آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68129
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آسیا از فردا دوباره پیگیری خواهد شد.

  یوزپلنگ‌های ایرانی به دنبال از بین بردن شعار انگلیسی قطری‌ها+جدول مسابقات

  آوای شمال/تیم ملی فوتبال کشورمان در ششمین دیدار از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه فردا (پنجشنبه) میهمان قطر خواهد بود. قطر – ایران بازی‌های دور برگشت مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ از فردا آغاز خواهد شد و تیم ملی کشورمان باید در دوحه به مصاف قطر برود. روی کاغذ ایران شانس زیادی برای صعود دارد، […]

  آوای شمال/تیم ملی فوتبال کشورمان در ششمین دیدار از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه فردا (پنجشنبه) میهمان قطر خواهد بود.

  قطر – ایران

  بازی‌های دور برگشت مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ از فردا آغاز خواهد شد و تیم ملی کشورمان باید در دوحه به مصاف قطر برود. روی کاغذ ایران شانس زیادی برای صعود دارد، چرا که صدرنشین گروه خود است و می‌تواند با دو پیروزی تقریبا صعودش را قطعی کند. با این وجود، تیم ملی و به خصوص کارلوس کی‌روش روزهای خوبی را در سال گذشته سپری نکردند. اختلاف کی‌روش با فدراسیون فوتبال، درگیری‌های رسانه‌ای با برانکو سرمربی پرسپولیس، نداشتن امکانات و … اتفاقاتی بود که سال گذشته سرمربی تیم ملی کشورمان با آن روبرو شد. اهالی فوتبال فراموش نکردند که پس از اعتراض برانکو به اردوی تیم ملی در امارات، سرمربی پرتغالی ایران همه بازیکنان پرسپولیس را به تهران فرستاد و بعدها در مصاحبه‌های خود به کنایه گفت که ملی‌پوشان پرسپولیس اضافه وزن دارند! این درگیری‌ها به حدی جلو رفت که کی‌روش دستیاران ایرانی خود را به تهران فرستاد و از آنها حتی در بازی دوستانه مقابل عراق هم استفاده نکرد. ظاهرا او در قبال کشمکش‌های اخیر انتظاراتی از دستیاران ایرانی خود و حتی افشین پیروانی داشته که او را مجاب به تصمیم‌گیری عجیب در رابطه با آنها کرد. هر چند که زمزمه‌هایی مبنی بر تلاش فدراسیون برای بازگشت آنها شنیده شد.

  کی‌روش مربی باهوشی است و هر چقدر که از نداشتن امکانات و تعامل مربیان حاضر در باشگاه‌ها صحبت کند، دوست ندارد تیم ملی با هدایت او ناکام شود. سرمربی پرتغالی کشورمان که در اظهارات خود از ادبیات حماسی استفاده می‌کند، قصد دارد برای دومین بار پپاپی تیم ملی ایران را به جام جهانی ببرد، اتفاقی که تاکنون در تاریخ فوتبال ایران رخ نداده است. او در ششمین گام از بازی‌های مقدماتی جام جهانی قطر را پیش روی خود می‌بیند. او می‌داند قطری‌ها چه نقشه‌هایی برای شکست ایران کشیده‌اند و فریب جایگاه قطر در گروه خود را نخواهد خورد. قطر با ۴ امتیاز در رده پنجم است و روی کاغذ شانس زیادی ندارد، اما آنها با تیم چند ملیتی خود هدفی جز پیروزی در بازی‌های برگشت نداشته تا بلکه راهی برای صعود یا رفتن به پلی‌آف پیدا کند. از طرفی، ملی‌پوشان ایران می‌دانند لغزش در این بازی می‌تواند به قیمت از دست دادن صدرنشینی و حتی سقوط به رده سوم باشد. اتفاقی که نمی‌تواند در روزهای آغازین سال جدید، خبری خوبی باشد. بنابراین، ایران باید در قطر به فکر پیروزی باشد تا همچنان شانس اول صعود محسوب شود.

  روز گذشته روزنامه الشرق قطر در تحلیلی با عنوان yes we can (بله ما می‌توانیم) با اشاره به نتایج دیدارهای پیشین ایران و قطر در مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل که با ۳ تساوی و یک پیروزی برای ایران پایان یافت، از امیدواری زیاد برای کسب نتیجه موردنظر در بازی پنجشنبه شب خبر داد. آنها با این شعار انگلیسی دنبال برد برابر ایران هستند، اما یوزپلنگ‌های ایرانی در دوره گذشته بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با گل رضا قوچان‌نژاد قطر را در زمین خود شکست داد و قطری‌ها هنوز این شکست را فراموش نکرده‌اند. آنها در بازی رفت هم حواشی زیادی ایجاد کردند و این احتمال وجود دارد که در بازی فردا شب هم دست به چنین کاری بزنند. قطر در رنکینگ فیفا رتبه ۸۴ و در آسیا در جای هشتم ایستاده است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، برنامه بازی‌های فردا به شرح زیر است:

  پنجشنبه ۳ فروردین

  گروه A

  چین – کره‌جنوبی، ساعت ۱۶:۰۵

  سوریه – ازبکستان، ساعت ۱۶:۳۰

  قطر – ایران، ساعت ۲۰:۳۰

  **جدول گروه A

  ردیف تیم‌ها بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل‌گل امتیاز
  ۱ ایران ۵ ۳ ۲ ۰ ۴ ۰ ۴+ ۱۱
  ۲ کره‌جنوبی ۵ ۳ ۱ ۱ ۸ ۶ ۲+ ۱۰
  ۳ ازبکستان ۵ ۳ ۰ ۲ ۵ ۳ ۲+ ۹
  ۴ سوریه ۵ ۱ ۲ ۲ ۱ ۲ ۱- ۵
  ۵ قطر ۵ ۱ ۱ ۳ ۳ ۶ ۳- ۴
  ۶ چین ۵ ۰ ۲ ۳ ۲ ۶ ۴- ۲

  گروه B

  تایلند – عربستان، ساعت ۱۶:۳۰

  عراق – استرالیا، ساعت ۱۶:۳۰

  امارات – ژاپن، ساعت ۲۰

  **جدول گروه B

  ردیف تیم‌ها بازی برد مساوی باخت گل‌زده گل خورده تفاضل‌گل امتیاز
  ۱ عربستان ۵ ۳ ۱ ۱ ۹ ۵ ۴+ ۱۰
  ۲ ژاپن ۵ ۳ ۱ ۱ ۸ ۵ ۳+ ۱۰
  ۳ استرالیا ۵ ۲ ۳ ۰ ۸ ۵ ۳+ ۹
  ۴ امارات ۵ ۳ ۰ ۲ ۷ ۶ ۱+ ۹
  ۵ عراق ۵ ۱ ۰ ۴ ۶ ۸ ۲- ۳
  ۶ تایلند ۵ ۰

  برچسب ها :

  نظرات