام داده‌اند و بر اساس آنچه که این افراد پاسخ داده‌اند آمار زیر به دست آمده است:

  ۷۶% تأیید کرده‌اند که به سختی به خواب می‌روند و خواب شبانه برای آنها به یک معضل تبدیل شده است. ۱۳% گفته‌اند اذیت می‌شوند تا به خواب روند و از وضعیت موجود در رنج هستند. ۲۴% نیز گفته‌اند از کیفیت خواب خود راضی هستند.

  این آمار در حالیست که تنها ۱۱ درصد از این ۲۴% از خواب شب خود راضی هستند و بیش از نیمی از افراد راضی در طول روز می‌توانند خواب خوب را تجربه کنند.

  آمارها هم‌چنین نشان می‌دهد، ۹۱ درصد از جوانان چینی در زمان صبح هنگامی‌که از خواب بیدار می‌شوند احساس خستگی دارند و تنها ۵ درصد از مردم احساس سرزندگی و پر انرژی بودن دارند.

  به گفته کارشناسان، ۶۰ از مردم نیز زمان خواب را برای کار فدا می‌کنند و همین نیز باعث کوتاه‌تر شدن زمان خواب می‌شود.

  پژوهشگران باور دارند فشار، اضطراب، افسردگی و چاقی مهم‌ترین عواملی هستند که موجب خواب بد و بی‌کیفیت می‌شوند. هم‌چنین اختلالات متابولیک چون کم کاری تیروئید موجب خواب ضعیف فرد می‌شود.

  در پایان محققان این پژوهش به استفاده از وسایل الکترونیکی در زمان قبل خواب و در رختخواب گریز زدند و از آنها به عنوان عوامل مهمی که منجر به بدخوابی می‌شود صحبت کردند.

  انتهای پیام/

   

  برچسب ها :

  نظرات