آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68165
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  قیمت برخی اقلام نظیر سیب، پرتقال، موز و خیار و... از روزهای پایانی سال گذشته تا کنون به دلایل نامعلومی سربه فلک کشیده است.

  گرانی بی سابقه میوه در نوروز امسال

  آوای شمال، با گذشت دور روز از موسم فصل بهار بسیاری از مردم برای خرید اقلام مورد نیاز اعم از میوه همچنان با سرگردانی هایی در بازار مواجه هستند.  با گشت و گذار در بازار میوه این موضوع به خوبی مشهود است چرا که قیمت برخی اقلام نظیر سیب، پرتقال، موز و خیار و… از […]

  آوای شمال،

  با گذشت دور روز از موسم فصل بهار بسیاری از مردم برای خرید اقلام مورد نیاز اعم از میوه همچنان با سرگردانی هایی در بازار مواجه هستند.
   با گشت و گذار در بازار میوه این موضوع به خوبی مشهود است چرا که قیمت برخی اقلام نظیر سیب، پرتقال، موز و خیار و… از روزهای پایانی سال گذشته تاکنون به دلایل نامعلومی سربه فلک کشیده است.
  البته ناگفته نماند که نظارت در بازار میوه همانند سال‌های گذشته در بازار کمرنگ است چرا که مردم میوه‌های مرغوب و با کیفیت را تنها در میوه‌ فروشی‌های لوکس و گرانقیمت پیدا می‌کنند.
  گزارش میدانی خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان حاکی از آن است که نرخ هر کیلو پرتقال با کیفیت از ۸ تا ۱۱ هزار تومان، خیار ۳ هزار و ۹۰۰ تا ۶ هزار تومان، موز ۶ هزار و ۸۰۰ تا ۸ هزار تومان، سیب ۷ هزار و ۷۰۰ تا ۱۱ هزار تومان، کیوی ۴ تا ۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.
  در این میان حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص نوسانات اخیر بازار میوه اظهار داشت: با توجه به تعطیلی سردخانه‌ها و کامیون‌ها مبنی بر جابه جایی میوه، نرخ‌های موجود در بازار غیر عادی است.
   به گفته وی با اتمام تعطیلات رسمی پیش بینی می‌شود که نرخ میوه در بازار به حالت عادی خود بازگردد.
  تسنیم

  برچسب ها :

  نظرات