آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 26 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68076
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  جشنواره بزرگ «نوروز-2017» در مرو قدیم ترکمنستان با حضور مقامات عالی رتبه دولت این کشور و نیز سفرا و دیپلمات های مقیم عشق‌آباد، برگزار شد.

  جشنواره بزرگ «نوروز-۲۰۱۷» در مرو ترکمنستان +تصاویر

  آوای شمال/به مرو قدیم جنوب ترکمنستان،  جشنواره بزرگ نوروز امسال در شهر ماری (مرو قدیم) با حضور اعضای هیات دولت، رئیس مجلس ترکمنستان، سفرا و دیپلماتهای مقیم این کشور و اقشار مختلف جامعه و ریش سفیدان ترکمنستان برگزار شد. در این جشنواره هنرمندان و فرهنگیان ترکمنستان تمامی مراحل زندگی تاریخی، باستانی، میراث فرهنگی، کشاورزی، عشایری، […]

  آوای شمال/به مرو قدیم جنوب ترکمنستان،  جشنواره بزرگ نوروز امسال در شهر ماری (مرو قدیم) با حضور اعضای هیات دولت، رئیس مجلس ترکمنستان، سفرا و دیپلماتهای مقیم این کشور و اقشار مختلف جامعه و ریش سفیدان ترکمنستان برگزار شد.

  در این جشنواره هنرمندان و فرهنگیان ترکمنستان تمامی مراحل زندگی تاریخی، باستانی، میراث فرهنگی، کشاورزی، عشایری، علمی ملت ترکمن در ارتباط با عید نوروز  را به تصویر کشیدند.

  سپس جشنواره در داخل سازه  آلاچیق شکل به گنجایش بیش از ۳ هزار نفر با قرائت پیام تبریک «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز ادامه یافت.

  رئیس جمهور ترکمنستان در این پیام ضمن تبریک به ملت این کشور به مناسبت جشن باستانی نوروز و اهمیت منطقه ای و فرا منطقه ای و نیز تصویب آن به عنوان جشن بین المللی از سوی سازمان ملل، این عید را تجسم  و مظهر صلح، دوستی، حسن همجواری، انسان دوستی و ابتکارات سازنده توصیف شد.

  دولت ترکمنستان همه ساله ۲۱ و ۲۲ مارس را به مناسبت عید نوروز تعطیل اعلام می‌کند و مردم این کشور عید نوروز را جشن می‌گیرند.

  در ادامه می‌توانید به گزارش تصویری ویژه خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به مرو از محل برگزاری جشن مرکزی ترکمنستان به مناسبت عید نوروز را مشاهده کنید.

  انتهای پیام/ز

   

  برچسب ها :

  نظرات