آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 25 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68031
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  همسر شهید مدافع حرم عبدالکریم اصل غوابش گفت: وقتی می‌بینیم مردم ایران در امنیت کامل هستند خوشحال و مسرور هستیم.

  بام تهران امنیت و آسایش ملت ایران خانواده شهدا را خوشحال می‌کند/ضرورت آشنایی نسل جدید با فرهنگ ایثار

  آوای شمال/خانم غوابش در جمع خبرنگاران حضور یافت و با اشاره به ویژگی‌های همسر شهیدش اظهار داشت: شهید اصل غوابش یک  فرد متدین، فعال، ولایتمدار و اهل‌بیتی بود. وی راجع به برخی تأکیدات شهید عبدالکریم اصل غوابش عنوان کرد: شهید غوابش همیشه می‌گفت اگر کسی ولایتمدار و اهل‌بیتی نباشد نمی‌تواند مدافع اسلام، مسلمانان و ایران […]

  آوای شمال/خانم غوابش در جمع خبرنگاران حضور یافت و با اشاره به ویژگی‌های همسر شهیدش اظهار داشت: شهید اصل غوابش یک  فرد متدین، فعال، ولایتمدار و اهل‌بیتی بود.

  وی راجع به برخی تأکیدات شهید عبدالکریم اصل غوابش عنوان کرد: شهید غوابش همیشه می‌گفت اگر کسی ولایتمدار و اهل‌بیتی نباشد نمی‌تواند مدافع اسلام، مسلمانان و ایران باشد.

  همسر شهید عبدالکریم اصل غوابش بیان کرد: این شهید در پادگان حضرت حجت(عج) مشغول به کار بوده و در زمینه‌های مختلف زرهی، فرهنگی، حوزه نمایندگی و در همه حوزه‌ها اشتغال داشت و هنرمند بود.

  وی با ابراز اینکه “شهید اصل غوابش فردی مذهبی بود که در محله خودمان بانی مسجد بود و هیئت عزاداری و زنجیرزنی را نیز تشکیل داد”، گفت: شهید اصل غوابش برای جامعه و محله همیشه مفید بوده و در زمان جنگ نیز از سن ۱۶سالگی حضور داشته مبارزه کرد و در نهایت هم از ناحیه پا مصدوم و به درجه جانبازی نائل شد.

  این همسر شهید یادآور شد: شهید اصل غوابش بعد از پایان جنگ نیز سال‌ها در سپاه خدمت کرد و همیشه بیان می‌کرد که «در هر قسمتی که باشم کارم را به‌درستی انجام می‌دهم».

  وی تصریح کرد: وقتی مقام معظم رهبری فرمودند که “دفاع از ایران و اسلام به مرز ما ختم نمی‌شود و هرجایی که اسلام و مسلمانان درخطر باشد و نیاز هم باشد، ما هم آنجا هستیم”، شهید اصل غوابش بر اساس این فرموده رهبری انقلاب و برای همین هدف به سوریه رفتند.

  همسر اصل غوابش در ادامه به برخی دیگر از ویژگی‌های همسر شهیدش اشاره کرد و ادامه داد: این شهید در زمینه زرهی مهارت زیادی داشت و در سوریه خدمات زیادی در حوزه تخصص خود انجام داد.

  وی اظهار داشت: این هدف باعث شد تا از جان و خانواده خود بگذرد تا امنیت را به ایران و ایرانی هدیه کند و تأکید می‌کنم که شهید اصل غوابش چنین هدفی داشت.

  این همسر شهید در ادامه به بیان برخی از سخنان و تأکیدات شهید در منزل پرداخت و گفت: ایشان همیشه صحبت از ایثار، جهاد، شهادت و رهبری داشت و به فرزندان توصیه می‌کرد که مدافع ولایت و ایران و در عین حال انقلابی‌وار باشند.

  وی با اشاره به زمان شنیدن خبر شهادت همسرش یادآور شد: وقتی که به شهادت رسید برای ما دو جنبه خوشحالی و ناراحتی داشت؛ خوشحال از اینکه به هدف خدمت کردن به اسلام رسیده و ناراحت از اینکه همسر و پدری دلسوز و مهربان از بین ما رفت.

  خانم غوابش با تأکید بر اینکه “وقتی می‌بینیم مردم ایران در امنیت کامل هستند خوشحال و مسرور هستیم”، عنوان کرد: تمام  زنان و مردانی که برای بازدید از مناطق عملیاتی خوزستان از سراسر کشور به استان ما می‌آیند این را بدانند که چه رشادت‌ها و تلاش‌هایی انجام و چه خون‌های پاکی ریخته شده تا این آزادی و امنیت برای مردم ایران فراهم شود.

  وی با اشاره به حضور راهیان نور در خوزستان گفت: فرهنگ راهیان نور و آوردن نسل‌های دوم، سوم و چهارم به مناطق عملیاتی بسیار خوب و زیباست تا آنها را با فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد در راه خدا آشنا کنیم.

  همسر شهید عبدالکریم اصل غوابش با یادآوری این نکته که “باید این آزادگی و مردانگی را به نسل‌های آینده منتقل کنیم”، متذکر شد: آنها باید بدانند با چه تلاش‌هایی ایران امروز به این نقطه رسیده که همه دنیا از آن صحبت می‌کنند و از او حساب می‌برند.

  به گزارش تسنیم، شهید عبدالکریم اصل‌غوابش از شهدای مدافع حرم خوزستان و اهواز در سال ۱۳۴۸ به دنیا آمد و در تاریخ ۱۹ تیرماه سال ۱۳۹۴ در روز قدس و ماه رمضان در دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه خاتون(س) در سوریه شهید شد.

  برچسب ها :

  نظرات