آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 26 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68098
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  برخی از محافل از شکست مذاکرات کنفرانس آشتی ملی لبنان در دستیابی به توافق نهایی سخن گفته اند در همین ارتباط اسوشیتدپرس گزارش داد ولید جنبلاط رهبر دروزی های لبنان امین جمیل را مسئول شکست مذاکرات در دستیابی به توافق نهایی دانست.

  آشتی ملی و شکست سازش

  اوای شمال/اولین جلسه هیئت دولت در سال جدید به ریاست آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان تشکیل شد. با پایان آخرین دور مذاکرات، کنفرانس آشتی ملی لبنان در لوزان سوئیس به سازش نهایی دست نیافت. موسوی: برای رفع مشکلات کشاورزی هماهنگی بیشتری بین ارگان های مختلف بوجود خواهد آمد اولین جلسه هیئت دولت در […]

  اوای شمال/اولین جلسه هیئت دولت در سال جدید به ریاست آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان تشکیل شد.

  • با پایان آخرین دور مذاکرات، کنفرانس آشتی ملی لبنان در لوزان سوئیس به سازش نهایی دست نیافت.

  موسوی: برای رفع مشکلات کشاورزی هماهنگی بیشتری بین ارگان های مختلف بوجود خواهد آمد

  اولین جلسه هیئت دولت در سال جدید به ریاست آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان تشکیل شد.

   قبل از تشکیل نشست هیئت دولت آقای موسوی به اتفاق هیئت دولت جهت عرض تبریک آغاز سال نو با آیت الله خامنه ای دیدار کردند. سپس اولین نشست هیئت دولت در حضور ایشان تشکیل شد. در پایان نشست هیئت دولت آقای موسوی گفت: در این جلسه راجع به کشاورزی بحث بسیار مفیدی شد و برادران هیئت دولت نظراتی را عنوان کردند و مقرر شد که هماهنگی بیشتری بین ارگان های مختلف به عمل آید.

  وی افزود: در این جلسه محورهای گوناگون کشاورزی مورد بحث قرار گرفت که مهمترین آنان مساله ابهام موجود در رابطه با زمین بود که امیدواریم به کمک دولت، مجلس و شورای نگهبان و همه نیروهای ارزنده ای که در جامعه هستند بویژه فقهای ما بزودی این مسئله حل شود.(۱)

  کنفرانس آشتی ملی لبنان در لوزان سوئیس به کار خود پایان داد

  کنفرانس به اصطلاح آشتی ملی لبنان در لوزان سوئیس پایان یافت و شرکت کنندگان در مورد ۴ چیز به توافق رسیدند تاکید مجدد بر هویت لبنان به عنوان یک کشور عرب، تحکیم آتش بس و جداسازی نیروها در بیروت، تعیین یک کمیسیون برای نوشتن قانون اساسی جدید ظرف ۶ ماه آینده، تشیل یک دولت جدید ملی. درباره جزئیات امر مطلبی منتشر نشده است اما برخی از محافل از شکست مذاکرات در دستیابی به توافق نهایی سخن گفته اند در همین ارتباط اسوشیدتدپرس گزارش داد ولید جنبلاط رهبر دروزی های لبنان امین جمیل را مسئول شکست مذاکرات در دستیابی به توافق نهایی دانسته و گفته است همه چیز در کنفرانس لوزان در مسیری صحیح در جریان بود که جمیل اعلام کرد تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهد داد امتیازات ریاست جمهوری محدود شود و به این ترتیب کنفرانس با شکست مواجه شد. هرچند برخی مثل جنبلاط از شکست مذاکرات سخن گفته اند اما بر اساس گزارش ها دولت حاکم بر لبنان پس از پایان مذاکرات زمینه را برای تشکیل کمیته عالی امنیتی و تثبیت آتش بس و برچیدن پست های مسلحانه بر اساس تصمیمات کنفرانس آشتی لوزان در سوئیس فراهم می کند.(۲)

  منابع:

   

  برچسب ها :

  نظرات